انواع تولید محتوا برای وب سایت در سطح دیجیتال و آنلاین وجود دارند که می توانند به ارتقای وب سایت شما کمک کنند و باعث تبلیغات برای کسب و کار شما شوند. اما آیا تا به حال با خود فکر کرده اید که از انواع تولید محتوا دیجیتال کدام نوع برای وب سایت مناسب است و شما باید از آن استفاده کنید؟

تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا به مشارکت در اهدای اطلاعات به هر رسانه‌ای و به‌ویژه رسانه‌های دیجیتال گفته می‌شود. اطلاعات اهدایی مذکور برای یک کاربر نهایی در زمینه‌های خاص است. محتوا «چیزی است که باید از طریق یک مدیوم بعنوان گفتار، نوشتار یا هر یک از هنرهای گوناگون بیان شود» محتوا برای بیان خود، تولید، بازاریابی و انتشار را پی می‌گیرد. فرم‌های معمول ایجاد محتوا شامل نگهداری و به‌روزرسانی وب‌سایت‌ها، وبلاگ‌نویسی، عکاسی، فیلمبرداری، تحلیل برخط، نگهداری حساب‌های رسانه‌های اجتماعی‌، ویرایش و توزیع رسانه‌های دیجیتال با هدف بازاریابی محتوایی است. مرکز تحقیقات پیو، تولید محتوا را «تولید متریال اهدایی مردم به جهان برخط» توصیف کرده‌است.

منبع : ویکی پدیا

انواع تولید محتوای دیجیتال در سطح وب کاربردهای آن ها

این که آیا هدف وب سایت شما افزایش آگاهی، تولید سرنخ های بیشتر، تبدیل سرنخ های بیشتر به مشتریان یا هر سه مورد باشد، لزوم داشتن محتوای با کیفیت بالا برای ترغیب مردم به بازدید از سایت شما و بازگشت دوباره آن ها به وب سایت بسیار مهم است.

 این امر توسعه محتوای وب را به بخشی جدایی ناپذیر از یک استراتژی بازاریابی ورودی موثر تبدیل کرده و به شما کمک می کند که تجربه ای خوشایند برای بازدیدکنندگان وب سایت ایجاد کنید و باعث ایجاد طرز فکر مثبت نسبت به کسب و کار خود شوید.  توسعه محتوای وب فرآیند ایجاد تمام اطلاعاتی است که وب سایت شما ارائه می دهد.

انواع تولید محتوا دیجیتال سایت می تواند شامل همه چیز از تحقیق و تحلیل تا فرآیندهای طراحی خلاقانه، نوشتن و ویرایش، قالب بندی، سازماندهی و در نهایت انتشار محتوای حاصل در سایت باشد‌. در صفحات وب نه تنها متون بلکه فایل پی دی اف، ویدیو، پادکست، تصویر، انیمیشن و سایر عناصر دیجیتال که قابل جستجو باشند قرار می گیرند تا راهی برای جذب مخاطب باشند. در زیر تعدادی از محتواهای با کیفیت بالا برای وب سایت توضیح داده می شوند تا با آن ها بیشتر آشنا شوید.

وبلاگ نویسی

داشتن بخش وبلاگ در وب سایت و مقاله نویسی یکی از ارزشمندترین ابزارها برای هدایت بازدیدکنندگان به صفحه وب سایت است که برای آن ها ایجاد آگاهی می کند. به طور کلی وبلاگ یک راه برای ایجاد ارتباط با خوانندگان است‌ و معمولا به مشکل آن ها پاسخ می دهد یا آن را حل می کند. وبلاگ‌ ها یک راه عالی برای ارتقای وب سایت شما هستند و رتبه شما را در سایت بالا می برند.

صفحات فرود یا لندینگ ها

صفحات فرود یا لندینگ ها

یکی دیگر از انواع تولید محتوا دیجیتال در سطح وب صفحات فرود یا لندینگ پیج ها هستند. این صفحات با کلیک بازدیدکننده بر روی یک لینک باز می شوند و‌ می توانند مانند یک نتیجه موتور جستجو، تبلیغات در رسانه اجتماعی یا یک CTA یا اقدام برای انجام کاری باشند. این صفحات نیز به شما در تبدیل بازدیدکنندگان به سرنخ  و گرفتن اطلاعات تماس آن ها کمک می کند.

محتوای ویدیویی و صوتی

با قابلیت جاسازی کلیپ های ویدیویی و صوتی به طوری که هر کسی بتواند بدون خروج از صفحه وب آن ها را مشاهده کرده یا گوش کند، می تواند برای وب سایت شما بسیار موثر باشد و یک راه عالی برای ارائه محتوایی مانند آموزش، وبینارها، پادکست ها و سمینارها در نظر گرفته شود. این محتوا ممکن است کمی سایت را برای باز شدن سنگین کند اما باز هم می تواند برای جذب بازدید کننده بسیار مثبت عمل کند.

محتوای بصری و تصاویر

بر اساس گزارش شبکه تحقیقات علوم اجتماعی، 65 درصد از مردم از طریق داده های بصری کسب اطلاعات می کنند. بنابراین بسیار منطقی است که برای وب سایت خود محتوای بصری قرار دهید. علاوه بر اینکه می توان عکس ها و تصاویر گرافیکی را ارائه کرد، اینفوگرافیک ها و جداول نیز برای این انواع تولید محتوا دیجیتال موثر هستند.

انواع محتوا های دیجیتال در سطح وب توسط چه کسانی تولید می شود؟

انواع محتوا های دیجیتال در سطح وب توسط چه کسانی تولید می شود؟

انواع تولید محتوا دیجیتال برای وب سایت را متخصصانی تولید می کنند که کاملا برای آن ها آموزش دیده اند و می دانند که چطور می توان بازدیدکنندگان را تشویق کرد که در صفحه وب سایت بمانند و بازدید را بالا ببرند. این افراد در درجه اول با سئو آشنا هستند. یعنی به عنوان مثال برای یک محتوای متنی، می دانند که از کدام کلمات کلیدی و نوع نوشتن باید استفاده شود، تا سایت در رتبه های اول گوگل ظاهر شود و بازدید بالایی بگیرد.

این برای محتوای جذاب بصری نیز وجود دارد. یعنی متخصصان به نحوی محتوای گرافیکی را می سازند که بازدید کننده بتواند به پاسخ سوالات خود برای جستجویی که انجام داده است برسد. این موضوع و انتخاب یک محتوای‌ مناسب برای سفارش طراحی سایت فروشگاهی و محتوای آن باید بسیار توجه شود. زیرا باعث دیده شدن سایت شما بین رقبا می شود.

بهترین شرکت برای تولید انواع محتوای دیجیتال وب سایت

حال که با بهترین انواع تولید محتوا دیجیتال آشنا شدید و دانستید که باید برای تولید آن ها متخصصانی وجود داشته باشند، در اینجا قصد داریم تا یکی از بهترین شرکت ها در این زمینه را به شما معرفی کنیم. codoseo.net و menlin.ir در این زمینه می توانند محتواهای شما را به بهترین شکل برای ارتقای وب سایت شما آماده کند.