برای آن که بتوانید بهترین تجربه ساخت یک ویلا شخصی را داشته باشید، طراحی ویلا اختصاصی به عنوان یک راهکار ایده آل در نظر گرفته می شود. در این شرایط، طراحی ویلا مطابق با سلیقه شما و البته با در نظر گرفتن استانداردهایی که باید به کار گرفته شوند، یک فرصت عالی خواهد بود تا ویلایی متمایز و متفاوت از هر عمارت دیگری را در اختیار داشته باشید.

در ادامه با ما همراه باشید تا نگاهی به شرایط و باید و نبایدهای ساخت و طراحی ویلا اختصاصی بیندازیم.

 

 

باید و نبایدهای طراحی ویلا اختصاصی و هر آن چه باید درباره آن بدانید

 

برای آن که بتوانید عمارت و محوطه ویلایی کاملا مخصوص به خود را داشته باشید، لازم است که پیش از هر چیزی در ذهن خود یا حتی روی کاغذ، یک طرح اولیه از چیزی که می‌خواهید را بیاورید. این کمک خواهد کرد تا در مراحل بعدی، بتوانید خواسته خود را با تیم طراحی در میان بگذارید. به این شکل طرح اولیه ویلای مورد نظر شما، به وسیله بهترین تیم طراحی چون تیم طراحی ویلا گیردینو، پیاده سازی خواهد شد.

با در اختیار داشتن یک طرح سه بعدی از ویلای شما، امکان بررسی آن به خوبی وجود داشته و می توانید جزئیات را دنبال کرده و در صورت نیاز تغییرات لازم را در هر یک از بخش های عمارت ویلا یا محوطه سازی آن، به عمل بیاورید.

سبک های مختلف طراحی ویلا اختصاصی

برای آن که بتوانید ویلای اختصاصی خود را طراحی کرده و مطابق با نیازهای تعریف شده، ترکیب خاصی برای آن در نظر بگیرید، لازم است که پیش از هر چیزی در خصوص سبک های مختلف طراحی ویلا، بدانید. از جمله این سبک ها می توان به طراحی ویلا مدرن، ویلا روستیک، ویلا ایرانی، ویلا روستیک و ویلا پست مدرن و ... اشاره کرد.

18

عوامل مهم در طراحی ویلا اختصاصی

برای آن که بتوانید ویلای شخصی خود را با یک طرح خاص روی کاغذ آورده و پلان اولیه آن به وسیله طراح ویلا ایجاد شود، باید اصول و موارد مختلفی را در نظر بگیرید. از جمله این عوامل و نکات مهم، موارد زیر قابل توجه هستند:

الگو و بافت اصلی ویلا

پیش از هر چیزی باید در خصوص ویلای شخصی سازی شده خود، یک الگو و بافت ابتدایی و پایه ای را در نظر بگیرید. این الگو در واقع همان سبک ساخت ویلا است که باید قبل از هر اقدام دیگری در خصوص آن تصمیم گیری کرده باشید. به علاوه دقت داشته باشید که این سبک و الگو باید با شرایط منطقه ای در تناسب بوده و در ضمن هر دو بخش عمارت ویلایی و محوطه سازی آن در یک ساختار مشترک قرار بگیرند.

به طور مثال اگر سبک ویلاسازی روستیک را در نظر گرفته اید، محوطه سازی آن نیز باید از همین سبک و الگو تبعیت کند.

محوطه سازی داخلی ویلا

در یک طراحی ویلا اختصاصی، محوطه سازی داخلی فضای ویلا نیز می تواند به شکلی متفاوت از فرمول همیشگی ایجاد شود. البته همچنان در محوطه سازی داخلی ویلا نیز باید برخی از استانداردهای قطعی رعایت شوند. اما از آن جایی که عمارت به شکلی متفاوت طراحی شده و مطابق با سلیقه صرف مشتری خواهد بود، فاصله گرفتن از تکرارهای همیشگی، تا حدودی میسر خواهد بود.

به طور مثال در ساختار استاندارد ویلاسازی، اتاق خواب ها در طبقه بالای یک عمارت دوبلکس قرار می گیرند. اما  در یک طرح اختصاصی، ممکن است که مالک به هر علتی مایل باشد که اتاق خواب ها در طبقه اول واقع شوند.

19

نورپردازی

حتما در نظر داشته باشید که نورپردازی بخش قابل توجهی از یک عمارت ویلایی را به خود اختصاص می دهد و برای آن که بتوانید طرح مخصوص به خود را داشته باشید، باید نورپردازی را نیز در همان طرح اولیه یا طرح تکمیلی دیده و در خصوص آن تصمیم گیری موثری انجام دهید.

قیمت و هزینه طراحی ویلا اختصاصی چقدر است؟

هزیه طراحی ویلا اختصاصی، به عوامل متعددی بستگی دارد. این عوامل شامل موارد مختلفی چون هزینه اولیه طراحی پلان ویلا، طراحی نمای ویلا، طراحی بخش محوطه سازی ویلا و ... هستند که هر یک به شکلی در هزینه و قیمت نهایی طراحی ویلا، تاثیر می گذارند. لازم به ذکر است که انتخاب یک تیم یا شخص حرفه ای در این حوزه، فارغ از قیمت گذاری در آن چیزی که در نهایت به عنوان طرح ویلای اختصاصی خود تحویل خواهید گرفت، بسیار تاثیر گذار است. از این روی هرگز نباید تنها فاکتور قیمت ارزان را ملاک تصمیم گیری خود قرار دهید.

کلام آخر

در بالا دیدیم که طراحی ویلا اختصاصی چه باید و نبایدهایی داشته و چطور می توان یک عمارت ویلایی و همین طور محوطه باغ و حیاط آن را به شکلی متمایز و همچنان در ساختار استاندارد، طراحی و اجرا کرد. شما چه تجربه ای در این باره دارید؟ تیم تخصصی آی آر گیردینو، بهترین طراح و مجری طرح های اختصاصی ویلا بوده و نمونه کارهای قبلی آن از کیفیت عالی برخوردار هستند. سپردن کار طراحی ویلا به تیم های حرفه ای از اهمیت زیادی برخوردار بوده و در نهایت باعث خواهد شد تا نتیجه کار به بهترین شکل تامین شود.