هدف ارزها استفاده در پرداخت ها و مبادلات مالی است و در حالی که امروزه ارزهای دیجیتال استفاده های متنوعی در جهان پیدا کرده اند، اما در نهایت ما باید بتوانیم از ارزهای دیجیتال در پرداخت های خود استفاده کنیم در غیر این صورت این ارزها ماهیت خود را از دست می دهند.

در حالی که در سالهای ابتدایی فعالیت ارزهای دیجیتال استفاده از آنها به عنوان یک روش پرداختی بسیار دشوار بود، در حال حاضر این امکان برای ما فراهم شده است تا در وبسایت ها و پلتفرم های مختلفی با ارز دیجیتال هزینه های خود را پرداخت کنیم. درگاه های پرداختی ارز دیجیتال در کشور ما نیز گسترش پیدا کرده اند و بسیاری از ارائه دهندگان خدمات آنها را به عنوان یک روش پرداختی قبول کرده اند.

با این حال در بازار هزاران ارز دیجیتال متنوع وجود دارد که هرکدام مزایا و معایب خود را دارند، پس چه ارز دیجیتالی برای پرداخت ها بهترین گزینه است؟

بهترین ارز دیجیتال برای پرداخت

 

بهترین ارزهای دیجیتال در پرداخت ها

برای انتخاب یک ارز دیجیتال برای پرداخت هزینه ها دو مسئله مهم باید بررسی شود، در ابتدا باید این ارز دیجیتال محبوب باشد و درگاه پرداختی مورد نظر از آن پشتیبانی کند و دوم کارمزد کم و سرعت تراکنش بالایی داشته باشد.

 

استیبل کوین ها

استیبل کوین ها با توجه به اینکه همواره قیمت ثابتی دارند، می توانند گزینه مناسبی برای پرداخت های ارز دیجیتالی باشند. تتر (USDT) از جمله محبوب ترین استیبل کوین های بازار است که خرید و فروش آن به صورت گسترده در صرافی های جهانی انجام می شود.

اکثر استیبل کوین ها معمولا در شبکه های مختلفی وجود دارند که هرکدام کارمزد متفاوتی دارند. در حالی که استیبل کوین ها برای مبادلات مالی مستقیم گزینه بسیار خوبی هستند، اما بسیاری از درگاه های پرداختی خدمات آنلاین و حوزه دیفای از استیبل کوین ها پشتیبانی نمی کنند.

ارزهای دیجیتال محبوب برای پرداخت

 

ارزهای دیجیتال محبوب بازار

بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) برترین ارزهای دیجیتال بازار هستند و طبیعی است که تقریبا تمام درگاه های پرداختی ارز دیجیتالی از این دو ارز دیجیتال پشتیبانی کنند. با این حال معمولا اتریوم کارمزدهای تراکنش بالایی دارد که می تواند هزینه های شما را افزایش دهد، به همین دلیل خرید بیت کوین گزینه بهتری برای پرداخت ها است زیرا کارمزد کمتری دارد.

 

میم کوین ها

دوج کوین (DOGE) و شیبا اینو (SHIB) از جمله برترین میم کوین های بازار هستند که طی چندسال اخیر موفق شده اند محبوبیت خوبی را در بازار بدست آورند. با توجه به کارمزد پایین معاملات و سرعت بالای تراکنش، دوج کوین و شیبا اینو به گزینه های مناسبی برای پرداخت هزینه ها در بسیاری از درگاه ها تبدیل شده اند.

همچنین برخی از ارزهای دیجیتال در همان ابتدای فعالیت با هدف ارائه خدمات پرداختی و همکاری با موسسات مالی عرضه می شوند و ریپل (XRP) یکی از آنها است. ریپل همانند بیت کوین و اتریوم از ارزهای قدیمی بازار است و می تواند انتخاب بسیار مناسبی برای پرداخت های آسان و به صرفه شما باشد.

 

پرداخت با ارز دیجیتال

فواید پرداخت با ارز دیجیتال

پرداخت با ارز دیجیتال بسیاری از محدودیت های موجود پیرامون ارزهای فیات مانند تحریم ها و مشکلات جغرافیایی را رفع می کند، همچنین فرصتی است که از سرمایه گذاری و موجودی کیف پول خود در این بازار برای پرداخت هزینه های خود استفاده کنید. اما در ابتدا لازم است تا با ثبت نام در یک صرافی معتبر، ارز دیجیتال مورد نظر خود را خریداری و در کیف پول نگهداری کنید.

یکی از بهترین صرافی های داخلی سرمایکس نام دارد که علاوه بر خرید و فروش تتر، اتریوم، بیت کوین، ریپل، دوج کوین و اینو، معاملات بیش از 600 ارز دیجیتال متنوع نیز در بازار آن امکان پذیر است. کیف پول داخلی، امن و غیرقابل تحریم این صرافی نیز می تواند گزینه مناسبی برای نگهداری ارزهای دیجیتال شما باشد و در هر زمان که بخواهید می توانید برای پرداخت هزینه ها موجودی خود را با کمترین کارمزد منتقل کنید.

از دیگر امکانات صرافی سرمایکس می توانیم به تبادل ارز به ارز، اپلیکیشن موبایل و پشتیبانی 24 ساعته در هفت روز هفته اشاره کنیم.