شما ممکن است به هر دلیلی تصمیم بگیرید که باید یک رابطه را تمام کنید. ممکن است به این نتیجه برسید که علایق ایده ها و همیچنین ارزش های شما از قبیل ارزش های مذهبی یا اخلاقی با هم متفاوت است و شما اشتباها در این رابطه هستید. بنابراین باید تصمیم بگیرید که این رابطه را تمام کنید. اما بهتر است بدانید که بهترین روش پایان رابطه چیست؟ شاید شما روز اول فکر می­کردید که همه چیز خوب پیش می­رود و آن طور نشد و یا اصلا تصور اشتباهی از طرف مقابلتان داشتید. حتی ممکن است تغییراتی که در این سال ها کرده اید باعث شود که فکر کنید دیگر این رابطه برای شما مناسب نیست. بنابراین باید بدانید که دلایل زیادی برای پایان دادن به یک رابطه وجود دارد. اما نکته ای که وجود دارد این است که بهتر است بدانید بهترین روش پایان دادن به یک رابطه عاشقانه چیست تا هم خودتان و هم طرف مقابلتان کمترین آسیب را ببینند.

طلاق عاطفی

قطعا به هم خوردن یک رابطه درد ناک است و حتی می­تواند باعث شکست عشقی بشود. بنابراین شما باید محتاطانه گام بردارید که به سلامت روان شخص مقابل و یا خودتان آسیب نزنید و اگر هم احساس کردید دچار شکست عشقی شده اید باید به دنبال درمان شکست عشقی باشید. بنابراین باید متوجه این موضوع باشید که پایان دادن به رابطه هم اصولی دارد و بهتر است که شما آن را رعایت کنید.

تمام کردن یک رابطه عاشقانه سخت است. یک تصمیم که می­تواند آینده زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد و همچنین باید دقت کنید که در ابتدا ممکن است هم شما و هم طرف مقابلتان در مقابل این تغییر بزرگ مقاومت کنید. انسان ها در مقابل تغییر مقاومت می­کنند اما بهتر است بدانید زمانی که شما با بهترین روش پایان رابطه رابطه ای که برای شما مضر است را تمام کنید قطعا بهتر از روش های جایگزین است. بعضی به طلاق عاطفی روی می آورند بدون آنکه واقعا بدانند طلاق عاطفی چیست و یا مشکلات و معایب طلاق عاطفی را بدانند. بعضی دیگر خود را در رابطه نادیده می­گیرند و سعی می­کنند به هر قیمتی رابطه را حفظ کنید. برخی دیگر هم به خیانت روی می­آورند که تمام این ها راهکار های نادرستی است که می­تواند سلامت روان شما و شریک عاطفیتان را به خطر بیاندازد.

عذاب وجدان در پایان دادن رابطه

مشکلات پایان دادن رابطه به همین جا ختم نمی­شود. گاهی شما خودتان را در مقابل طرف مقابل نیز مسئول می­دانید و او با رفتارش به شما عذاب وجدان می­دهد. گاهی هم واقعا با دیدن نا امیدی طرف مقابل و یا خشم و غمگین شدن او احساس ناراحتی می­کنید. بهترین روش پایان رابطه این است که شما علاوه بر این که خودتان را برای چیز هایی که مسئول آن نیستید گناهکار ندانید، با طرف مقابل هم منطقی صحبت کنید و به او بفهمانید چرا این تصمیم را گرفته اید. به احساسات و عواطف او احترام بگذارید و نشان دهید که او را درک می­کنید. البته قطعا انجام این موارد در زندگی واقعی سخت است و شاید همیشه هم شدنی نباشد.

بهترین روش پایان دادن رابطه چیست ؟

بهتر است بدانید که یک نسخه واحد برای همه وجود ندارد و هر شخصی با شخص دیگر متفاوت است. اما برخی کار ها وجود دارد که شما می­توانید انجام دهید تا بتوانید این پروسه را راحت تر کنید.

تصمیم جدی بگیرید

پایان رابطه

ما به روابط خود احساس تعلق می­کنیم. به فرد مقابل به هر حال وابستگی داریم و بنابراین پایان دادن به رابطه بسیار سخت است. اما باید قبل از تصمیم خوب فکر کنید و اگر شما منطقی به این نتیجه رسیدید که این رابطه باید تمام شود تصمیمتان را محکم بگیرید و دیگر از آن کوتاه نیایید. از خودتان قبل از تصمیم گرفتن بپرسید که دنبال چه هستید و چرا می­خواهید جدا شوید؟

غم پایان دادن رابطه را بپذیرید

همانطور که بالا هم گفته شد پایان دادن به یک رابطه مساوی است با هجوم احساسات مختلف، غم اندوه، گناه و شرم، تمام احساساتی هستند که می­توانید داشته باشید. همه انسان ها به دنبال آرامش و دوری از درد و ناراحتی هستند، برای همین سعی می­کنند تا جایی که امکان دارد در رابطه بمانند، اما بدانید اگر مجبورید که رابطه خود را ترک کنید یک احساس غم و اندوهی را بعد از آن تجربه می­کنید. البته این موضوع اگر درست با آن برخورد کنید و آن را بپذیرید موقت است. اما اگر نتوانید با آن درست برخورد کنید باعث می­شود که کم کم افسرده شوید. یکی از راه های افسرده شدن این است که در گذشته و غم رابطه بمانیم و ترس خود را کنار نگذاریم. یا اینکه در رابطه ای که برایمان مضر است بمانیم.

به آینده فکر کنید اگر کودک دارید از آنها غافل نشوید

کودکان و طلاق

اگر رابطه ای برای شما مضر است بالاخره باید روزی تمام شود. پس سعی کنید به بهترین روش پایان رابطه عمل کنید و رابطه را کنار بگذارید. به این فکر کنید که در آینده چه می­خواهید انجام دهید. گذشته را رها کنید و در عوض برای خود هدف داشته باشید. به آینده فکر کنید و نگذارید گذشته، آینده شما را از شما بگیرد. از خودتان بپرسید که می­خواهید در آینده چکار کنید؟ آیا با رابطه ای که الآن دارید می­توانید آینده ای برای خودتان و یا رابطه­تان متصور شوید ؟ از گذشته درس بگیرید اما هدف خود را نسبت به آینده انتخاب کنید. اگر فرزند دارید حواستان باشد که این موضوع می­­تواند روی کودکان شما نیز تاثیر داشته باشد. کودکان بسیار آسیب پذیرند و این موضوع می­تواند در آینده آن ها هم تاثیرگذار باشد. بنابراین اول بدانید که بدترین سن بچه ها برای طلاق چیست، و باید چطور با آن ها این مورد را در میان گذاشت که کمترین آسیب را ببینند و سپس اقدام کنید. در غیر این صورت ممکن است ناخواسته دلیل ایجاد مشکلات زیادی در فرزندتان باشید

صحبت کنید

سعی کنید به طرف مقابل هم احترام بگذارید. با او راجع به تمام شدن رابطه صحبت کنید اما نگذارید که این فرآیند فرسایشی شود. قبل از صحبت کردن به آن فکر کنید و چیزی نگویید که از آن پشیمان شوید. به طرف مقابل هم در هنگام صحبت بی احترامی نکنید. بگذارید هرچقدر که خوش استقبال بوده اید خوش بدرقه هم باقی بمانید. این موضوع باعث می­شود به هر دوی شما برای گذر از این بحران کمک شود.

به روانشناس مراجعه کنید

روانشناس می­تواند به شما کمک کند در مرحله اول مشکلات خود را پیدا کنید و در مرحله بعد می­تواند به شما کمک کند رابطه خود را از دور ببینید و متوجه مشکلاتتان شوید. سپس به شما برای خروج از مشکلاتتان و همچنین برای حل مشکلات سلامت روان که به آن مبتلا هستید و یا ممکن است به آن مبتلا شوید کمک می­کند. همچنین گاهی شما نمی­دانید که آیا این رابطه برای شما مضر است و یا اینکه می­تواند به شما کمک کند. روانشناس راهکار هایی را به شما خواهد داد تا متوجه این موضوع شوید و بتوانید بهترین روش پایان دادن رابطه را بکار گیرید تا از این مرحله هرچه راحت تر عبور کنید و آسیب و صدمه کمتری به خودتان و شریک عاطفیتان بزنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: