ساخت و عرضه ظروف چینی فروشگاه هومیت, از سابقه طولانی برخوردار است. پایه و اساس ساخت سرویس چینی در طول سال های زیاد یکسان بوده اما در طول زمان تغییراتی در ساختار و کیفیت ظروف ایجاد شده است تا نیاز مردم را برطرف کنند. در دنیا امروز انواع ظرف های چینی در بازار مصرف یافت می شوند که هر کدام از ظاهر و کیفیت خاصی برخوردار هستند. در ادامه در مورد اینکه ظروف چینی چگونه ساخته میشود میپردازیم

ویژگی های ظروف چینی

ظروف چینی

سرویس چینی فروشگاه هومیت چندین سال است که در بین مردم رایج شده است و مردمان زیادی از آن استفاده می کنند. با توجه به مزیت ها و ویژگی های منحصر به فردی که این ظروف دارند, امروزه در بین مردم بسیار محبوب شده اند. برخی از ویژگی های سرویس های چینی عبارت است از:

سرویس های چینی فروشگاه هومیت وزن بسیار کمی دارند.

 •  این ظروف کاملا شفاف و بدون حباب هستند.
 • چینی های مرغوب در برابر ضربه مقاوم بوده و لب پر نمی شوند.
 •  سرویس های چینی کاملا ضد آب هستند و در برابر آب و رطوبت مقاومت بالایی را از خود نشان می دهند.
 •  این مدل ظروف در برابر آب مقاوم بوده و دچار تغییر رنگ نمی شوند.
 •  قابلیت استفاده در داخل مایکروفر را دارند.
 • این ظروف دچار خط و خش نمی شوند و در طول زمان زیبایی ظاهری خود را از دست نمی دهند.
 •  طرح و رنگ های این محصول بسیار متنوع بوده و برای هر نوع سلیقه ای گزینه ای مناسب محسوب می شوند.

مواد اولیه ساخت ظروف چینی

مواد اولیه ظروف چینی

برای ساخت سرویس چینی فروشگاه هومیت یا حتی چینی زرین ایران  معمولا از مواد متنوع استفاده می کنند که هر یک از این مواد در ساختار ظروف,کاربرد خاص خود را دارند. برخی از مواد مهم و ضروری در ساختار ظرف چینی عبارت است از:

 • خاک رس:

خاک رس با توجه به اینکه در چه شرایطی استخراج شده, دارای ترکیبات مختلف خواهد بود. به همین دلیل بر روی کیفیت ظروف تاثیر بسیار زیادی دارد. در کل خاک رس, تحت حرارت بالا تولید می شود و ساختاری شیشه مانند را از خود نشان می دهند.

 • فلدسپات:

فلدسپات، یک ماده معدنی است که از ترکیب سیلیکات آلومینیوم, سنگ فلینت و نوعی کوارتز ساخته می شود. فلدسپات در زمینه ساخت سرویس چینی فروشگاه هومیت به عنوان یک شار به کار می رود. شارها باعث می شوند که دما لازم برای ایجاد حالت شیشه را کمتر می کند.

 • سیلیس:

این ماده ترکیبی از اکسیژن و عنصر سیلیکون است که به سه حالت اصلی خواص خود را در قالب کوارتز, اوپال و خاک نشان خواهد داد. از سیلیس برای تسهیل مراحل پخت ظروف استفاده می کنند, همچنین شکل و انسجام نهایی محصول تا حد زیادی به این ماده بستگی دارد.

 • سایر مواد مورد استفاده از ساخت ظروف چینی

توجه داشته باشید که از کانی‌ها, عناصر و ترکیبات دیگری هم در ساختار سرویس چینی استفاده می کنند. به عنوان مثال ترکیبات مانند آلومینیوم و اکسیژن برای افزایش استحکام در ساخت این ظروف کاربرد دارند.

مراحل ساخت ظروف چینی

برای ساخت سرویس چینی مرغوب و باکیفیت باید مراحل گوناگون طی شود و در هر یک از این مراحل به مواد و تجهیزات مناسب نیاز خواهید داشت. مراحل ساخت ظروف چینی عبارت است از:

 • آماده سازی مواد اولیه:

در ابتدا مواد اولیه برای ساخت بدنه مانند فلدسپات و کوارتز در آسیاب نرم و به دوغاب تبدیل می شود. بعد از اینکه تمام مشخصات آن توسط آزمایشگاه تایید شد، دوغاب روی سرند تخلیه می شود و مواد خارجی سرند به بلانجر انتقال داده خواهد شد. در بلانجر سیار مواد اولیه نرم افزوده می شود. در نهایت بلانجر بر روی الک مغناطیسی تخلیه می گردد تا مواد درشت یا آهنی از هم تفکیک شوند. سپس دوغاب را دو روز در مخزن مناسب نگهداری می کنند.

 • فرم دهی و ریخته گری:

دوغاب آماده شده برای ساخت ظروف فروشگاه هومیت یا حتی چینی زرین با اشکال مختلف مانند قوری، گلدان و غیره در قالب های گچی ریخته گری می شوند. شکل نهایی ظروف مانند قالب و درون آن پر از مواد اولیه خواهد شد. بعد از مدتی که جدار بیرونی ظرف ها خشک شد,قالب را بر می گردانند تا درون آن خشک شود. در نهایت مواد را از قالب خارج می کنند و آن ها را برای پخت آماده می کنند. ظروف ساده هم با استفاده از ماشین نرم تشکیل می شوند. برای تامین خمیر لازم برای ماشین فرم دوغاب را با استفاده از ماشین پرس آبگیری می کنند و خمیر به دست آمده در دستگاه اکسترودر, ستوانه هایی به قطر مورد نیاز ظروفی به نام کالباس تبدیل می کنند. کالباس را در اندازه‌ های مناسب مناسب بریده و در دستگاه فرم دهی قرار می دهند.

 • پخت اولیه و لعاب زنی:

بعد از شکل دهی، مواد در دستگاه خشک کن با دمنده هوا گرم قرار داده می شوند. بعد از خشک شدن ظروف,در کوره بیسکویت با دما 1100 درجه سانتیگراد پخته می شوند و بعد از آن برای لعاب دهی آماده خواهند شد. ظروف تخت با استفاده از پیستوله لعاب کاری می شوند و ظروف با سطح مخفی, از طریق غوطه وری در مخزن لعاب, لعاب کاری خواهند شد. بعد از خشک شدن لعاب, محصولات برای پخت لعاب به کوره منتقل می شوند و تا دما 1300 درجه تحت حرارت قرار می گیرند.

 • دکور زنی و مرحله تکمیلی:

چینی سفید فروشگاه هومیت با استفاده از عکس برگردان نسوز و قلم و رنگ طراحی می شود. برای تثبیت دکور, ظروف پخته شده و این کار از طریق کوره دکور در دما تقریبا 600 درجه صورت می گیرد. ظروف ساخته شده درجه بندی و دسته بندی شده و به بازار مصرف عرضه می کنند.

ظروف چینی فروشگاه هومیت

ساخت سرویس چینی

ظروف چینی زرین ایران در کنار ظروف چینی هومیت یکی از متداول ترین ظروف موجود در بازار هستند که از کیفیت و مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند. این محصول را طی مراحل مختلف و تحت دما بالا تولید می کنند. مجموعه هومیت, با هدف تولید بهترین سرویس های چینی, چندین سال است که در این زمینه فعالیت دارد. محصولات تولیدی در این مجموعه دارای طرح, رنگ, و مدل های بسیار متن وعی هستند. شما عزیزان بهترین محصولات این مجموعه را می توانید با قیمت مناسب با مراجعه به سایت https://homate.ir خریداری نمایید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: