چاپ دیجیتال همواره به علت سرعت و در دسترس بودن بسیار محبوب و جذاب بوده است.

امروزه مهمترین خدمات چاپ دیجیتال آنلاین عبارتند از چاپ جزوه و چاپ اعلامیه ترحیم 

در این مقاله سعی داریم تمام مواردی که شما را به بهترین و بالاترین کیفیت چاپ میرساند را ذکر کنیم.

هنر چاپ می تواند بسیار زیاد باشد، اما برای یک هنرمند، تسلط بر فرآیند چاپ ضروری است. پل شیپر به خاطر پوسترهای فیلم نمادین خود شناخته شده است و سال ها وقت صرف چاپ با کیفیت و با فرمت بزرگ کرده است. پل می‌گوید: «ایجاد چاپی که با رنگ، کیفیت خط و بافت استفاده شده در اثر هنری اصلی مطابقت داشته باشد، برای من بسیار مهم است که بتوانم آن را در یک چاپ هنری زیبا ثبت کنم. "من می‌خواهم که چاپ هنری، جنب و جوش، فکر و توجهی را که در تصویر اصلی وجود دارد تا حد ممکن در بر بگیرد - به طوری که هر کسی به آن نگاه کند ممکن است فکر کند که آیا واقعاً قطعه اصلی است یا خیر."

خوشبختانه، راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید اطمینان حاصل کنید که هنر چاپی شما تا حد امکان به اصل نزدیک به نظر می‌رسد. استفاده از برنامه خلاقانه مناسب ضروری است. 

چه از دسکتاپ خود در فتوشاپ چاپ کنید و چه از رایانه لوحی در Adobe Sketch، درک عناصر زیر و نحوه تأثیر آنها بر چاپ به شما کمک می کند تا بهترین هنر خود را جلو ببرید.

پیکسل ها

پیکسل‌ها قطعاً چیزی هستند که در مورد آن شنیده‌اید و احتمالاً از نزدیک با آنها آشنا هستید. نام پیکسل از عبارت "عنصر تصویر" (تصویر + عنصر = پیکسل) گرفته شده است. آنها کوچکترین واحد روی یک شبکه هستند که یک تصویر را نشان می دهند و می توانند گرد یا مربع باشند. آنها را مانند اتم های تصاویر در نظر بگیرید. پیکسل ها با تعداد پیکسل در هر اینچ یا ppi اندازه گیری می شوند. هر چه تعداد پیکسل در هر اینچ بیشتر باشد، تصویر شما واضح تر ظاهر می شود. برعکس، هر چه تعداد پیکسل در هر اینچ کمتر باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که با پیکسل‌سازی مواجه شوید – زمانی که می‌توانید لبه هر پیکسل را ببینید.

تصاویر کارتونی، برخی با پیکسل های زیاد و برخی با تعداد کمتر.

این همان تصویر شطرنجی در سطوح مختلف زوم است. توجه کنید که چگونه پیکسل ها بیشتر دیده می شوند. 

چند نکته مهم که باید در مورد پیکسل ها به خاطر بسپارید: شما واقعاً نمی توانید تعداد پیکسل های یک تصویر را تغییر دهید. می توانید سعی کنید یک تصویر را مجدداً نمونه برداری کنید، اما این توصیه نمی شود و همیشه بهترین نتایج را به همراه ندارد. شما می توانید اندازه یک تصویر را تغییر دهید، که به معنای تغییر اندازه واقعی هر پیکسل است، اما فکر کردن به نیازهای پیکسل از ابتدا بهترین نتایج را به همراه خواهد داشت. معمولاً هنگام شروع کار بر روی یک پروژه، یک برنامه از شما می پرسد که چه اندازه بوم یا تابلوی هنری را می خواهید ایجاد کنید، و می توانید اندازه آن را بر حسب پیکسل یا اینچ مشخص کنید.

همچنین به خاطر داشته باشید که ppi مورد نیاز برای تصاویر دیجیتال و چاپ بسیار متفاوت است. تصاویر دیجیتالی که در اینترنت یافت می شوند معمولاً حدود 72 ppi دارند. این برای چاپ یک تصویر بزرگ‌شده کاملاً ناکافی است و بخشی از این دلیل است که آن تصاویر اینترنتی که در کلاس پنجم برای آویزان کردن روی دیوار خود چاپ کرده‌اید، تار یا کوچک بوده‌اند.

وضوح

هنگام بحث در مورد چاپ، وضوح (یا وضوح تصویر) به معنای تعداد پیکسل در هر اینچ مربع از کاغذ چاپ شده است. وضوح استاندارد برای یک تصویر چاپ شده 300 ppi است. این به این معنی است که وقتی یک 4×6 را چاپ می کنید، باید 1200×1800 پیکسل داشته باشید.

اندازه تصویر بر حسب پیکسل.

رزولوشن تاثیر زیادی بر حرفه ای شدن یا نبودن چاپ شما دارد. باز هم، این چیزی است که باید هنگام شروع یک پروژه جدید از آن آگاه بود. برای مثال، اگر می‌دانید که نتیجه نهایی باید اندازه پوستر چاپ شود، مطمئن شوید که پیکسل‌های کافی را در تابلوی هنری خود برای بزرگ‌نمایی تصویر بدون از دست دادن کیفیت در نظر گرفته‌اید. اگر مطمئن نیستید، بهتر است در مورد پیکسل های بیشتر اشتباه کنید.

DPI

نقطه در اینچ یا dpi شبیه پیکسل است، اما تعداد نقاط جوهر چاپ شده در هر اینچ را نشان می دهد. این عدد وضوح چاپگر است و مستقیماً با تصویر شما مرتبط نیست، بلکه با خود چاپگر مرتبط است. پل می گوید: «من تمام آثار هنری را با 300 نقطه در اینچ به چاپگر می فرستم. هرچه dpi بالاتر باشد، کیفیت تصویر صاف تر و بهتر می شود. چاپگر یا سرویس چاپی که استفاده می کنید معمولا وضوح مورد نیاز برای ایجاد چاپ با کیفیت را مشخص می کند، اما 300 نقطه در اینچ استاندارد است.

نحوه تأثیر پیکسل‌ها، وضوح و dpi بر چاپ‌های شما می‌تواند از چاپگری به چاپگر دیگر متفاوت باشد. 

رستر در مقابل وکتور

تصاویر شطرنجی تصاویر بیت مپ هستند - تصاویری که از پیکسل ها تشکیل شده اند. شما آنها را با نام هایی مانند tiff، jpeg یا gif می شناسید. عکس ها نمونه بارز یک تصویر شطرنجی هستند. از آنجایی که آنها از پیکسل ساخته شده اند، باید مراقب باشید که فایلی که می خواهید چاپ کنید با وضوح کافی ذخیره شود. آنها هستند

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: