چطوری فالوور فیک رو تشخیص بدیم؟

اینستاگرام به عنوان یک شبکه اجتماعی مشهور توانسته محبوبیت بسیار زیادی در بین کاربران پیدا کند و همین مسئله باعث شده تا امروزه افراد بسیار زیادی به سراغ این شبکه اجتماعی رفته و اقدام به فعالیت در اینستاگرام کنند. یکی از نکات بسیار مهمی که به منظور فعالیت در اینستاگرام باید به آن توجه داشته باشید، بحث فالوور در این پلتفرم است. در واقع هرچه فالوورهای یک صفحه افزایش پیدا کند، به آن معنا است که تعداد مخاطبین آن صفحه بالا بوده و این صفحه محبوبیت بسیار زیادی در بین کاربران اینستاگرام دارد.

چگونه فالوور فیک را حذف کنیم؟

چند راهکار خیلی ساده برای حذف فالوور فیک اینستاگرام وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم، پیشنهاد می کنیم به جای دنبال کردن سایت خارجی تشخیص فالوور فیک یا بهترین برنامه حذف فالوور فیک اینستاگرام، این نکاتی که گفتیم را رعایت کنید.

در این بین اما برخی از افراد با خرید فالوور واقعی اینستاگرام و خرید لایک واقعی اینستاگرام تلاش می کنند تا تعداد دنبال کنندگان خود را افزایش دهند. نکته مهم این است که برخی از این فالوورهای فیک بوده و در واقع واقعی نیستند. در این بین یکی از سوالات بسیار مهمی که همواره مطرح می شود این است که چگونه می توان فالوور فیک را تشخیص داد. در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به فالوور فیک انداخته و بیان کنیم که روش های تشخیص فالوور های فیک چگونه است، پس با ما همراه باشید تا به بررسی این مسئله بپردازیم.

امروزه افراد زیادی در اینستاگرام فعالیت می کنند و به دنبال کسب درآمد از این فضا هستند ، اما همه ی آنها به موفقیت دست پیدا نمی کنند و بعد از مدتی نا امید می شوند و این مسیر را ادامه نمی دهند. یکی از مواردی که به خصوص در ایران افراد را در مسیر تبلیغات اینستاگرام آزار می دهد پروفایل های فیک هستند. زمانی که شما پروسه افزایش فالوور اینستاگرام را شروع می کنید باید قدرت این را داشته باشید تا با تشخصی فالوور فیک از درستی روند افزایش فالوور خود اطمینان حاصل کنید.

آنالیز و بررسی کلی صفحه

در گام اول به منظور تشخیص فالوور فیک اینستاگرام باید به این نکته اشاره کنیم که اگر شما یک صفحه اینستاگرام را باز کرده و مشاهده کردید که با وجود پست های تکراری و یا بسیار کم در این صفحه، شاهد صدها هزار فالوور هستید، به احتمال خیلی زیاد حجم گسترده ای از این فالوورهای فیک هستند و همین مسئله می تواند نشان دهنده فیک بودن فالوورهای یک پیج اینستاگرام باشد.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که صفحاتی که محتوای جذاب تولید نمی کنند اما حجم گسترده ای فالوور دارند نیز به احتمال خیلی زیاد اقدام به خرید فالوور اینستاگرام کرده و تعداد فالوور های صفحه خود را با خرید دنبال کننده فیک افزایش داده اند.

همچنین به شما پیشنهاد می دهیم تا این مسئله بسیار مهم را بررسی کنید که آیا صفحه ای که فالوور های زیادی دارد دارای آیدی مناسب و یا عکس پروفایل مرتبط با پیج شان دارند یا خیر؟ در صورتی که با صفحه ای برخورد کردید که آیدی نامناسبی داشته و یا عکس های آن هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند، این مسئله نیز نشان می دهد که تعداد فالوور های واقعی این صفحه زیاد نبوده و مدیر این صفحه اقدام به خرید فالوور اینستاگرام کرده است.

از کجا بفهمیم فالوور فیک داریم؟

قبل از این که به بررسی و شناسایی فالوورهای فیک پیج خود بپردازیم، ابتدا باید بررسی کنیم که در پیج خود فالوور فیک داریم یا نه. وجود فالوور فیک در پیج نشانه‌هایی دارد که باید بر اساس آن‌ها پاسخ سوال خود را پیدا کنیم. نشانه‌ی اصلی وجود فالوور فیک در پیج، داشتن نرخ تعامل کم است. پیج‌های فیک به این دلیل که هیچ تعاملی از خود نشان نمی‌دهند، طبیعتاً باعث خواهند شد نرخ تعامل پیج به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

چگونه بفهمیم چقدر فالوور فیک داریم؟

اگر با بررسی نرخ تعامل، متوجه وجود پیج‌های فیک در لیست فالوورهای خود شدید، احتمالاً به دنبال یافتن تعداد آن‌ها خواهید بود. اگر تعداد کل فالوورهای شما کم باشد، پیدا کردن آن‌ها کار نسبتاً آسانی خواهد بود. اما در صورتی که فالوورهای زیادی داشته باشید، بررسی تعداد فالوورهای فیک تقریباً غیر ممکن خواهد بود. اما جای نگرانی نیست؛ در ادامه‌ی همین مقاله روشی را معرفی خواهیم کرد که بتوانید با استفاده از آن، به راحتی فالوورهای فیک پیج خود را شناسایی کنید.

یک سؤال: آیا فالوور غیر فعال را هم حذف کنیم؟

در قسمت‌های بالا، در مورد فالوور غیر فعال هم صحبت کردم. فالوور غیر فعال، فیک نیست، اما واکنشی هم به محتوای شما نشان نمی‌دهد. مثلاً امکان دارد شخصی پیجی را ساخته باشد و پس از مدتی، دیگر به اکانت‌شان سر نزند یا اینکه آن پیج، همچنان فعال است و با پیج‌های دیگر تعامل دارد، اما واکنشی به پست‌های شما نشان نمی‌دهد. یعنی تفاوتی با زمانی که شما را فالو نکرده ندارد. حال سؤال اینجاست که با این پیج‌ها چه کنیم؟

پیشنهاد من این است که اگر کاملاً غیر فعال است و مثلاً مدت‌زمان زیادی است که هیچ پستی منتشر نکرده، آن را از لیست فالوورهای‌تان حذف کنید. اما اگر پیج فعالی دارد، اما با وجود اینکه شما را فالو کرده، علاقه‌ای به پست‌های شما نشان نمی‌دهد، در اینجا می‌توانید دو کار را انجام دهید.

  • راه اول این است که اگر آن پیج عمومی است و پست هم دارد، چند پستش را لایک کنید تا ببینید واکنشش چیست. اگر با این‌کار، دوباره به محتوای شما علاقه نشان داد که آن را در لیست‌تان نگه دارید.
  • راه دوم هم این است که اگر دیدید، در کل هیچ علاقه‌ای به پیج‌تان ندارد، آن را از لیست فالوورهای‌تان (طبق آموزش بالا) حذف کنید.

اگر تعداد فالوورها زیاد باشد، چگونه فالوورهای فیک را تشخیص دهیم؟

همانطور که اشاره کردیم، با روش‌های آموزش داده شده در این مقاله می‌توانید به راحتی فالوورهای فیک را شناسایی کرده و آن‌ها را از پیج خود حذف کنید. اما سوالی که برای بسیاری از کاربران پیش می‌آید این است که: اگر تعداد فالوورهای پیج زیاد باشد، چگونه پیج های فیک را تشخیص دهیم؟

همانطور که می‌دانید تشخیص فالوورهای فیک با بررسی معیارهای مختلف به صورت دستی بسیار زمان‌بر است. این مشکل وقتی بیشتر احساس می‌شود که تعداد فالوورهای پیج شما زیاد باشد. در این صورت بررسی تک به تک فالوورهای فیک زمان زیادی از شما خواهد گرفت. همچنین احتمال خطا در آنالیز فیک بودن پیج نیز وجود دارد.

فالوورهای فیک از کجا می‌آیند؟

اما شاید این سؤال برای‌تان پیش بیاید که اگر شما برای خرید فالوور فیک اقدام نکرده‌اید، پس چرا این پیج‌ها شما را دنبال می‌کنند؟ در ادامه جواب سؤال‌تان را خواهید دید.

۱. پیج‌های رقیب!

اولین موردی که می‌خواهم به آن اشاره کنم، می‌توانند پیج‌های رقیب باشند. یعنی پیج‌هایی که با شما در یک حوزه کاری مشغول به فعالیت هستند و برای اینکه بتوانند رشد پیج شما را متوقف یا کند کنند، این کار را انجام می‌دهند. البته این مورد خیلی کم در بین پیج‌ها مشاهده شده، اما به هر حال هستند کسانی که اخلاق را رعایت نمی‌کنند و به جای تمرکز بر روی فعالیت خودشان، سعی می‌کنند رشد دیگران را کند کنند.

۲. تبلیغات انجام شده!

شاید این مورد برای‌تان کمی عجیب باشد، اما متأسفانه زیاد مشاهده می‌شود. فرض کنید شما هزینه بالایی را بابت تبلیغ در پیجی پرداخت کرده‌اید. اما آن پیج، خودش به خوبی می‌داند که نرخ تعامل بالایی ندارد و تبلیغ شما هم بازدهی لازم را نمی‌گیرد.

کاری که انجام می‌دهند، این است که برای پیج شما فالوور فیک می‌زنند که در این‌صورت، چون توانسته‌اید تعداد فالوور خوبی را از این طریق جذب کنید، دوباره ترغیب می‌شوید که به همان پیج تبلیغ دهید. اما غافل از اینکه درصد بالایی از فالوورهایی که از تبلیغ قبلی جذب کرده‌اید، فیک هستند و پیج شما را نابود می‌کنند.

۳. ربات‌ها

افراد و یا سایت‌هایی که در زمینه فروش فالوور فیک اینستاگرام فعالیت می‌کنند، گاهاً با استفاده از پیج‌های فیکی که در اختیار دارند، برخی دیگر از پیج‌ها را با اهداف خاصی فالو می‌کنند. یکی از این اهداف، می‌تواند ارسال کامنت‌های تبلیغاتی باشد. گرچه اینستاگرام خیلی زیاد با این ربات‌ها مقابله می‌کند، اما هنوز هم برخی از آن‌ها فعالیت می‌کنند. ارسال کامنت‌های تبلیغاتی از طرف فالوورهای فیک را خیلی زیاد مشاهده می‌کنیم. به هرحال، اگر دیدید که چرا کم و بیش فالوور فیک به پیج‌تان اضافه می‌شود، بدانید که در برخی موارد، اهدافی دارند.

۴. پیج‌هایی که دیگر فعالیتی ندارند

قبلاً هم گفتم که برخی از افراد هستند که پیجی را می‌سازند، اما نه برای آن تصویر پروفایل انتخاب می‌کنند، نه بیوی پیج را تکمیل می‌کنند، نه پستی قرار می‌دهند و خلاصه اینکه کار خاصی انجام نمی‌دهند. پس از ساخت پیج‌شان، چند پیج دیگر را فالو می‌کنند و پس از مدتی، دیگر به فعالیت‌شان ادامه نمی‌دهند و پیج‌شان را به حال خود رها می‌کنند. امکان دارد که مثلاً پیج شما را هم فالوو کرده باشند. اینها فالوور فیک نیستند، بلکه فالوور غیر فعال هستند که البته باز هم تفاوتی در اصل قضیه نمی‌کند، چراکه هم پیج فیک و هم پیج غیر فعال، کارایی خاصی برای شما ندارند.

۵. برنامه‌های فالوور بگیر اینستاگرام

اگر از برنامه‌هایی مانند فالوئر بگیر اینستاگرام و این موارد استفاده کرده باشید، باز هم امکان دارد که فالوورهای فیکی از این طریق به پیج شما اضافه شده باشند. پس دقت کنید که از هر اپلیکیشن و برنامه‌ای استفاده نکنید تا فالوورهای فیک به پیج‌تان اضافه نشوند.

منبع: https://hyperfollow.ir/blog

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: