اگر بخواهیم وجه تمایزهای میان آقایان و خانم‌ها رو نام ببریم احتمال بسیار زیاد یکی از آن‌ها اهمیت به ظاهر و زیبایی است. هرچند مردانی هستند که به ظاهر و زیبایی خود اهمیت زیادی می‌دهند اما قطعا نمی‌توان از اهمیت این موضوع برای خانم‌ها چشم پوشی کرد. فرقی نمی‌کند که خانم ایرانی باشید یا آلمانی یا آمریکایی، احتمالا زیبایی برای شما از اولویت بالایی برخوردار است. به همین جهت همواره می‌بینیم که صنعت آرایشی و بهداشتی گردش مالی بالایی دارد. یکی از مکان‌هایی که خانم‌ها به طور منظم برای حفظ زیبایی خود مراجعه می‌کنند سالن زیبایی یا همان آرایشگاه است. از آنجایی که سالن های زیبایی مستقیم با پوست و بدن شما سر و کار دارند و از موادی برای حفظ زیبایی استفاده می‌کنند در کنار زیبایی، حفظ سلامت و عدم آسیب جسمی برای خانم‌ها اهمیت زیادی دارد. در این مطلب می‌خواهیم کمی در خصوص ویژگی‌های یک سالن آرایش مناسب صحبت کنیم.

 

در انتخاب یک سالن زیبایی مناسب به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

  • رعایت بهداشت محیط و تجهیزات

همانطور که در بالا گفتیم سالن‌های زیبایی مستقیما با سلامت شما سروکار دارند. به همین جهت زمانی که قصد انتخاب یک سالن زیبایی برای گرفتن خدمات زیبایی را دارید باید به رعایت بهداشت در محیط سالن توجه خاصی کنید. اینکه به صورت مرتب تمیز و ضدعفونی می‌شود، هوای داخل سالن مطبوع است یا خیر و تجهیزاتی که در آنجا قرار دارد قبل از استفاده ضد عفونی و تمیز هستند از نکات مهمی است که باید در انتخاب یک سالن زیبایی در نظر داشته باشید.

  • زمان‌بندی مناسب و توجه به نیازهای مشتریان

اغلب سالن‌های زیبایی شلوغ هستند. پس قبل از مراجعه به سالن باید وقت خود را رزرو کنید. پس از مراجعه اول خود به این سالن‌ها دقت کنید که آیا طبق زمان‌بندی‌ در نظر گرفته شده برای شما فعالیت می‌کنند یا خیر. احترام به مشتری اصل اول هرکسب و کاری باید باشد. اگر در سالن زیبایی احترام ندیدید احتمالا باید به کیفیت خدمات و شاید موارد بهداشتی آن نیز مشکوک شوید.

  • کیفیت مواد اولیه و محصولات مورد استفاده

بسیاری از فعالیت‌های زیبایی همراه با استفاده موادی از جمله شامپو، کرم و ... همراه است. باید دقت داشته باشید که اکثر این مواد شیمیایی هستند و اگر استانداردهای پزشکی در زمان تولید آن ها رعایت نشده باشد، به پوست شما آسیب می‌‌رساند. پیشنهاد می‌شود قبل از اینکه سالنی را برای انجام امور زیبایی خود انتخاب کنید، با مدیر یا سرپرست آن صحبتی داشته باشید و از کیفیت و سلامت محصولاتی که در این سالن استفاده می‌شود اطمینان داشته باشید.

  • ارائه انواع خدمات زیبایی

معمولا خانم‌ها برای خدمات زیادی به سالن‌های زیبایی مراجعه می‌کنند از جمله خدمات مو، صورت، ناخن و... . در زمان انتخاب آرایشگاه مناسب (مخصوصا زمانی که قرار است به طور مرتب به آنجا مراجعه کنید) به این موضوع دقت کنید که چه تعداد خدماتی ارائه می‌دهند. برخی از سالن‌های زیبایی هستند که اصطلاحا فول سرویس هستند. یعنی تمامی خدمات آرایشی را ارائه می‌دهند. اینگونه خیالتان راحت است که دیگر برای انواع خدمات نیازی به تحقیق و جستجو برای انتخاب سالن مناسب را ندارید. یک تیر و چند نشان!

  • محیط و فضای سالن

برخی از خدمات زیبایی زمان زیادی را از شما می‌گیرد. شما باید چندین ساعت را در این مکان سپری کنید و در نتیجه نیاز است در این ساعات تا آرامش داشته باشید. یکی از سالن های زیبایی در تهران برای حفظ آرامش مشتریان خود موسیقی های آرام در سالن پخش می‌کرد. همچنین زمان حضور مشتریان را جوری تنظیم می‌کردند تا شلوغی باعث همهمه زیادی نشود. در کنار این موضوع عطر فضای سالن می‌تواند بر آرامش مشتریان نیز تاثیر گذار باشد. برخی از خدمات زیبایی مانند فیشیال صورت نیاز به آرامش مشتری دارد. در کنار این موارد برخورد مناسب و احترام به مشتری از طرف آرایشگران و دیگر افراد حاضر در سالن زیبایی اهمیت دارد. سعی کنید آرایشگاهی انتخاب کنید که در لحظات حضور خود در آنجا لذت ببرید.

  • بررسی نظرات مشتریان قبلی

یکی از راه‌های شناخت ویژگی‌های یک سالن زیبایی، مطالعه نظرات مشتریان قبلی و فعلی سالن است. امروزه به دلیل وجود سایت و شبکه‌های اجتماعی مختلف، این کار آسان‌تر شده است. اگر سالنی که قصد مراجعه به آن را دارید یک صفحه در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام را دارد یک سری به صفحه آن بزنید و در آخرین پست‌ها نظرات مشتریان را بخوانید. همچنین می‌توانید سری به سایت آن‌ها بزنید و آنجا نیز در مورد خدمات‌شان مطالعه کنید. اینکه سالنی دارای سایت و شبکه اجتماعی پربیننده باشد می‌توان ویژگی مثبتی باشد. همچنین امروزه بسیاری از سالن‌های زیبایی مکان خود را بر روی نقشه گوگل ثبت کرده‌اند و اینگونه افراد می‌توانند در خصوص آن کسب و کار نظراتی را ارائه دهند.

  • آرایشگر و سالن کارهای متخصص و حرفه‌ای

در برخی از سالن‌های زیبایی خدمات توسط صاحب آن انجام می‌شود و در برخی از دیگر، خدمات توسط سالن کارها انجام می‌شود. اینکه خدمت مورد نظر شما توسط چه شخصی انجام می‌شود و آن شخص چه رزومه‌ای دارد نیز موضوع مهمی نیست. بهره گیری از آرایشگرهای حرفه‌ای در لاین‌های مختلف خدمات نشان از کیفیت بالای یک سالن زیبایی است.

 

سالن زیبایی سیس یک انتخاب مناسب

2%D8%B3%D8%A7%D9%84%D9%86-%D8%B2%DB%8C%D8%A8%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%B3%DB%8C%D8%B3.jpg

یکی از سالن های زیبایی خوب واقع در منطقه شمال تهران، سالن زیبایی سیس است. این سالن در سال ۸۵ توسط شیوا انوری راه اندازی شد. شیوا انوری با بهره‌گیری از تجربه کار در برندهای بزرگ دنیا و کار در سالن های زیبایی کشور کانادا، تجربه های ارزشمند خود را برای ارائه خدمات با کیفیت به هموطنان خود کسب کرده است. سالن زیبایی سیس با ارائه خدمات ناخن مانند کاشت ناخن، ژلیش ناخن، لمینت ناخن و مانیکور و پدیکور آغاز به کار کرد و به تدریج با راه اندازی لاین های مختلف، خدمات متنوعی را به مشتریان ارائه داد. هم اکنون سالن زیبایی سیس واقع در خیابان اندرزگو تمامی خدمات زیبایی شامل خدمات مو، خدمات زیبایی پوست صورت، خدمات مژه و ابرو را ارائه می‌دهد و به عنوان یک سالن فول سرویس زیبایی شناخته می‌شود. شما می‌توانید با مراجعه به سایت سالن زیبایی سیس به نشانی https://sis.salon   از انواع خدمات آن مطلع شوید. همچنین اگر در اینستاگرام نام سالن زیبایی سیس را جستجو کنید می‌توانید نمونه کارهای متنوع آن‌ها را مشاهده کنید.