همانطور که می دانید جهان و زندگی از نعمت های فراوانی سرشار بود که هیچ محدودیت و پایانی برای آن تعریف نشده است. همه ی انسان ها این حق را دارند تا از این نعمت ها بهره مند گردند و شاد زیستن را تجربه نمایند. ولیکن لازم است بدانید که جهت کسب موفقیت و شادی تنها همت و تلاش خود انسان لازم خواهد بود. امروزه افراد زیادی به دنبال کسب آگاهی هستند و از راه هایی از جمله مدیتیشن و چاکرا آن را جست و جو می نمایند.

ضرورت مثبت اندیشی و سلامت روان

روانشناسان تاثیر مثبت اندیشی را بر سلامت روان بسیار ضرورت می دانند و بر این باورند که اندیشه هر فرد تعیین کننده کیفیت زندگی او می باشد. افکار و اندیشه ها یک فرد را می تواند به موفقیت یا شکست، سلامتی یا مریضی و خوشبختی یا بدبختی رساند. لذا با نگرشی مثبت و جملات پر انرژی انسان یک زندگی کاملا متفاوت را می تواند تجربه کند. اندیشه های مثبت به شکل چشمگیری منجر به افزایش توانایی و اعتماد به نفس فرد می شوند در صورتی که افکار منفی حقارت و ناتوانی را برای او به همراه می آورند.

مثبت اندیشی و سلامت روان در زندگی افراد عبوس و لجباز هیچ جایگاهی نخواهد داشت. وقتی که اندیشه های منفی را در ذهن رشد می دهید چندین بار در طول  روز در ذهن تکرار می گردد و افکاری قوی تر و اثرگذار تر را به وجود می آورد. لذا حتی بدون اینکه متوجه شوید بخش قابل توجهی از توانایی های بالقوه و بالفعل خود را از دست می دهید.

مدیتیشن چیست؟

به طور کلی نمی توان افکار و احساسات خود را مسدود نمود. در واقع لازم است تا آن ها را کنترل نمایید که مدیتیشن یکی از راه های کنترل آن خواهد بود. در واقع مدیتیشن به افکار و احساسات نیاز دارد. آنچه در مدیتیشن ضرورت دارد این است که آیا به «میمون ذهن» خود گوش فرا می دهید یا خیر. میمون ذهن همواره در حال وراجی، پرش از یک شاخه به شاخه دیگر و باعث آشفتگی ذهن است. جهت کنار آمدن با میمون ذهن که گاهی به شما ریاست دارد ، نیازی به نشستن پای حرف‌هایش است و از آن‌ اطاعت کنید یا راه جنگ را با آن انتخاب کنید. ما با مدیتیشن سعی داریم با میمون ذهنمان آشتی نماییم. جهت آشتی کردن، دادن «موز» به این میمون انتخاب خوبی نیست .در واقع راه درست این است که آن را به‌ دنبال کاری فرستاده و کنترلش کنی که با مدیتیشن صورت می گیرد.

روش انجام مدیتیشن

مدیتیشن مراحل های آموزش ذهن در جهت تمرکز و تغییر مسیر افکار خواهد بود. افرادی که تجربه ‌ی مدیتیشن را نداشته، ممکن است با دیدن روش‌ ها و انواع مختلف مدیتیشن‌ها سردرگم گردند یا احساس ناامیدی داشته باشند اما در صورتی که اصول اولیه مراقبه را بدانید، به ‌راحتی می‌ توانید آن را اعمال کنید. تمرین ساده جهت روشن شدن ماجرا برایتان کافی خواهد بود:

ابتدا دست چپ خود را بالا بیاورید و کمی مکث کنید. سپس توجه کنید که چه حسی در دستتان وجود دارد؟ آیا گرما یا سرمای هوا را روی پوست خود را متوجه هستید؟ آیا در دستتان احساس درد دارید؟ آیا هیچ چیز خاصی حس نمی ‌کنید؟ اکنون دست ها را پایین اروده . آیا احساس راحتی دارید؟ همه ی احساسات همچون درد، رهایی، گرما و سرما و حتی نداشتن هیچ احساسی در مبحث آگاهی جای داده می شود. در طی مدیتیشن لازم است تا با آگاهی خود ارتباط برقرار کنید ، فرقی ندارد این آگاهی از احساسات و افکار مثبت باشد یا منفی یا حتی ممکن است خنثی نیز به نظر برسد. تمرین ساده بالا نیز نوعی مدیتیشن به حساب می رود که برای لحظه ‌ای حواس شما را به بدن و احساساتتان جلب می نماید.

برای شروع لازم است تا به ‌صورت روتین این کار را انجام دهید تا از فواید آن بهره مند شوید؛ لذا دانستن و رعایت اصول اولیه مدیتیشن ایده خوبی خواهد بود.در ابتدای مدیتیشن یک مکان آرام یا جایی که دوست دارید را انتخاب نمایید. لازم است این مکان به مکان خاص شما برای مدیتیشن تبدیل گردد ولی در صورتی که این امکان وجود نداشت، هر مکان ساکتی مناسبی خواهد بود. سعی کنید لباس‌ راحت و تمیز به تن کنید تا در زمان مدیتیشن تمرکزتان به آن‌ها معطوف نگردد.

چاکرا چیست؟

چاکرا یکی از مراکز انرژی بدن معرفی می شوند که انرژی مثبت و منفی را به خود جذب می کند و موجب به تقویت و یا دگرگونی این مراکز انرژی می شود. این مراکز انرژی، مراکز هفتگانه قدرتمندی به شمار می رود که در ستون فقرات در کالبد اثیری قرار داده شده و رابط بین روح و جسم را برقرار می کند. کلمه چاکرا به معنی چرخ می باشد. دلیل این نامگذاری چرخش همشگی چاکرا ها می باشد و به این صورت انرژی حیات یا پراناها را جذب خود می کند و این انرژی در میان شبکه ‌ای از مجرا‌های باریک به نام نادی در سراسر بدن به حرکت در می آید و جریان می یابد.

با توجه به جدید بودن مبحث مدیتیشن مالی و توجهی که این روز ها در کشورمان به این علم می شود، می توان آن را یکی از ارکان مهم و بسیار علمی در انجام معاملات و تحلیل به شمار آورد. به طور کلی در کنار تمام قدرتی که تحلیلگران سنتی اعم از تکنیکالیست ها و فاندامنتالیست ها برخوردار می باشند ولی همگی در یک مطلب مشترکاً دارای ضعف می باشند و آن مبحث زمان هست. درآسترولوژی باید دانست تا چگونه وچه زمان با تصمیم جمعی، یک سهم یا ارز یا ارزی دیجیتال شروع به رشد یا ریزش می نماید. به طورکلی آموزش ها و ارائه خدماتی تحت این عنوان با وب سایت های زیادی صورت می گیرد . شما می توانید با مراجعه به وب سایت این مجموعه به نشانی astrofarsisally.com ضمن دریافت اطلاعاتی جامع در این خصوص، خدماتی ار جمله راه های مثبت اندیشی و روش های فعالسازی چاکرا را دریافت نمایید.