هزینه ایمپلنت دندان بسته به عوامل مختلف، بسیار متفاوت است و عواملی که در تعیین بها ایمپلنت دندان موثر اند که یکی از این موارد تعداد ایمپلنت های مورد نیاز بیمار است و با توجه به اینکه تمامی ایمپلنت های مورد استفاده در بازار با کیفیت بوده بااین وجود بسته به کشورسازنده قیمت آنها متفاوت خواهد بود

هزینه ایمپلنت  دندان چگونه محاسبه می شود؟

بعضی از افراد ممکن است با حوادث مختلفی که برای آنها ایجاد می شود دندان های خود را از دست داده باشند. برای اینکه بتوان جای خالی دندان های از دست رفته را برای آنها پر نمود، می بایست از دندان های مصنوعی و یا ایمپلنت دندان استفاده کرد که هزینه ایمپلنت دندان در حال حاضر به عوامل متعددی مرتبط است.

ایمپلنت دندان

 نام علمی ایمپلنت های دندان را فیکسچر گذاشته اند که برای تعریف آن می توان گفت قطعاتی در اندازه ی دندان های طبیعی هستند.این فیکسچر های طبیعی با دقت بسیار زیادی با  مواد مصنوعی ساخته می شوند که کاملا به حالت طبیعی به نظر میرسند و با توجه به مواد استفاده شده در ایمپلنت ها قیمت های متفاوتی نیز دارند.

قیمت ایمپلنت دندان به موارد زیادی بستگی دارد که می توان به جنس ایمپلنت، روش انجام ایمپلنت و تعداد ایمپلنت هایی که انجام می شود نیز اشاره کرد.

بهترین برند ایمپلنت دندان

افرادی که می خواهند ایمپلنت دندان انجام بدهند به این فکر میکنند که کدام ایمپلنت از میان بازارهای جهانی آمریکا، کانادا، سوئیس و دیگر کشورها  دارای کیفیت و نتیجه بهتری است.

باید به این نکته توجه داشت که تمامی ایمپلنت ها خوب هستند ولی بایستی ببینیم دندانپزشک مجرب کدام یک را با توجه به کیفیت و هزینه، مناسب دندان شما میداند.

از عوامل موثر بر قیمت ایمپلنت دندان میتوان به مواردی که در زیر اشاره شده  نیز پرداخت که بررسی هر یک از موارد می تواند به کاهش و یا افزایش قیمت های مد نظر ما منجر شود.

 1. جنس داخلی و روکش ایمپلنت دندان
 2. کشور سازنده ایمپلنت دندان
 3. نوع مواد برای انجام ایمپلنت دندان
 4. زمان کاشت ایمپلنت
 5. پزشک متخصص کاشت دندان

با در نظر گرفتن همه موارد، سایر عوامل نیز  در تعیین هزینه ایمپلنت دندان وجود دارند مثلا  تعداد ایمپلنت های مورد نیاز شما نیز حتما می تواند  در هزینه کل تاثیر بگذارد و یا در برخی موارد که استخوان بیمار دچار کاستی شده است و اصطلاحا تحلیل رفته است و یا  اینکه بیمار از پوکی استخوان رنج می برد، نیاز به روش پیوند استخوان می باشد  که به هزینه نهایی ایمپلنت دندان  اضافه خواهد کرد.

 در برخی از مواقع اگر ایمپلنت به کار رفته دارای ضمانت نامه  باشد هزینه ی اضافی نیز برای این منظور از بیمار درخواست  خواهد شد.

آیا قیمت ایمپلنت دندان گران است؟

ایمپلنت دندان، یکی از درمان های نسبتاً گران در حوزه دندانپزشکی است و طبیعی است وقتی که برای جایگزینی  جای  دندان از دست رفته، به فکر ایمپلنت افتاده ایم ، به اطلاعاتی درباره هزینه ایمپلنت دندان نیز نیاز داشته باشید

از دیگر عوامل مهم که بر هزینه تاثیر گذار خواهد بود،پروسه درمان است  که شامل معاینه دهان و دندان، اشعه ایکس پانورامیک، سی تی اسکن، کشیدن دندان، پیوند استخوان و جراحی سینوس لیف است که بر افزایش قیمت  ایمپلنت دندان تاثیرگذار است.

هزینه ایمپلنت دندان می تواند به طور متوسط در حدود سه  الی پنج میلیون تومان باشد ولی هزینه تمام و کمال ایمپلنت دندان یا به اصطلاح فول ماوس برای افرادی که تمام دندان های خودشان را از دست داده اند بیشتر بوده و ضربدر هزینه یک واحد ایمپلنت دندان می گردد.

هزینه ای که ما برای ایمپلنت دندان می پردازیم شامل عمل جراحی برای کاشت پایه ایمپلنت، اباتمنت و تاج ایمپلنت نیز می باشد.

نوع فلز و جنس ایمپلنت تاثیر بسیار زیادی روی بها ایمپلنت دندان دارد چرا که فلزاتی که برای ساخت ایمپلنت مورد استفاده قرار میگیرد متفاوت هستند.

توجه داشته باشید که ایمپلنت یک نوع جراحی می باشد که چند مرحله دارد و به دو روش توسط یک پزشک و یا تعدادی دندانپزشک با تخصص های مختلف در مطب دندانپزشکی  انجام می شود.

یکی از عوامل تعیین کننده سقف و تخمین قیمت ها و قیمت ایمپلنت دندان ، استفاده از این روش توسط یک یا چند پزشک متخصص می باشد.

تخصص و نبوغ دندانپزشکی که معالجه را بر عهده گرفته تاثیر خیلی زیادی در تعیین هزینه های بهبود زیبایی دندانها در این عمل ترمیمی و زیبایی دارد.

معمولا روال به این صورت است که  کاشت دندان در قراردادهای دفترچه ی بیمه ای وجود نداشته و پرداخت بهای ایمپلنت دندان در بسیاری از مواقع بر دوش بیمار می باشد.

قیمت ایمپلنت  ها و انواع آن

ایمپلنت ها نیز دارای انواع مختلفی هستند  که میتوان به ایمپلنت فوری ، مینی ایمپلنت ، ایمپلنت دیجیتال اشاره نمود که این نوع از ایمپلنت ها با یکدیگر متفاوت هستند و همچنین روکش های ایمپلنت نیز دارای انواع مختلفی هستند که شامل زیرکونیا ، پی اف ام و ایمکس می باشند و دارای کیفیت و هزینه های متفاوتی از این جهت می باشند

با توجه به نیاز شما به استحکام و زیبایی می توانید آن ها را با نظر پزشک انتخاب کرده و پلن ایمپلنت دندانی خود را خودتان انتخاب نمایید.

هزینه ایمپلنت دندان جلو تفاوتی با بقیه ایمپلنت ها ندارد اما نکته ای که وجود دارد این است که ایمپلنت های دندان جلو به خاطر زیبایی و تاثیری که در لبخند دارند از حساسیت خاصی برخوردار هستند.

ایمپلنت دندان معمولا یک ماه طول میکشد و برای بازگشت هرچه سریع تر زیبایی لبخند بهتر است از ایمپلنت های فوری استفاده شود.

همچنین بایستی در انتخاب جنس روکش و نوع لابراتوار دقت کافی انجام شود زیرا زیبایی ایمپلنت، مستقیم با کیفیت روکش در ارتباط بوده و روکش مرغوب هزینه ایمپلنت دندان بالایی را می طلبد

راههای ارزان تر شدن درمان ایمپلنت

عواملی که می تواند هزینه ایمپلنت دندان را به صورت کامل به صرفه کند و از طرفی دارای کیفیت مناسب و عوارض کمتر باشد ، طرح درمان است.

وقتی که شما به نزد یک دندانپزشک مراجعه می نمایید او معایناتی را انجام می دهد و بررسی و کنترل عکس های ایمپلنت را انجام داده و برای شما یک طرح درمانی و پیشنهادی را ارائه می کند که این جلسه را به عنوان جلسه ی مشاوره در نظر می گیرند.جلسات مشاوره ایمپلنت در مرکز تخصصی ایمپلنت به طور کامل رایگان است و پس از بررسی دقیق وضعیت فرد، با مشورت با پزشک و در نظر گرفتن بودجه و طرح درمان پیشنهاد میشود که متناسب با آن هزینه ایمپلنت دندان شما استخراج می شود.

طول عمر ایمپلنت

روشهای ایمپلنت  دندان چند وقتی است با وجود تکنولوژی نو و پیشرفت امروزه طول عمر ایمپلنت را به طور قابل ملاحظه ای افزایش داده است.

معمولا عملکرد ایمپلنت ها بالای 25 سال می باشد و اگر بهداشت فردی و مراقبت های مورد نیاز نیز به صورت دقیق صورت بگیرد می توانید به راحتی میزان عمر ایمپلنت ها را افزایش داده وبایستی پس از کاشت دندان مراقبت کردن از دندان ها را امری واجب و ضروری بدانید.

. روش های ایمپلنت دندان :

 •   برداشتن دندان آسیب دیده
 •   آماده سازی استخوان فک، در صورت نیاز
 •   کاشت ایمپلنت دندان
 •   رشد و بهبود استخوان
 •   قرار دادن تکیه گاه
 •   قرار دادن دندان مصنوعی

بهترین مارک و برند ایمپلنت های دندان

برند های زیادی وجود دارد که نمی توان به طور حتمی  گفت کدام بهترین است، به دلیل این که هرکدام ویژگی های خود را دارند.

در نتیجه بهتر این است که انتخاب نمودن نوع ایمپلنت را بر عهده دکتر دندانپزشک متخصص خود بگذارید تا با توجه به تشخیص درست خود، نوع ایمپلنت مناسب را برای دندان شما انتخاب نماید.

از کشور هایی که بهترین ایمپلنت ها را تولید می کنند می توان به کشور کره جنوبی، کشورآمریکا، کشورآلمان، کشورایتالیا، کشور فرانسه اشاره کرد که در حالت کلی بهترین تکنولوژی ساخت ایمپلنت در دنیا در حال حاضر متعلق به کشور سوئیس است و بهترین ایمپلنتهای دنیا را این کشور می‌سازد که هزینه ایمپلنت دندان در استفاده از این مارک ها بالا است.

از برندهای خیلی معروف کشور سوئیس می توان به اشترومن، SPI و SIC اشاره کرد و مرغوب بودن یک ایمپلنت خیلی به این بستگی دارد که تکنیک کار به چه شکل است و بهترین حالت این است که جراحی ایمپلنت یعنی قراردهی پایه را متخصص جراحی فک و صورت یا متخصص جراحی لثه انجام دهد و قسمت روکش یا پروتزی را متخصص پروتز انجام دهد.

برای داشتن دندان های زیبا پس از هر نوع مشکلی که برای دندانهای سابق شما پیش آمده است، ایمپلنت دندان می تواند بهترین گزینه برای برگشت دندانهای شما به شکل سابق باشد.

شما می توانید ایمپلنت دندان های خود را با مطب دندانپزشکی  دکتر الهام وزیری مطرح کنید تا بهترین مشاوره های مرتبط با ایمپلنت به شما داده شود  و هزینه ایمپلنت دندان را نیز مطلع شوید.

شماره تلفن کلینیک :

02126400524