برای برخی از سیستم ها لازم است از محصولات اختصاصی استفاده شود که با دقت طراحی شده اند تا کاملاً با سیستم سازگار شوند ؛ در حالی که در برخی دیگر ، جایگزین های عمومی قابل قبول است. به عنوان مثال ، واشرهای سینک ظرفشویی ، به راحتی در دسترس هستند و مصرف کننده به سادگی می تواند محصولات خود را خریداری کند. برخی از حلقه‌ ها نیز بزرگ هستند و به مشتری اجازه می‌ دهند تا آن‌ ها را به اندازه‌ ای برش دهند که به خوبی جا بیفتند. اورینگ و پکینگ ، جز محصولاتی است که خرید با کیفیت آن ، منجر به ارتقا سطح کیفی تولیدات صنعتی می شود. انتشار فرار در سیستم های لوله کشی ، معمولاً در نتیجه نشتی در میل سوپاپ است. یک راه ساده برای جلوگیری از نشتی ، استفاده از قطعات پکینگ بین کاپوت و میل سوپاپ است. جهت ثبت سفارش و خرید انواع تجهیزات مهر و موم ، به وب سایت https://sealgostar.com مراجعه نمایید. اورینگ ها ، اجزای آب بندی همه کاره هستند و اکثر آنها می توانند در محدوده فشار وسیعی تا 1500 psi کار کنند.

 

 

نحوه عملکرد اورینگ ها چگونه است ؟

آب بندی بین دریچه و بدنه ، تابعی از خاصیت ارتجاعی ماده O-ring (فلورالاستومر) است. فرآیند آب بندی با افزایش یا کاهش فشار محیط کار آغاز می شود. مهر و موم ایجاد شده یا استاتیک یا پویا است. در آب بندی استاتیک ، حلقه O حرکت نمی کند و در درجه اول ، برای حفظ فشار یا ایجاد خلاء در خط لوله استفاده می شود. در آب بندی دینامیک ، حلقه O در داخل یک شیار بین سطوح دوار قرار می گیرد و یک آب بندی ضد نشتی ایجاد می کند. هنگامی که فشار سیال کاهش می یابد ، تنش فشاری که منجر به تغییر شکل O-ring شده است ، خارج می شود. همانطور که این اتفاق می افتد ، حلقه O شل می شود و فضای بین ساقه و کلاه را پر می کند. از آنجایی که اورینگ ها بسیار الاستیک هستند ، به مکانیسم های پشتیبان مانند پلی تترافلوئورواتیلن (PTFE) برای جلوگیری از انبساط فراتر از غدد نگهدارنده نیاز دارند. آنها معمولاً برای آب بندی دریچه های قرقره ، پیستون در سیلندرهای پنوماتیک و همچنین برخی از شیرهای توپی و شیرهای پروانه ای استفاده می شوند.

استفاده از پکینگ ها در نیروگاه های انرژی

پکینگ ها به دلیل قابلیت اطمینان ، هزینه کم ، سهولت تعمیر و نگهداری و جایگزینی ترجیح داده می شوند. اما آب بندی سوپاپ ، فقط به پکینگ و مهر و موم های O-ring محدود نمی شود. چندین روش دیگر برای جلوگیری از انتشار فرار و نشت رسانه های ناخواسته استفاده می شود. رایج ترین روش آب بندی استفاده از واشر مبتنی بر گرافیت بین فلنج ها است. سایر مهر و موم ها از حلقه های قالبی ساخته شده اند که برای برآوردن پارامترهای عملیاتی شیر از پیش تنیده شده اند. حلقه های آب بندی قالبی ، چرخه عمر پکینگ را بهبود می بخشد و یکپارچگی را به حداقل می رساند که یکی از دلایل رایج نشتی است. استانداردهای مختلفی برای واجد شرایط بودن عمل آب بندی وجود دارد. تاسیساتی مانند نیروگاه ها که بخار به عنوان محیط کار دارند ، تحت دما و فشار بالا کار می کنند و در معرض چرخه های مکرر شیر قرار دارند. چنین محیط هایی ، از پکینگ های با کیفیت استفاده می‌ کنند که کرنش حرارتی را جبران کرده و به بازدارنده‌ های اکسیداسیون مجهز هستند.

 

 

نقش پکینگ و اورینگ در محدود کردن انتشار گازهای گلخانه ای ؟

برنامه های کاربردی خدمات هیدروژن از ترکیبی از بسته بندی های بارگذاری شده زنده و مهر و موم های ساقه O-ring استفاده می کنند. گاز هیدروژن ناپایدار و نفوذ پذیر است. مهر و موم شیر برای سرویس هیدروژنی نباید حاوی هیچ جزئی از PTFE باشد ؛ زیرا هنگام گرم شدن تبخیر می شود. ترکیب آن با ماهیت قابل احتراق هیدروژن ، می تواند منجر به حوادث آتش سوزی شود. اورینگ ها و پکینگ های غیر فلزی ، معمولاً در فرآیندهای خدمات اکسیژن استفاده می شوند. انتخاب آنها بر اساس توانایی مهار اشتعال و تکثیر آتش در صورت بروز حوادث است. مهر و موم های مناسبی که الزامات عملیاتی را برآورده می کنند ؛ در عین حال که دوام شیرها را افزایش می دهند ، باید انتخاب شوند. محدود کردن انتشار گازهای گلخانه ای نه تنها ایمنی را بهبود می بخشد ، بلکه انطباق یک مرکز یا فرآیند را با مقررات قانونی افزایش می دهد.

 

 

 

 

مهمترین معیار انتخاب اورینگ چیست ؟

معیارهای انتخاب اورینگ ، بسته به ماهیت کار متفاوت است. فرآیند تولید اورینگ نسبتاً آسان است و جزئیات هر فرآیند طراحی و توسعه اورینگ خاص معمولاً کیفیت ، کمیت ، تنظیمات کاربردی ، مقرون به صرفه بودن ، سازگاری با مواد شیمیایی و اصطکاک ، دوام و مشخصات روانکاری را در نظر می گیرد. پردازش O-ring معمولاً به روش هایی مانند قالب گیری فشرده سازی ، انتقال یا ماشین کاری یا اکسترود بستگی دارد. طیف وسیعی از اجزا با کارایی بالا در ساخت حلقه های اورینگ استفاده می شود که از لاستیک نیتریل و سیلیکون گرفته تا فلوئوروکربن ها ، فلزات و موارد دیگر متفاوت است. مهر و موم سوپاپ ، باید مقاومت عالی در برابر فرسایش ، حساسیت پایین به اشتعال و توانایی عملکرد در محدوده فشار و دمای وسیع داشته باشد. اگر قصد سفارش و تهیه این تجهیزات موثر را دارید ، توصیه می کنیم که به وب سایت sealgostar.com مراجعه نمایید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: