امروزه خیلی از ماها با واژه ی دیجیتال مارکتینگ آشنا هستیم یا حتی شنیده ایم. دیجیتال مارکتینگ یا به اصطلاح فارسی، بازاریابی اینترنتی یک طیف بزرگ و گسترده ای از روش ها و تکنیک ها و ابزارهاست که به ما کمک در بستر شغل، مهارت، تجارت یا هر نوع کسب و کار خود را تبلیغ کنیم. ما در این مطلب سعی میکنیم به روش یا انواع مدل های تبلیغاتی و ابزاری بازاریابی اینترنتی بپردازیم.

 

 

روش های دیجیتال مارکتینگ کدامند؟

بخشی از بازاریابی برمیگردد به ابزارهای تحلیل و بررسی و بخشی دیگر که به نوعی بخش اجرایی بازاریابی است به طراحی تبلیغاتی و اجرای کمپین های تبلیغات بنری، ایمیل مارکتینگ و ... برمیگردد. برای موفقیت در حوزه بازاریابی اینترنتی شما باید از تمام ابزار ها و روش های نوین در این عرصه برای موفقیت خود استفاده کنید. استفاده درست و بهینه.

 

بهینه سازی وب سایت :

وقتی میخواهیم در بستر وب از ابزار ها و روش ها بهره مند شویم، نمی توانیم موتور جستجوگر گوگل را نادیده بگیریم. پرکاربرد ترین موتورجستجوی جهانی به خصوص در کشور ما ایران،گوگل است. گوگل بستری فراهم کرده است تا بهترین نتایج به کاربرانی که به دنبال هدف جستجوی خود هستند نشان دهد. هر وب سایت یا کسب و کاری باید بکوشد تا در این موتور جستجو به عنوان یک مهره ی مهم و تاثیر گذار برای خود استفاده کند تا کاربران زیادی به سوی خرید از محصول یا خدمت خود دعوت کند.

بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو گر جزو مهمترین ابزار های بازاریابی دیجیتال محسوب می شود که باید از بالاترین اهمیت به آن توجه شود. برای انجام اینکار می توانید از وب سایت پارسی سئو کمک بگیرید.

 

ایمیل مارکتینگ:

ایمیل مارکتینگ، یکی از قوی ترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ که کمتر مورد توجه قرار گرفته است. این توجه پایین می تواند به چند علت مرتبط باشد. ابتدا اینکه برای ارسال ایمیل های انبوه هدفدار شما به سرویس دهنده ی قدرتمند احتیاج دارید که قیمت مناسبی ارائه دهد. که تعدادشان در سرویس های داخلی کم هستند. 

مورد دوم اینکه شما متاسفانه در کشور ما استفاده از ایمیل جز موارد اجباری کاربرد خاصی پیدا نمی کند و همین موضوع باعث شده است که اغلب کاربران از ایمیل به عنوان یک ابزار روتین در زندگی خود استفاده نکنند و در فواصل زمانی زیاد به سراغش بروند. اما با این حال امروزه بسیاری از شرکت های داخلی هستند که ابزار دیجیتال مارکتینگ به صورت بسیار حرفه ای و هدفمند برای مقاصد تبلیغاتی خود استفاده میکنند.

عموما شما می توانید از دیجیتال مارکتینگ استفاده بهینه داشته باشید و محصولات را بر اساس نیاز مخاطب ارسال کنید، نه به صورت بی رویه و غیر هدفمند. اگر بخواهید از ایمیل مارکتینگ خود نتیجه خوبی بدست آورید، باید با دقت مخاطب هدف ایمیل را انتخاب کنید.

 

بازاریابی محتوا:

این روزها بازاریابی محتوا به عنوان یک قطب مهم و کلیدی در بازاریابی اینترنتی محسوب می شود. اشتباه برداشت نکنید، اینکه یک مطلب در سایت خود منتشر کنید و توقع کسب نتیجه فوق العاده از آن داشته باشید کمی غیر منصفانه ست. اگر به دنبال تولید محتواهای کلیدی بروید و سعی کنید محتوایی ایجاد که به تمام سوالات ذهنی کاربر هدف پاسخ داده باشد و پاسخ صحیح داده باشید. مطمئنا از محتوای شما حمایت خواهد شد و تاثیر بسیار خوبی در بازاریابی اینترنتی شما از طریق موتورهای جستجو خواهد داشت.

 

بازاریابی شبکه های اجتماعی:

شبکه اجتماعی در گذشته صرفا بستری برای پیام رسانی به دوستان و خانواده ها بود. اما به مرور علاوه بر این قابلیت، مورد استفاده ی بهتری قرار گرفت. به طوری که کسب و کار ها بتوانند از طریق شبکه های اجتماعی، پیام رسان و ... با مشتریان خود ارتباط برقرار کنند و تعامل بیشتری ایجاد کنند. این تعامل تا جایی پیش رفت بسیاری حتی ترجیحشان بر این بود که به جای ساخت یک وب سایت بر کسب و کار. از این شبکه ها برای فروش محصول به صورت غیر حضوری استفاده کنند.

شبکه های اجتماعی یکی از ابزار مفید برای کسب و کارها محسوب می شود و می توانید از آن ها به عنوان یک ابزار آنلاین بازاریابی استفاده نمایید.

 

علاوه بر این ابزارها، هستند موارد دیگری که میتوانند هم در تحلیل مخاطب هدف به کمک شما بیاید و هم می توانند در اجرا شما را به اهداف بازاریابی انلاین برساند. برای نمونه می توانیم به کمپین تبلیغات بنری اشاره کنیم که شما در آن ها می توانید با تعریف یک بودجه تبلیغاتی مشخص، بنر تبلیغاتی خود را در میلیون ها صفحه ی اینترنتی نشان که اگر درست و به موقع این کار را انجام دهید مطمئن باشید بر قدرت برندسازی شما افزوده خواهد شد.