اما این رویاهای شیرین که راز بقای بشر را در خود نهفته دارند، همیشه تعبیرهای خوش ندارد. گاهی و در مورد تعدادی از زنان آن رویاها به کابوس‌های تلخی منجر می‌شود که یکی‌شان مساله ناباروری ا‌ست.

وجود ده‌ها و صدها مرکز درمان ناباروری گویای میل و اشتیاق هزاران زنی‌ست که نمی‌خواهند در برابر موانعی چون پلی‌کیستیک بودن تخمدان یا پایین بودن ذخیره‌ی تخمدان از آرزوها و خواسته‌های خود دست بکشند. دار و ندار خود را خرج می‌کنند تا بتوانند روزی فرزندشان را در آغوش بگیرند و باقی زندگی‌شان را به پای او بریزند.

خیلی‌هایشان موفق می‌شوند و خیلی‌ها نه. بستگی دارد که هر کس چه راه و شیوه‌ای را انتخاب می‌کند.

 

چرا فلورا موفق شد؟

آن‌ها که در سودای پایان دادن حسرت خود با فلورا تاجیکی و شیوه‌ی اصلاح سبک زندگی آشنا شدند (و می‌شوند) خوش‌شانس‌تر از بقیه بودند (و هستند). برخی‌شان سال‌های طولانی با این اشتیاق و ناامیدی پس از به نتیجه رسیدنش سرکرده بودند. حالا بدون هزینه‌ی آن‌چنانی و خیلی ساده در طی چند ماه باردار شوند و به آرزویشان برسند. اما آیا واقعا کاری که فلورا تاجیکی کرد به همین سادگی بود؟ اگر شیوه‌ی او بسیار ساده است (که همین‌طور هم هست) و اگر بسیار ارزان است (که واقعا ارزان است) آیا برای خود او نیز ساده و ارزان بوده است؟

 

تجربه‌ی طولانی شخصی و تحصیلات آکادمیک

این شیوه‌ی ساده‌ای که می‌بینید و خیلی نکاتش را هم ممکن است خیلی‌ها پیش از آن گفته باشند (اما نه در مجموعه‌ای هماهنگ) در طول سالیان طولانی تجربیات شخصی خانم تاجیکی در زمینه‌ی مامایی حاصل شده است. این که نمی‌توانیم در پشت دو کلمه‌ی «سالیان طولانی» همه‌ی درد و رنج و تلاش‌های بی‌وقفه‌ی خانم تاجیکی را ببینیم، گناه از واژه‌ها نیست. باید داستان شنیدنی زندگی او را شنید تا بتوان بهتر این موفقیت را درک کرد. اما فقط این تجربیات و تحصیلات دانشگاهی او نبوده که چنین داستان‌های محالی را ممکن کرده است.

 

انسان بودن

همه‌ی بیماران فلورا، وقتی می‌خواهند در مورد او صحبت کنند یا بنویسند به مهربانی بسیار او و لحن گرم و صمیمی‌اش اشاره می‌کنند. مهربان بودن یعنی انسان در برابر دنیا گارد ندارد. آن‌چه هست را می‌پذیرد و سعی در بهتر کردنش دارد. وقتی این‌چنین باشد، دنیا نیز پاسخ انسان را با همان مهربانی می‌دهد. به قولی «مهربانی تا ابد فرمانده است.»

 

ذوق هنری و انتشار محبت

بدون شک ذوق هنری و سواد ادبی فلورا نقش مهمی در موفقیت‌های او داشته است. حتی نگاه سریعی به عنوان‌های کتاب‌های او به خصوص شعرهای زیبایی که برای کودکان سروده است و می‌سراید، نشان‌دهنده‌ی روحی لطیف و انبانی از محبت است. دنیا نیز پاسخ محبت او را با محبت می‌دهد. می‌گویند محبت بو دارد. کاملا درست است. واکنش‌ انسان‌ها در برابر بوهای خوشایند، پذیرا بودن و همراهی‌ست.

به همین دلیل است که بیماران فلورا این چنین دستوران او را آویزه‌ی گوش می‌کنند. اگر «اصلاح سبک زندگی فلورا تاجیکی» حتی نصف خاصیت‌های فعلی را داشت، به علت همین پذیرا بودن (که همه را یک یک اجرا می‌کنند) می‌توانست بسیار موفق باشد. حالا که این شیوه، آن‌چنان کیفیتی دارد، خلق‌وخو و ذوق شخصیت خانم تاجیکی می‌تواند آن‌چنان را آن‌چنان‌تر کند.

 

سه کتاب مفید و کاربردی

هر سه کتاب مادرانه‌ی فلورا و هر کدام در بخش خاصی از زندگی مادران نقش مهمی دارند.

از وقتی زنی تصمیم می‌گیرد بچه‌دار شود (مدت‌ها پیش از بارداری) کتاب شوق مادرانه همه‌ی چراغ‌ها را در برابرش و در مسیر راهش روشن می‌کند.

در دوران بارداری نیز کتاب شور مادرانه ماه به ماه همراه اوست تا از بهترین مسیر رود.

کتاب آخر (دیدید منم مامان شدم!) نیز نویددهنده‌ی پایانی‌ست بر همه‌ی استرس‌ها و حسرت‌هایی که ناباروری در دل و جان برخی انداخته است. در این کتاب با مادرانی آشنا می‌شوید که با روش اصلاح سبک فلورا تاجیکی باردار شدند. این کتاب می‌تواند و باید جلدهای متعددی داشته باشد و داستان‌های محال دیگری که ممکن شده‌اند به آن‌ها اضافه شوند

 این رشته را سرباز ایستادن نیست.

 

ارسال پستی رایگان

ارسال پستی کتابهای انتشارات دبستانک به همه جای ایران رایگان است و به راحتی می توانید کتابهای خانم فلورا تاجیکی را از سایت دبستانک خریداری کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: