تجهیزات تولید جوراب یک نوع تجارت بسیار مقرون به صرفه است. از آنجایی که نیازی به هزینه های قابل توجه و تعداد زیادی پرسنل ندارد. فرآیند جوراب بافی به صورت کاملا اتوماتیک و دارای تجهیزات فنی مدرن می باشد که می تواند به میزان قابل توجهی در زمان تولید جوراب صرفه جویی کرده و کیفیت محصولات را افزایش دهد. امروزه تولید جوراب یک طاقچه بسیار سودآور برای تجارت است، زیرا حدود 60 درصد از بازار توسط تولید کنندگان خارجی نمایندگی می شود و تعداد جوراب های داخلی هر روز در حال افزایش است.

چه عواملی بر خرید دستگاه بافندگی تأثیر می گذارد؟

تمام مدل های محصولات مشابه که امروزه برای فروش در دسترس هستند را می توان بسته به کیفیت متمایز طراحی آنها به چند گروه اصلی تقسیم کرد. اول، آنها با تکنولوژی کنترل، که می تواند مکانیکی یا الکترونیکی باشد، متمایز می شوند. طبقه بندی دیگر مربوط به تعداد فونت ها است - یک یا دو. هر کدام از این انواع مزایا و معایب خود را دارند.

دستگاه های بافندگی تک حلقه مجهز به میله سوزنی هستند که کل فرآیند با آن انجام می شود. بسته به روش بافندگی مورد استفاده، ضخامت نخ ها، چیز می تواند ضخیم یا نازک باشد. اگر نیاز به تزئین اضافی یک چیز با زیور آلات رنگارنگ وجود داشته باشد، مطمئناً دستبندهایی با نخ باز نشده در سمت عقب تشکیل می شوند. این به شدت بر کیفیت تزئینی محصولات و همچنین عمر مفید تأثیر می گذارد. ماشین های مدار دوگانه با وجود دو تخت سوزن مشخص می شوند. آنها بسیار پیچیده تر مرتب شده اند - بیشتر کار بر روی دستگاه اصلی است و تمام دستگاه های اضافی برای گسترش قابل توجهی کیفیت عملیاتی محصول طراحی شده اند. به لطف این رویکرد، می توان از انواع تکنیک های بافندگی استفاده کرد. علیرغم اینکه چنین محصولاتی با عملکرد عالی متمایز می شوند ، برای افرادی که تازه شروع به درک هنر بافندگی می کنند کاملاً مناسب هستند. علاوه بر این، چنین ماشین هایی برای حرفه ای هایی که تجربه قابل توجهی در ایجاد لباس های بافتنی دارند بسیار مفید خواهد بود. در فرآیند ایجاد چیزهای طرح دار، سمت اشتباه محصول کاملا صاف است، هیچ سنجاق قابل مشاهده ای وجود نخواهد داشت.

محصولات با کنترل مکانیکی به لطف دستگاه های خاصی به نام کارت پانچ انتخاب سوزن را انجام می دهند - استفاده از آنها حتی برای مبتدیان بسیار آسان است. با آنها می توانید در عرض چند دقیقه الگوی یا تکنیک بافتنی لازم را انتخاب کنید. ماشین‌های بافندگی کنترل‌شده توسط رایانه، امکانات گسترده‌ای را برای کاربران باز می‌کنند. بافندگی در اینجا با توجه به خطوط تمام شده انجام می شود ، با این حال ، باید فوراً در نظر بگیرید که چنین تجهیزاتی هزینه بسیار بیشتری خواهد داشت.

ویژگی های تجارت جوراب بافی

قبل از خرید دستگاه های بافندگی جوراب، باید یک برنامه مالی از هزینه ها و سود مورد انتظار تهیه کنید، تامین کنندگان قابل اعتماد مواد اولیه را پیدا کنید، از طریق بازار فروش فکر کنید. بدون آماده سازی اولیه شایسته، کسب و کار از بین خواهد رفت و از شتاب برخوردار نخواهد بود. فن آوری ساخت جوراب با ماشین بافندگی بسیار دشوار نیست:

ایجاد پایه (آماده سازی).

درز انگشت پا.

انگشت آموزشی.

علامت گذاری، ترسیم عناصر کمکی.

محصولات بسته بندی.

نحوه استفاده از ماشین بافندگی

نحوه استفاده از دستگاه بافندگی اگر دستگاه نو است یا مدت زیادی از آن استفاده نشده است، پس از نصب باید روغن کاری شود. و تنها پس از آن شروع به کار کنید.

1. روغن ماشین را بردارید و در امتداد ریل میله سوزن چکه کنید. روغن را به اسفنج اضافه کنید و آن را در امتداد ریل بکشید. تمام سوزن ها را بیرون بیاورید و با اسفنج آنها را چرب کنید. همچنین واگن جوشکاری که در امتداد ریل قرار دارد را روغن کاری کنید. کالسکه را روی میله سوزن نصب کنید و آن را چندین بار در امتداد کل میله سوزن حرکت دهید.

2. نخ را داخل جداکننده نخ قرار دهید. روی کالسکه، تراکم کاری مناسب برای نخ خود را تنظیم کنید. به عنوان مثال برای اسکله 300 متر در 100 گرم تراکم 6 مناسب است.

3. از شانه استفاده کنید تا سوزن ها را به سمت جلو حرکت دهید. ردیف اول را با پیچیدن نخ دور سوزن ها آماده کنید.

4. راهنمای نخ کالسکه را نخ کنید. ردیف اول را از راست به چپ بکشید. اگر به یک پسر نیاز دارید، یک شانه تنش آویزان کنید.

5. بافتن را با راندن کالسکه روی میله سوزن ادامه دهید.

قیمت دستگاه بافندگی جوراب چقدر است؟

ارزان ترین دستگاه بافندگی دستگاه ساده بافندگی تخت است. این قیمت از 200 یورو شروع می شود. دستگاه بافندگی نیمه اتوماتیک تخت با کارت پانچ دارای قیمت اولیه حدود 300 یورو می باشد. دستگاه بافندگی تمام اتوماتیک تخت با کارت پانچ از 1000 یورو شروع می شود. ماشین های بافندگی دایره ای فقط از چند هزار یورو در دسترس هستند.

چه نوع ماشین های جوراب بافی وجود دارد و کدام یک برای شما مناسب است؟

اساساً می توانید بین چهار نوع مختلف ماشین بافندگی تمایز قائل شوید:

  1. دستگاه بافندگی ساده و مسطح
  2. دستگاه بافندگی نیمه اتوماتیک تخت با کارت سوراخ دار
  3. دستگاه بافندگی تمام اتوماتیک تخت با کارت پانچ
  4. دستگاه بافندگی دایره ای

هنگام انتخاب نخ مناسب باید نکات زیر را در نظر بگیرید

1.بسیاری از پشم ها دارای نماد کالسکه بافندگی بر روی برچسب خود هستند که نشان می دهد برای کدام دستگاه بافندگی مناسب هستند. اگر مطمئن نیستید، از خرده فروش پشم خود بپرسید که آیا نخ در ماشین بافندگی شما کار می کند یا خیر.

2. برای اولین بار در بافندگی، از نخ دستباف با گیج 2 یا 3 استفاده کنید. این کار را برای شما آسان تر می کند.

3. از نخ بیش از اندازه 4 در بافتنی ریز استفاده نکنید. بافندگی سخت می شود و خیلی الاستیک نیست. اگر همچنان می خواهید از پشم ضخیم استفاده کنید، این کار را با رد کردن سوزن ها انجام دهید. سپس هر دو یا سه سوزن را با یک سوزن کار می کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: