فرش 1500 شانه کوروش که یکی از ریزبافت‌ترین فرش‌های جهان محسوب می‌شود، رقیب بزرگ و سر سخت نوع دستباف به حساب می‌آید که به وسیله دستگاه‌های بسیار پیشرفته بافته می‌شود. تکنولوژی بافت 1500 شانه به تازگی وارد کشور ایران شده که قدمت آن نسبت به انواع ماشینی 700 شانه، 1000 شانه و 1200 شانه دارد که تولیدکنندگان آن اقدام به تولید انبوه آن در کشور کرده‌اند. از همین روست که در مقایسه با دیگر انواع محصولات، قیمت فرش 1500 شانه 12 متری، دارای قیمت بالاتری است.

فرش دستبافت گونه 1500 شانه

در حال حاضر با توجه به قیمت این محصول با تراکم 4500، می‌توان آن را آخرین تولید کارخانه فرش ستاره کوروش کاشان دانست. محصولی که با طرح زیبا و دستباف گونه‌ای که دارد توانسته است رقیبان خود مانند فرش تبریز و قم را از میدان، بیرون کند.

به گونه‌ای که اگر شما حتی اندک دانشی درباره این صنعت نداشته باشید، بی‌شک آن را با Carpet دستباف اشتباه خواهید گرفت. از سویی دیگر، از آنجایی که نوع 1500 شانه یک محصول نوظهور به حساب می‌آید، برای مطلع شدن از قیمت آن می‌توانید به سایت فرش کاشان مراجعه نمایید. قابل ذکر است که بدانید قیمت فرش 1500 شانه، بالاترین قیمت را در بین انواع ماشینی دارد.

ویژگی های نوع 1500 شانه کوروش

از دلایل مهمی که باعث می­شود بسیاری از افراد خرید این Carpet را در نظر داشته از طرفداران آن باشند، این است که این محصولی با ویژگی­های منحصر به فرد و ماندگاری بالا می­باشد. این ویژگی‌ها عبارند از:

1-بافت این محصول با تراکم 4500 به وسیله پیشرفته‌ترین دستگاه بافت نوع ماشینی در جهان انجام می‌شود که ارزشی برابر با 2250000 یورو دارد و همین امر باعث شده تا قیمت فرش 1500 شانه کمی بالاتر از دیگر محصولات باشد.

2-ازجمله مهم‌ترین ویژگی‌های این فرش نسبت به رقبای آن می‌توان به مواردی مانند لطافت و ظرافت در پشت و روی Carpet ، استحکام بسیار بالا و رنگ پذیری عالی آن اشاره کرد. بنابراین، بسیاری طبیعی است که قیمت آن بالا باشد.

3-این محصول، به دلیل برخورداری از ویژگی‌های بسیار منحصر به فرد می‌تواند برای صادرات نوع ماشینی گزینه ایده‌آلی باشد که از طرفی فرهنگ غنی ایران را نیز به دیگر نقاط جهان می‌برد.

4-شباهت بسیار زیاد آن به انواع دستبافت و طرح و نقش‌های خیره کننده، یکی دیگر از مزیت‌های و ویژگی‌های این محصول بی‌نظیر است.

قابل ذکر است که بدانید هرچه Carpet ماشینی شانه و تراکم بیشتری داشته باشد، تعداد گره‌های بیشتری نیز دارد و بنابراین، ضخامت کمتر را به همراه خواهد داشت. از طرف دیگر ظرافت آن نیز بیشتر می‌شود. پس بیراه نیست که قیمت فرش 1500 شانه تراکم 4500 زیاد باشد. این محصولی از دسته بندی گران و مجلل محسوب می‌شود.

الیاف به کار رفته در فرش 1500 شانه

در بافت این Carpet، از مرغوب‌ترین الیاف یعنی نخ خاب استفاده شده است؛ زیرا نخ به کار رفته در آن باید بسیار نازک باشد تا بتواند تعداد بالای گره‌ها را در کنار هم قرار دهد و نقوش به کار رفته در محصول را به خوبی نشان دهد. برای بهتر نمایش­دادن طرح فرش 1500 شانه ارتفاع نخ خاب را کم می‌کنند؛ زیرا ارتفاع نخ به کار رفته در فرش، در زیباتر نشان دادن طرح‌های آن بسیار موثر است.

برای بافت این محصول، از نخ اکریلیک هیت ست شده استفاده می‌شود که به دلیل فرایندی مانند گذشتن از تونل‌های بخار و گرما بسیار مقاوم شده‌اند و ویژگی‌هایی مانند قابلیت شستشو به همراه حفظ و ثبات رنگ، مقاومت بالا در برابر حرارت زیاد، جذب نکردن گرد و غبار و عدم ایجاد حساسیت، عدم پرزدهی و.... را دارند.

Captur2e

طرح و جذابیت نقشه جدید فرش 1500 شانه

نوع بافت 1500 شانه که به تازگی وارد بازار شده، از طرح‌ها و نقش‌های زیبا و منحصر به فردی برخوردار است که برای فضاهایی با سبک کلاسیک و مدرن بسیار مناسب است. بنابراین، با توجه به قیمت فرش 1500 شانه، خریدی با ارزش است. سایت فرش کاشان علاوه‌ بر 1500 شانه، انواع دیگری نیز دارد که برای مطلع شدن از قیمت آنها می‌توانید سری به سایت آنها بزنید.

زیبایی و درخشندگی، ظرافت و کیفیت بالا، طرح و نقشه فوق‌العاده و رنگ بندی عالی آن زیبایی بی حد و اندازه‌ای به منازل شما می‌بخشد که می‌تواند چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره کند. اگر منزلی بزرگ، لوکس و مجلل دارید، حیف است که این فضا را با یک فرش 1500 شانه مجلل‌تر نکنید.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید برای بافت این محصولات، از طرح‌های اصیل ایرانی مانند طرح اصفهان، طرح افشان، طرح تبریز، طرح خطیبی، طرح سالاری و طرح‌های خشتی استفاده می‌شود. کارخانه‌های تولیدی کوروش انواع Carpet در نوع 1500 شانه با گل برجسته یا ساده کاشان، با طرح‌های کلاسیک و اصیل یا با طرح‌های فانتزی را تولید می‌کنند تا بتوانند هر فرد با هر سلیقه‌ای را راضی و خشنود نگه دارند. ضمن آنکه قیمت فرش 1500 شانه را نیز در سطح مناسب حفظ کرده­اند.

ضخامت فرش 1500 شانه

در این قسمت، جا دارد که به ضخامت این محصول هم اشاره کنیم. ضخامت فرش 1500 شانه کاشان (ارتفاع خاب آن) حدود 6 میلی‌متر است که این اندازه می‌تواند یک میلی‌متر کمتر یا یک میلی‌متر بیشتر باشد. طبیعتا محصولاتی که ارتفاع خاب کمی دارند، از ضخامت کمی نیز برخوردارند.

فشردگی و تراکم در این محصول بسیار زیاد است و همین امر سبب شده تا به Carpet ظریف و نازک تبدیل شود و وزن کم و بافت ریزتری نیز داشته باشد. از آنجایی که این محصول بسیار لوکس و مجلل است، جا دارد که از آن در قسمت پذیرایی منزل استفاده کنید تا زیبایی منزلتان را دو چندان کند.

Captur3e

جمع بندی

همانطور که گفتیم نوع 1500 شانه از تراکم بالا، وزن کم، ظرافت بالا و زیبایی بسیار زیادی برخوردار است که همین ویژگی‌ها باعث شده تا علی‌رغم بالا بودن قیمت فرش 1500 شانه، افراد آن را برای جلا و جلوه‌ بیشتر منزلشان انتخاب کنند.

بنابراین، اگر شما هم به ظاهر و زیبایی منزلتان بسیار اهمیت می‌دهید، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم تا برای مطلع شدن از قیمت فرش 1200 شانه یا 1500 شانه به فرش ماشینی کاشان مراجعه کرده و خریدی باکیفیت و مطمئن را تجربه کنید.