آشنایی با جدیدترین روشها برای تشخیص ساعت اصل از تقلبی!

امروزه با گسترش استفاده از ساعت مچی هم در شناسایی زمان و هم در تیپ و استایل افراد و قیمت قابل توجه بسیاری از برند های اورجینال ساعت مچی توجه به اصل بودن این محصول بسیار مهم است. لذا در ادامه به شناخت اطلاعات عمومی که تقریبا برای تشخیص تمام برند های اصلی ساعت مچی کاربرد دارد می پردازیم.

1- تمام ساعت های اصل دارای گارانتی بین المللی هستند، گارانتی بین المللی در واقع همان گارانتی رسمی و جهانی است که توسط کمپانی سازنده ساعت های اورجینال تعیین و توسط نمایندگی های رسمی به مشتری ارائه میگردد. موارد شامل گارانتی شامل کارکرد موتور و مقاومت در برابر آب برای تمامی ساعت های برند ثابت است، و در موارد دیگر مانند شیشه، بند، قاب و.......باتوجه به رفرنس متفاوت است. برای مثال بیشتر ساعت های برند اورینت دارای گارانتی موتور، شیشه، بند، ضدآب و.....هستند، در حالی که بیشتر ساعت های دیزل فقط کارکرد موتور و ضدآب بودن گارانتی می شود. موارد شامل گارانتی نه از طریق نمایندگی های رسمی بلکه بوسیله کمپانی سازنده مشخص می گردد و در تمام نمایندگی ها در سرتاسر جهان ثابت است.

2- دومین نکته مهم در تشخیص ساعت های اورجینال از تقلبی توجه به وارنتی جهانی محصول است، تمامی ساعت های مارک دار اصل دارای خدمات پس از فروش بین المللی است، برای مثال چنانچه بند ساعت دیزل شما خراب شود و بند ساعت شامل گارانتی محصول نباشد شما میتوانید از خدمات پس از فروش برای تعویض و یا تعمیر البته با هزینه شخصی و با قیمت پایه استفاده نمائید.

3- سومین مورد در تشخیص ساعت اصل از فیک توجه به شناسنامه محصول است، تمامی ساعت های برند دارای شناسنامه اختصاصی هستند در این شناسنامه مشخصات و اطلاعات محصول شامل اندازه، وزن، جنس مواد، مدت گارانتی، موارد شامل گارانتی، آدرس و تلفن نمایندگی های رسمی، مقدار مقاومت در برابر آب به صراحت مشخص گردیده است.

4- چهارمین نکته در تشخیص ساعت اصل از غیر اصل توجه به مقاومت در برابر آب است، تمامی ساعت های اصل مردانه و زنانه دارای مقاومت حداقل 30متری در برابر آب است، این حداقل برای ساعت های ورزشی و اسپرت عموما 50متر در نظر گرفته می شود، و برای ساعت های شنا 100متر و غواصی 200متر و بالاتر است.

5- پنچمین مورد در تشخیص ساعت مچی اورجینال از فیک توجه به نمایندگی های رسمی برند است، تمامی ساعت های اصل دارای نمایندگی های رسمی در بیشتر کشور ها هستند، لیست این نمایندگی ها علاوه بر شناسنامه در وب سایت رسمی برند به تفکیک کشور مشخص گردیده است. پس حدالمقدور از نمایندگی های رسمی خرید نمائید، ولی چنانچه به نمایندگی های رسمی دسترسی ندارید به موارد دیگر تشخیص ساعت اورجینال دقت نمائید.

6- ششمین راه تشخیص ساعت اصل از تقلبی توجه به مدل است، تمامی ساعت های مچی اصل دارای یک کد رفرنس اختصاصی هستند که با جستجو این کد در سایت های معتبر جهانی همچونalibaba و amazon و یا وب سایت رسمی برند مشخصات محصول با جزئیات کامل به همراه تصویر آشکار میگردد.

7- هفتمین نکته در خرید ساعت مچی اورجینال و تشخیص آن از تقلبی توجه به قیمت ساعت مچی اصل است. با سرچ مدل ساعت در سایت های جهانی amazon , alibaba می توان قیمت تقریبی آن را متوجه شد. برای مثال قیمت جهانی ساعت مایکل کورس مدل MK3247حدودا 220 دلار است که با هزینه حمل و گمرک می توان مبلغی را به آن اضافه نمود. بنابراین چنانچه همین مدل ساعت در ایران با قیمتی بسیار پایین برای مثال 50 دلار بفروش رسد قطعا این ساعت تقلبی است.

8- هشمین نکته در خرید ساعت اورجینال توجه به هلوگرام است. در واقع با وارد نمودن هلوگرام اختصاصی در وب سایت نمایندگی رسمی می توانید اصالت آن را ردیابی کرد.

9- آخرین نکته در خرید ساعت اصل توجه به ظاهر ساعت و جعبه آن است در واقع ساعت های اورجینال با پیچیده ترین تکنولوژی ها و در معتبرترین کمپانی ها ساخته میشود بنابراین به کوچکترین موارد توجه ویژه می شود پس چنانچه ظاهر ساعت و جعبه آن دارای ایراداتی هر چند کوچک باشد قطعا آن ساعت تقلبی است.

این موارد برای تشخیص ساعت امگا اصل از تقلبی، تشخیص ساعت سیکو اصل از تقلبی، تشخیص اصل بودن ساعت فسیل، کاسیو، دیزل، رومانسون، رادو و سایر برند های اورجینال ساعت مچی کاربرد دارد.

 

آشنایی با دو مورد از مراکز خرید ساعت های اصل ( اورجینال )

گروه بین المللی پل کالا

وب سایت تجاری پل کالا یکی ار مراکز فروش ساعت های اصل و زیورآلات برند در ایران است، نکته شاخص این شرکت بازرگانی فعال بودن گارانتی و خدمات پس از فروش جهانی است. داشتن محصول اورجینال بخصوص ساعت مچی و زیورآلات که تقریبا 90% آن در بازار ایران تقلبی و فیک است با ضمانت نامه های جهانی که حتی می توانید در کشورهای دیگر از آن استفاده نمائید بدون شک یک احساس اصالتی به شما می دهد که حتی از داشتن ساعت مچی لذت بخش ترست. برای مشاهده قیمت روز ساعت های مچی اصل همچون FOSSIL، MICHAEL KORSE، REEBOK، EMPORIO ARMANI و سایر برندهای اورجینال ساعت مچی وب سایت شرکت پل کالا WWW.POLEKALA.COM یک مرجع مناسب است.

 

شرکت بازرگانی کیش بهین

یکی از بهترین مراکز فروش ساعت های سوئیسی در ایران است در حقیقت نمایندگی رسمی و مسئول خدمات پس از فروش برندهای سوئیسی رادو، تیسوت، سواروسکی، سواچ و.......شرکت بازرگانی کیش بهین WWW.KISH-BEHIN.COMاست. شما برای داشتن ساعت سوئیسی باید هزینه قابل ملاحظه ای پرداخت کنید بنابراین خرید از مرکز آن می تواند خیالتان را از اورجینال بودن آن راحت کند. یکی دیگر از نکات مهم در خرید ساعت های گران قیمت توجه به خدمات پس از فروش است شما چطور می توانید با داشتن یک ساعت لوکس چندهزار دلاری از محصولات جانبی فیک استفاده نمائید بنابراین توجه به خدمات پس از فروش یک اصل مهم دیگر در خرید ساعت های لوکس است.