مه شو : بر اساس آمار فوتی‌های کرونا امروز ۲ شهریور ۷۱۰ نفر اعلام شد و به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری در ایران به ۱۰۳ هزار و ۳۵۷ نفر رسید. از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۴۰ هزار و ۶۲۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۵ هزار و ۴۸۷ نفر از آن‌ها بستری شدند.

 

حتما بخوانید: 

خداحافظی تلخ هومن برق نورد بازیگر سریال دودکش از تلویزیون + عکس

رقصیدن سحر دولتشاهی و همایون شجریان / عکس دیده نشده

قیمت مرغ در بازار امروز سه شنبه 2 شهریور / لیست قیمتها

 

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۴ میلیون و ۷۵۶ هزار و ۳۹۴ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون سه میلیون ۹۹۳ هزار و ۲۱۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

۷ هزار و ۷۲۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۲۸ میلیون و ۹۳ هزار و ۵۸۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۳۵۹ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۵۹ شهر در وضعیت نارنجی، ۳۰ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

بنا بر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، تا کنون ۱۷ میلیون و ۲۳۳ هزار و ۶۶۱ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۶ میلیون و ۴۷۶ هزار و ۷۷۳ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۲۳ میلیون و ۷۱۰ هزار و ۴۳۴ دُز رسید.

افراد واجد شرایط برای تزریق واکسن حتما در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کنند.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ٥١٤ هزار و ٥٨٩ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ٢١٢ میلیون و ٥١٩ هزار و ٨٠ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ٧ هزار و ٦٠٦ نفری در یک روز به تعداد چهار میلیون و ٤٥٣ هزار و ١١٣ نفر رسیده است. آمار بهبود یافتگان نیز به ١٩٠ میلیون و ٨١٥ هزار و ٤٦٣ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.

۱. آمریکا ۶۴۶ هزار و ۶۶۷ نفر (۴۰۶ نفر)

۲. برزیل ٥٧٤ هزار و ۴۹۹ نفر (۳۷۰ نفر)

۳. هند ٤٣٤ هزار و ٣٩٩ نفر (۲۶۶ نفر)

۴. مکزیک ۲۵۳ هزار و ۱۵۱ نفر (۲۲۸ نفر)

۵. پرو ۱۹۷ هزار و ٨١٨ نفر (٦٦ نفر)

۶. روسیه ١٧٥ هزار و ٢٨٢ نفر (۷۷۶ نفر)

۷. بریتانیا ١٣١ هزار و ٥٩١ نفر (۴۰ نفر)

۸. ایتالیا ١٢٨ هزار و ٧٢٨ نفر (۴۴ نفر)

۹. کلمبیا ١٢٥ هزار و ٣٤٢ نفر (۹۹ نفر)

۱۰. اندونزی ١٢٤ هزار و ١٢١ نفر (۸۴۲ نفر)

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: