شبکه pbn چیست؟

دنیای امروزی دنیای تکنولوژی است و اگر قصد راه اندازی کسب و کار خود را دارید، ورود شما به فضای مجازی الزامی است. اغلب سایت های فروشگاهی، وبلاگ ها و ... برای دیده شدن خود می بایست سایت خود را سئو کرده و این فرایند را به مناسب ترین شکل ممکن انجام دهند. از آن جایی که دسترسی به اینترنت از هر زمان دیگر آسان تر شده است، حتی افرادی که فعالیتی در دنیای مجازی ندارند با عملکرد و کارکرد سئو آشنایند و این موضوع ناشی از اهمیت بسیار زیاد سئو در تمامی کسب و کار ها است. در ادامه با کارکرد PBN در سئو آشنا می شویم و به معرفی راه کار هایی جهت افزایش بازدید سایت شما خواهیم پرداخت.

PBN مخفف عبارت Private Blog Network می باشد که به مرور زمان تغییر نام داده و کلمه Blog به Backlink تبدیل شد. اما بک لینک PBN چیست و عملکرد آن در سئو سایت چگونه است؟

مفهوم شبکه PBN برای اولین بار در سال ۱۹۹۹ میلادی ایجاد شد. در همین زمان بود که مزارع لینک مفهوم جدیدی برای بهینه سازی سایت ها پیدا کرد‌‌. مزرعه لینک جهت لینک سازی به کار می رفت و به عنوان حلقه های مخصوص از سایت های مشخص به شمار می آمد. در گذشته از مزرعه لینک برای ارتقا بهبود سایت ها در گوگل استفاده می شد و الگوریتم های آن به هوشمندی امروز نبود.

در این زمان گوگل با توجه به کیفیت و تعداد لینک های ورودی سایت ها، رتبه بندی آن ها را انجام می داد. از همین رو برخی از افراد توانستند با ساخت سایت های متعدد منبع درآمد بسیار بالایی برای خود ایجاد کنند. اما این شرایط ثابت نبود و گوگل سرانجام توانست قسمتی از این فرایند را کنترل کرده و شرایط استفاده از بک لینک PBN را دشوار کند. در حقیقت تعداد لینک دیگر اهمیتی در سئو سایت ندارد و در صورتی که یک سایت آتورینی بالایی داشته باشد، اصلی ترین ویژگی لینک را از دیدگاه گوگل خواهد داشت.

PBN تکنیک کلاه سیاه یا سفید؟

در سئوی ساز و بهینه سازی سایت ها تکنیک ها و روش های گوناگونی وجود دارد. برخی از این روش ها قانونی و برخی نیز غیر قانونی می باشند. به طور کلی بک لینک PBN یک روش غیرقانونی است و همان طور که در مقالات گذشته با مفهوم کلاه های رنگی در سئو آشنا شدیم، می توانیم بک لینک PBN را تکنیک کلاه سیاه بنامیم.

از نظر گوگل سایت ها می توانند با تولید محتوای تازه و یونیک خود، یک وب سایت قوی را ایجاد کرده و از آن جهت تولید بک لینک استفاده کرد و سایر روش ها از نظر او غیر قانونی است و هر سایتی که به روشی غیر قانونی رتبه بندی سایت خود را ارتقا دهد، در صورت شناسایی توسط گوگل جریمه خواهد شد.

با این وجود اغلب سایت ها از روش های غیرقانونی برای بهبود سایت خود استفاده می کنند که همان طور که گفتیم یکی از این روش ها، روش لینک PBN می باشد. اما پیشنهاد می کنیم تنها به سراغ PBN هایی بروید که میزان خطر آن برای شما کمتر باشد.

آشنایی با ساختار PBN

PBN به مجموعه ای از وبلاگ ها و سایت های گوناگون گفته می شود که با کمک آن ها می توان رتبه یک سایت در گوگل را ارتقا داد. این سایت ها هیچ گونه ارتباطی با سایت اصلی شما نخواهند داشت و تنها به یک دامنه متمرکز پیوند خورده اند. در این روش ارزش لینک و رتبه سایت اصلی در گوگل بهبود پیدا می کند.

بهبود رتبه سایت با بک لینک PBN

بک لینک ها می توانند به شکل مستقیم بر روی میزان رتبه سایت ها در گوگل اثر بگذارند و می توان آن را از جمله قوی ترین و تاثیر گذارترین عوامل رتبه بندی سایت ها به شمار آورد. با کمک این روش، گوگل سایت شما را به عنوان یک صفحه ارزشمند شناسایی کرده و از همین رو در رتبه های بالاتر قرار می گیرد تا افراد بیشتری سایت شما را مشاهده نمایند.

بک لینک PBN به سایت های بی ربط و متعدد لینک می دهد و اینگونه سبب افزایش رتبه سایت می شود. در حقیقت سایت شما را به عنوان یک سایت قابل اعتماد به موتور جستجوی گوگل معرفی می کند.

آیا PBN تاثیر منفی بر روی سایت ها خواهد داشت؟

به طور کلی باید گفت تا هنگامی که گوگل متوجه نشود که شما از روش PBN در سایت خود استفاده می کنید، هیچگونه خطری برای سئوی سایت شما ایجاد نخواهد شد و همواره با نتیجه مثبتی رو به رو خواهید بود. در واقع رتبه سایت شما به سرعت و در مدت زمان کوتاهی ارتقا می یابد.

چگونه گوگل متوجه بک لینک سازی PBN سایت نمی شود؟

از آن جایی که الگوریتم های سایت به مرور زمان تغییر می کنند، استفاده از روش های کلاه سیاه سخت تر شده و گوگل راحت تر از قبل می تواند خطاکاران را شناسایی و آن ها را جریمه نماید. اما چه کار باید کرد که بتوان گوگل را دور زده و مانع جریمه های سنگین آن برای سایت خود شد؟

زمانی که شما دامنه های مختلفی را به نام یک فرد می سازید، یک نشانه مشخص برای گوگل است که شما از روش کلاه سیاه استفاده می کنید. برای ساخت مزرعه لینک نیازمند دامین های زیادی هستید تا بتوانید رتبه سایت خود را ارتقا دهید. زمانی که این دامین ها را به نام یک فرد می خرید، به آسانی قابل شناسایی توسط گوگل خواهد بود.

موضوع دیگر مربوط به زمانی است که شما دامین های مختلف را بر روی یک آی پی در هاست یا سرور ست می کنید.

و البته ساخت محتوا با موضوعات یکسان از دیگر مواردی است که گوگل می تواند به آسانی شما را به عنوان یک سایت خطا کار شناسایی کند. به طور کلی تولید محتوای یونیک و تازه یکی از اصل های اولیه برای موفقیت هر سایتی است. زمانی که شما از محتوا هایی با موضوعات یکسان استفاده می کنید، گوگل شما را شناسایی می کند چرا که شما به شکل واضحی سعی کرده اید با منتشر کردن محتوا هایی با موضوعات یکسان، سایت اصلی خود را در میان سایت های دیگر شناخته تر کنید. همچنین کپی پیست کردن محتوا ها از جمله بدترین خطراتی است که ممکن است برای سایت شما به وجود بیاید.

اگر علاقمند به یادگیری روش لینک سازی pbn هستید میتوانید دوره pbn را از تهران لرن دریافت بکنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: