سردار محمد حسین حمیدی رئیس پلیس راهور پایتخت در برنامه تلویزیونی سلام تهران با بیان اینکه شش هزار اتوبوس در سطح شهر تهران در حال تردد هستند اظهار داشت: عمر اتوبوسهای شهر تهران بیش از ۱۳ سال است یعنی سه سال بیش از حد مجاز .

 سردار حمیدی تصریح کرد: در رابطه با اتوبوس ها و کامیون هایی که دیزل هستند وسهم زیادی را در آلودگی دارند بصورت کاملا مشهود مردم این آلودگی ها را می بینند و ۶۰۰۰ هزار دستگاه اتوبوس شخصی و دولتی در سطح شهر تهران فعالیت داشته و کار انجام می دهند که میانگین عمر آنها ۱۳ سال بوده که ده سال حداکثر آنهاست و تمام اتوبوسهای ما در شهر تهران که دیزل مصرف می کنند فرسوده هستند.

 سردار حمیدی ادامه داد : اکثر کامیون های پیمانکاران و بخش های دولتی دیزل مصرف کرده و فرسوده هستند و مشکلات متعددی در این خصوص دارند.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: تعداد زیادی از این خودروهایی که دارای نقص فنی هستند را همکاران بنده متوقف و با اخذ پلاک و فک به پارکینگ منتقل می کنند ولی ما نمی توانیم تاکسی را مدام متوقف و به پارکینگ منتقل کنیم چرا که باید سرویس عمومی بدهد و مسافران را جابجا کند.

سردار حمیدی افزود: سه میلیون و یکصدو پانزده هزار دستگاه خودرو در بحث آلودگی هوا در سطح شهر تهران جریمه شده اند که ممکن است البته یک خودرو چندین بار جریمه شده باشد.

وی گفت: در آبان ماه امسال سه هزار و دویست و سی وشش دستگاه خودروی دودزا متوقف و با اخذ پلاک به تعمیرگاه اعزام شده اند که پس از بازگشت توسط همکاران بنده بازدید و اگر مشکل آن حل شده بود اجازه تردد به آنها را می‌دهیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: