شمش آلومینیوم

شمش آلومینیوم محصولی غیرآهنی می‌باشد که این محصول از ریختن آلومینیوم مذاب در قالب‌‌های مخصوص تولید می‌شود. قالب‌ها در اندازه‌ها و شکل‌‌های مختلفی تولید می‌شوند و شمش‌‌ آلومینیوم ایجاد شده توسط این نوع قالب‌ها از نظر ظاهری انواع مختلفی دارند. این روزها آلومینیوم بعد از آهن دومین فلز پرمصرف در جهان است.

شمش‌‌ آلومینیوم خالص با آلیاژ آلومینیوم پس از پردازش ویژه در تولید لوله، ورق، درایوهای شش گوش و سایر محصولات نورد استفاده می‌شود. نورد فلز برای ساخت سازه‌‌های ساختمانی، مصالح ساختمانی و برای اهداف دیگر استفاده می‌شود.

قیمت شمش آلومینیوم

بهتر است برای خرید شمش آلومینیوم و اطلاع از قیمت ورق آلومینیوم یا دیگر محصولات آلومینیومی که در صنعت ساختمان سازی استفاده میگردد از جمله تسمه و میلگرد آلومینیوم  با یک مرکز معتبر تماس بگیرید پیشنهاد ما به شما فروشگاه جهان آلومینیوم می باشد تا بتوانید باکیفیت‌ترین ورق آلومینیوم و شمش آلومینیوم را تهیه کنید: 2- 02166391201 09121140651

روش تهیه شمش آلومینیوم با استفاده از ضایعات آلومینیوم به عنوان ماده اولیه

این اختراع روشی را برای تهیه شمش آلومینیوم با استفاده از ضایعات آلومینیوم به عنوان ماده خام نشان می‌دهد. این روش به طور خاص شامل مراحل زیر است:

یک جمع کننده خاکستر در کنار یک کوره ذوب معمولی چیده می‌شود. یک ماده خام در تولید به شکل بلوک فشرده می‌شود. سپس، مواد خام فشرده شده به شکل بلوک در کوره ذوب قرار می‌گیرد. در همین حال، یک عامل تصفیه، سرباره زغال سنگ و سیلیکات سدیم پر شده و به طور یکنواخت مخلوط می‌شوند تا زمانی که تمام مواد خام کاملاً حل شوند تا آلومینیوم مذاب به دست آید. جمع کننده خاکستر برای چیدن خاکستر در آلومینیوم مذاب برای تضمین بهبود خلوص آلومینیوم مذاب استفاده می‌شود. و در نهایت آلومینیوم مذاب را در قالب ریخته و خنک می‌کنند تا شمش آلومینیوم تمام شده بدست آید. از طریق این روش، مواد خام به شکل بلوک فشرده می‌شود، در کوره ذوب قرار می‌گیرد و قابل اکسید شدن نیست، به طوری که سرعت بازیافت شمش آلومینیوم بهبود می‌یابد. آلومینیوم مذاب و خاکستر را می‌توان به وضوح از هم جدا کرد، خاکستر جمع آوری شده حاوی آلومینیوم مذاب نیست، آلومینیوم مذاب حاوی خاکستر نیست، هیچ چیز هدر نمی رود، خلوص آلومینیوم مذاب حفظ می‌شود و تهیه شمش آلومینیوم با کیفیت بالا تضمین می‌شود. شمش آلومینیوم آماده شده از نظر درصد بالا به 8.8-9٪ می‌رسد.

فرآیند شکل گیری شمش آلومینیوم

شمش‌ها عموماً از فلز، خالص یا آلیاژی ساخته می‌شوند که از نقطه ذوب آن عبور می‌کنند و با استفاده از روش سرد شدن قالب در یک میله یا بلوک ریخته می‌شوند. یک مورد خاص شمش‌‌های پلی کریستالی یا تک کریستالی هستند که با کشیدن از مذاب ساخته می‌شوند.

شمش ماده ای است که به شکلی معمولی مستطیل شکل ریخته می‌شود تا روی هم چیده شود تا حمل و نقل و پردازش آسان شود . شمش معمولاً با فلزات مرتبط است، مانند شمش آلومینیوم که کاربرد‌‌های بسیار گسترده ای دارد.

چرا به این فرآیند شمش می‌گویند

یک شمش از تزریق یا ریختن مایع مذاب در قالب تشکیل می‌شود که در آنجا خنک می‌شود و شکل قالب را به خود می‌گیرد. فرآیند ایجاد شمش هزاران سال قدمت دارد، زیرا قالب‌گیری فلزات به شکل‌های منظم حمل و نقل و ذخیره‌سازی آن را آسان‌تر می‌کند. کلمه شمش از قالبی می‌آید که میله‌ها در آن ریخته می‌شوند .

انواع شمش آلومینیوم

شمش 50 پوندی

این نوع شمش آلومینیوم 50 پوندی از آلیاژ آلومینیوم ساخته شده است که در صنعت خودروسازی و همچنین در ساخت قطعات ریخته گری کاربرد زیادی دارد.

وزن هر شمش تقریبا بین 20 تا 25 کیلوگرم است و فاقد هرگونه جرم غیر آلومینیومی می‌باشد.

شمش 1000 پوندی

خلوص این نوع شمش 99.85 درصد است بنابراین بسیار خالص است. شمش آلومینیومی 1000 برای ساخت آلیاژها، قطعات و لوازم بهداشتی استفاده می‌شود.

شمش دال آلومینیوم

شمش دال که معمولاً در اندازه‌‌های 300 * 1060 و 270 * 1060 میلی متر مربع تولید می‌شود، برای تولید انواع کلاف، تسمه، ورق و مانند آن استفاده می‌شود.

شمش T-bar

شمش T-bar از آلیاژ خالص EC ساخته می‌شود و در ساخت لوازم خانگی، کابل و موارد مشابه استفاده می‌شود. شمش T-bar به طور کلی برای تولید هادی‌‌های الکتریکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شمش بیلت

شمش آلومینیومی بیلت بیشتر در صنعت اکستروژن مورد استفاده قرار می‌گیرد و می‌تواند در قطرهای مختلف مطابق با استانداردهای بین المللی AA تولید شود.

کاربرد شمش آلومینیوم

شمش آلومینیوم از ضایعات آلومینیوم ذوب می‌شود و برای ساخت ورق‌‌های آلومینیومی آلکلاد و روکش‌‌های آلومینیومی استفاده می‌شود .

شمش آلومینیوم را می‌توان در بخش‌‌های مختلف از جمله خودرو، لوازم خانگی، روشنایی، ساختمان، مکانیک و کالاهای خانگی استفاده کرد. شمش‌ها به فرآیند دیگری تبدیل می‌شوند یا به صورت ورقه‌‌های نازک پهن می‌شوند و سپس برای ساخت قوطی‌‌های جدید استفاده می‌شود. آلومینیوم در حال تبدیل شدن به فلز محبوب معماران و سازندگان است که پتانسیل افزایش استفاده از فلز را در صنعت ساخت و ساز ایجاد می‌کند. به همین ترتیب، استفاده از فلز در بخش خودرو در حال افزایش است.

نورد فلز برای ساخت سازه‌‌های ساختمانی، مصالح ساختمانی و برای اهداف دیگر استفاده می‌شود. شمش آلومینیوم به طور گسترده در ساخت و ساز، کشتی سازی، صنعت هواپیماسازی، صنعت برق، خودروسازی و صنایع غذایی و همچنین در سایر زمینه‌ها استفاده می‌شود .

فرآیند ذوب در شمش آلومینیوم

فرآیند ریخته‌گری شمش‌های آلومینیوم از طریق همجوشی و پالایش ضایعات آلومینیومی که قبلاً با استفاده از تأسیسات فنی خاص تشکیل شده بودند، صورت می‌گیرد. فرآیندی که امکان به دست آوردن شمش آلومینیوم از ضایعات آلومینیوم را فراهم می‌کند، فرآیند ذوب نامیده می‌شود.

شمش آلومینیوم
شمش آلومینیوم از طریق فرآیند ذوب تولید می‌شود. درجات مختلفی از شمش‌ها تولید می‌شود که برای تولید قطعات ریخته گری در صنعت خودرو و همچنین کاربردهای الکتریکی استفاده می‌شود. شمش در ابعاد مختلف با حداکثر خلوص 99.7 درصد. شمش‌ها موادی هستند که به شکلی مناسب برای پردازش بیشتر ریخته گری می‌شوند. شمش‌ها معمولاً به روش دوم شکل دهی نیاز دارند، مانند کار سرد/گرم، برش برای تولید محصول نهایی مفید. شمش‌‌های آلومینیوم دوباره ذوب شده و به تعداد زیادی از محصولات برای کاربردهای مختلف پردازش می‌شوند.

شمش بدون آلیاژ:

شمش آلومینیوم بدون آلیاژ در اندازه‌‌های مختلف از میله‌‌های شکاف کوچک با وزن یک پوند یا کمتر تا شمش‌‌های بزرگ با وزن یک تن یا بیشتر ارائه می‌شود. شمش بدون آلیاژ ممکن است از حدود 98 تا 99.999% Al متغیر باشد . 99.5٪ Al رایج ترین درجه است. شمش هادی الکتریکی (EC) و شمش روتور برای موتورها درجات خاصی هستند که در آنها ناخالصی‌‌های قابل اعتراض برای این کاربردها کنترل می‌شوند.

شمش آلیاژی غنی :

اگرچه شمش بدون آلیاژ اغلب به عنوان تولید استفاده می‌شود، اما بیشتر اوقات لازم است که آن را با عناصر دیگری مانند کروم، مس، آهن، منیزیم، منگنز، نیکل، سیلیکون، تیتانیوم و روی آلیاژ کنیم. برای انجام این امر به آسانی در تولید، از شمش آلیاژ غنی یا "سخت کننده" استفاده می‌شود. سختی گیرها حاوی کمتر از 1% تا 50% عناصر آلیاژی هستند.

شمش آلیاژ ریخته گری:

مقادیر زیادی قراضه در تولید شمش آلیاژ ریخته گری مصرف می‌شود. هنگامی که محدودیت‌‌های ناخالصی در چنین آلیاژهایی اجازه ورود مقادیر زیادی قراضه را می‌دهد، محصول حاصل به عنوان شمش آلیاژ ریخته گری ثانویه نامیده می‌شود. هنگامی که محدودیت‌‌های ترکیب استفاده از قراضه را محدود می‌کند، محصول به عنوان شمش آلیاژ ریخته گری اولیه تعیین می‌شود. زمینه‌‌های زیادی همپوشانی بین اولیه و ثانویه وجود دارد.

شمش اکستروژن:

شمش اکستروژن معمولا به شکل استوانه ای، توپر و توخالی ارائه می‌شود. قطر خارجی آن از 75 تا 800 میلی متر متغیر است. این محصول اغلب با فرآیند ریخته گری مستقیم سرد (DC) یا با برخی اصلاحات در آن ساخته می‌شود. این اره به طول‌‌های مختلف، مطابق با الزامات پرس که در آن اکسترود می‌شود، اره می‌شود. با آلیاژهای خاص، شمش‌‌های اکستروژن اغلب قبل از ارسال به اکسترودر خیس می‌شوند یا از قبل گرم می‌شوند. این عملیات، که گاهی اوقات همگن نامیده می‌شود، سرعت اکستروژن بالاتر، سطح بهبود یافته روی اکستروژن‌ها و عمر قالب طولانی تر را ممکن می‌سازد. هنگامی که اکستروژن با بالاترین کیفیت مورد نیاز است، مانند قطعات آلیاژی قوی هواپیما، شمش‌‌های اکستروژن ممکن است قبل از حمل و نقل برای حذف مایعات سطح، پوسته پوسته شوند. از شمش‌‌های توخالی برای اکسترود لوله و سایر اشکال توخالی استفاده می‌شود.

آهنگری شمش:

اگرچه بیشتر آهنگری‌‌های کوچک از مواد نورد شده یا اکسترود شده تولید می‌شوند، شمش‌‌های ریخته گری اغلب برای آهنگری‌‌های بزرگ استفاده می‌شوند. برای جلوگیری از بی نظمی در سطح ریخته گری بر کیفیت آهنگری، این شمش‌ها همیشه قبل از حمل و نقل اسکالپ می‌شوند. شمش آهنگری عموماً به صورت استوانه ای عرضه می‌شود.

فلز داغ:

فلز مذاب گاهی مستقیماً در ظرف‌‌های عایق شده از کارخانه ذوب به کارخانه مشتری منتقل می‌شود، گاهی اوقات در فواصل تا چند صد مایل.

نتیجه گیری

شمش آلومینیوم موجود در جهان آلومینیوم با استفاده از فلز با کیفیت ممتاز با اصلاحات گسترده ساخته شده است. آنها در صنایع مختلف از خودرو گرفته تا لوازم خانگی استفاده می‌شوند. شمش‌‌های آلومینیوم بسیار مفید هستند زیرا می‌توان آنها را به ورق تبدیل کرد و همچنین می‌توان آنها را در قالب ریخت و به شکل‌‌های مختلف درآورد. شمش آلیاژ آلومینیوم برای مقاومت در برابر خوردگی بیشتر تولید می‌شوند و به دلیل استحکام و خواص مکانیکی در قطعات مختلف هواپیما استفاده می‌شوند.

جهان آلومینیوم عرضه‌کننده شمش‌‌های آلومینیوم با بهترین کیفیت می‌باشد شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیش‌تر در رابطه با خرید شمش آلومینیوم با مجموعه جهان آلومینیوم در ارتباط باشید.

2- 02166391201    09121140651