یکی از کشور‌هایی که خانواده‌های ایرانی بسیاری برای کار و زندگی به آن مهاجرت می‌کنند، کشور ترکیه است. تحصیلات فرزندان از مهم‌ترین مسائل برای این خانواده‌ها محسوب می‌شود. با توجه به این که تحصیل در یک کشور خارجی ممکن است با مشکلات زیادی همراه باشد، این موضوع به یک نگرانی بزرگ برای والدین تبدیل شده است. برخی از والدین به همین دلیل تصمیم می‌گیرند که فرزندان خود را برای تحصیل به یک مدرسه ایرانی در ترکیه بفرستند.

اما باید بدانید که به احتمال زیاد پیدا کردن یک مدرسه ایرانی کار راحتی نخواهد بود. حتی اگر یک مدرسه ایرانی را سراغ داشته باشید، باز هم مشکلات بسیاری پیش روی شما است. مدرسه‌ای که شرایط مناسبی از لحاظ مسافت، هزینه و... داشته باشد، به سختی پیدا می‌شود. برخی از کسانی که به تازگی به ترکیه سفر کرده‌اند و هنوز کسب و کارشان رونق نگرفته است، از عهده پرداخت هزینه‌های سنگین بر نمی‌آیند.

با وجود این شرایط بهترین راه حل می‌تواند ثبت نام در یک مدرسه ایرانی آنلاین باشد. مرکز آموزش از راه دور ثمین یکی از مدارس ایرانی در ترکیه است که مدرک رسمی از وزارت آموزش پرورش را به دانش‌آموزان خود ارائه می‌کند. در ادامه قصد داریم توضیحات بیشتری در خصوص مدرسه ایرانی در ترکیه برای شما بیان کنیم و راه حل چالش‌های تحصیل در مدارس ترکیه را مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید!

 

چرا مدرسه ایرانی در ترکیه

پس از این که خانواده‌های ایرانی برای مقاصد مختلفی به ترکیه مهاجرت می‌کنند، دغدغه تحصیل فرزندانشان را دارند. در این کشور مدارس زیادی برای دانش‌آموزان وجود دارد، اما اغلب این مدارس به زبان ترکی یا انگلیسی صحبت می‌کنند. از آن جایی که برخی از مهاجران ایرانی تسلط کافی بر این زبان‌ها ندارند، فرزندان آن‌ها نمی‌توانند به راحتی در این مدارس تحصیل کنند؛ از این رو والدین به دنبال پیدا کردن مدارس ایرانی در ترکیه خواهند بود.

بسیاری از خانواده‌ها مخصوصاً کسانی که قصد بازگشت به ایران را دارند، ترجیح می‌دهند که فرزندشان در مدارس ایرانی در کشور ترکیه به تحصیل ادامه دهند. اما با توجه به تعداد محدود این مدارس در ترکیه دسترسی به آن‌ها به سادگی امکان‌پذیر نیست. ممکن است برای حضور فرزندانتان در این مدارس مجبور باشید مسافت زیادی را طی کنید. حتی در برخی مواقع فرزند شما به دلایل مختلفی از تحصیل در این مدارس خودداری می‌کند.

در چنین مواقعی ثبت نام در یک مدرسه ایرانی آنلاین می‌تواند راهکار مناسبی باشد. مدرسه ثمین یک مدرسه مجازی است که در کشور‌های مختلف امکان تحصیل را بدون دردسر برای فرزندان شما فراهم می‌کند و در نهایت مدرک معتبر و رسمی را به آنان اعطا می‌نماید.

 

مشکلات و چالش‌های تحصیل در ترکیه

بسیاری از کسانی که برای دستیابی به شغل بهتر، زندگی در شرایطی‌ایده‌آل‌تر و... مهاجرت می‌کنند، باید بدانند که این امکان وجود دارد که آن‌ها یا خانواده‌شان با چالش‌هایی مواجه شوند. اغلب فرزندان خانواده که قرار است در مدارس یک کشور خارجی تحصیل کنند، دچار مشکلات زیادی خواهند شد. تحصیل در مدارس ترکیه هم برای دانش‌آموزان ایرانی یکسری مشکلات دارد که می‌توان با بررسی آن‌ها راه حلی درست را انتخاب کرد. در زیر این مشکلات را بیان می‌کنیم.

 • زبان ترکی مدارس ترکیه

 

در مدارس ترکیه کلیه دانش‌آموزان و معلمان به زبان ترکی صحبت می‌کنند و برای این که دانش‌آموزی بتواند در این مدارس ادامه تحصیل دهد، باید زبان ترکی را یاد گرفته باشد. اگر فرزند شما به این زبان مسلط نباشد مطمئناً نمی‌تواند که در چنین مدارسی تحصیل کند. این یکی از مشکلاتی است که بر سر راه برخی دانش‌آموزان ایرانی که به تازگی به کشور ترکیه مهاجرت کرده‌اند، قرار دارد.

 • فاصله طولانی از مدرسه

از جمله مشکلاتی که کودکان و نوجوانان محصل ایرانی در ترکیه برای تحصیل با آن روبرو می‌شوند، دور بودن مدارسی است که قصد تحصیل در آن را دارند. با این که تعدادی مدرسه ایرانی در ترکیه برای تحصیل ایرانیان وجود دارد، اما ممکن است فاصله زیاد این مدارس با منزل آن‌ها امکان تحصیل را برایشان مشکل کند و موجب کلافگی و خستگی آن‌ها شود. برخی از مدارس ترکیه نیز شبانه روزی هستند، اما اغلب خانواده‌ها از پس هزینه‌های آن بر نمی‌آیند.

 • هزینه‌های سنگین حمل و نقل

همان طور که اشاره کردیم دوری راه از مشکلات مهم دانش‌آموزان ایرانی در ترکیه به حساب می‌آید. زمانی که فاصله مدرسه از منزل آن‌ها طولانی باشد، باید هزینه زیادی بابت حمل و نقل پرداخت کنند. با توجه به این موضوع که هزینه‌های حمل و نقل در کشور ترکیه میزان قابل توجهی است، می‌تواند مخارج زندگی را به مقدار زیادی افزایش دهد؛ بنابراین ممکن است برای برخی افراد پرداخت این مخارج سنگین باشد.

 • مقاومت فرزندان برای حضور در مدرسه

بعد از مهاجرت به ترکیه تا با مردم و فرهنگ آن‌ها آشنایی پیدا کنید، مدتی طول می‌کشد. بیشتر از همه کودکان و نوجوانان به خاطر تغییر شرایط و دوری از دوستانشان دچار سردرگمی می‌شوند. برای همین برخی از آن‌ها برای حضور در مدرسه علاقه‌ای از خود نشان نمی‌دهند و حتی از رفتن به مدرسه خودداری می‌کنند. این موضوع نیز یکی از چالش‌هایی محسوب می‌شود که خانواده‌ها با آن مواجه هستند.

 

آشنایی با مرکز آموزش از راه دور ثمین

مدرسه ثمین یک مدرسه مجازی است که به فرزندان شما از دوران دبستان تا دبیرستان دقیقاً مانند یک مدرسه واقعی آموزش می‌دهد. اگر پس از مهاجرت به ترکیه به دنبال مدرسه‌ای مناسب برای فرزندان خود هستید، این مدرسه مجازی می‌تواند بهترین گزینه باشد.

مدرک تحصیلی که فرزند شما از این مدرسه دریافت می‌کند، کاملاً معتبر و رسمی است که توسط آن می‌تواند برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه هم ثبت نام کند. مدرسه ثمین خدمات قابل توجهی ارائه می‌کند که در زیر آن‌ها را برای شما بیان می‌کنیم.

 

 • پشتیبانی آموزشی

 • ارزشیابی تحصیلی

 • منابع آموزشی متنوع

 • مشاوره تحصیلی

 • کلاس‌های رفع اشکال

 • برگزاری آزمون

 • دریافت مدرک رسمی و معتبر

 • و...

مزایای ثبت‌ نام در مدرسه ثمین

مدرسه ثمین یک مدرسه اینترنتی با خدمات بسیار مناسب است که مزایای زیادی برای دانش‌آموزان و حتی والدین آن‌ها خواهد داشت. در ادامه به برخی از این مزایا اشاره می‌کنیم.

 • یکی از مزایای مهم این مدرسه مجازی بودن آن است. این گونه دیگر مشکلات مربوط به دوری راه و هزینه‌های آن رفع خواهد شد.
 • والدین می‌توانند مرتباً با معلمان ارتباط داشته باشند و از وضعیت درسی فرزندان خود اطلاع پیدا کنند.
 • ارتباط بین دانش‌آموزان و معلمان بیشتر خواهد شد و دانش‌آموزان با کیفیت بالاتری درس می‌خوانند.
 • دانش‌آموزان علاوه بر این که کتب درسی و آموزش‌های آنلاین را در اختیار دارند، می‌توانند از فیلم‌های ضبط شده نیز برای مرور درس بهره ببرند.

و...

جمع‌بندی

با بیان این مطالب سعی کردیم شما را برای تحصیل فرزندانتان در مدارس ترکیه راهنمایی کنیم و مشکلاتی که ممکن است برای شما پیش آید را مورد بررسی قرار دهیم. با ثبت نام در مدرسه ایرانی در ترکیه بسیاری از مشکلات شما حل خواهند شد و نگرانی‌های شما پایان می‌یابد. مدرسه ثمین یکی از بهترین مدارس از لحاظ کیفیت آموزشی است که مدرک دیپلم رسمی و معتبری را ارائه می‌کند و شرایطی مناسب را برای تحصیل بدون دردسر فرزند شما فراهم می‌آورد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: