تنوع آب و هوایی و عدم نیاز به ویزا برای سفر به کشور ترکیه،  این کشور را به عنوان یک مقصد گردشگری مناسب تبدیل کرده است. علاوه بر این جاهای دیدنی آنتالیا در زمستان به دلیل کم بودن هزینه ها و امکان استفاده از تورهای ارزان قیمت بسیار مورد استقبال قرار می‌ گیرد. آنتالیا در زمستان هوایی معتدل دارد که برای استفاده از انواع تفریحات بسیار مناسب است. نکته جالب در رابطه با شهر آنتالیا این است که شما در زمستان شاهد برف به دلیل بالا بودن دمای نخواهید بود.

 

شنا زمستانی در سواحل آنتالیا

 بسیاری از افرادی که در فصل زمستان با تور آنتالیا به این شهر سفر می کنند به دنبال شنا کردن در سواحل آن هستند. در واقع در سواحل آنتالیا شاهد دمای آب بین ۱۷ تا ۱۹ درجه سانتی گراد هستید که برای افرادی که علاقه مند هستند تا در زمستان در این سواحل اقدام به شنا کنند، بسیار جذاب خواهد بود. البته پیشنهاد می شود در هوای سرد از استخر و پارک های آبی سرپوشیده که در این شهر وجود دارد، استفاده کنید. 

پیست اسکی ساکلیکنت آنتالیا

این پیست اسکی به عنوان محلی شناخته می ‌شود که در فصل های سرد سال بسیاری از مسافران و گردشگران برای استفاده از امکانات و تجهیزات زمستانی به آن سفر می کنند. پیست اسکی ساکلیکنت در ۴۵ کیلومتری شهر آنتالیا قرار گرفته و در ماه‌های نوامبر تا می  بهترین زمان برای استفاده از این مکان تفریحی است. در واقع این پیست اسکی جزئی از رشته کوه توروس به شمار می آید که ارتفاع آن حدود ۱۸۵۰ متر از سطح دریا است.

در صورتی که به ورزش اسکی علاقه مند هستید این مکان می ‌تواند به عنوان یک مکان کاملا مناسب و حرفه ای برای انجام این ورزش باشد. با توجه به حجم مناسب برف در این منطقه، مکانی بسیار مناسب برای اسکی فراهم شده است. در  بسیاری از مواقع مشاهده می شود که ارتفاع برف به یک تا ۲ متر نیز می رسد.

میانگین دما در این پیست اسکی حدود ۵ درجه سانتی گراد است و تمامی گردشگران و مسافران به مدت ۴ ماه فرصت دارند تا بتوانند از امکانات و خدمات ارائه شده در این پیست اسکی استفاده کنند. شایان ذکر است پیست اسکی ساکلیکنت به عنوان یکی از پیست های اسکی جالب و هیجان انگیز در شهر آنتالیا شناخته می ‌شود که از بخش های مختلفی تشکیل شده است.

لازم به ذکر است در این پیست اسکی حدود چهار مسیر برای اسکی تعبیه شده که هر یک از آن ها دارای ویژگی های مخصوصی هستند. یکی از این مسیرها تحت عنوان مسیر قرمز است که طولی به اندازه چهار هزار متر دارد و دارای یک شیب زیاد و پر پیچ و خم است. مسیر بعدی تحت عنوان مسیر سیاه شناخته می شود که طولی در حدود ۱۵۰۰ متر و یک شیب بسیار زیاد دارد. از مسیرهای دیگری که برای این پیست اسکی در نظر گرفته شده، مسیر آبی و پیست مسیر زرد است. 

تله سی یژ

تله سی یژ یکی دیگر از تفریحات بسیار مهیج در پیست اسکی ساکلیکنت آنتالیا است که به طور معمول روزانه حدود ۸۰۰ نفر مسافر از امکانات این تله سی یژ استفاده می کنند. می توانید در فصل زمستان به  ارتفاعات قله های منطقه کوهستانی بروید و مناظر بسیار زیبا و بی نظیری را مشاهده کنید. ارتفاع این تله سی یژ حدود ۱۴۰۰ تا ۲۴۰۰ متر است و پیشنهاد می ‌شود در صورتی که آن استفاده کردید حتماً دوربین عکاسی به همراه داشته باشید.

جاهای دیدنی آنتالیا در زمستان

تل اسکی

برخی از افراد به دلیل داشتن ترس از ارتفاع، از سوار شدن و استفاده کردن از تفریحاتی مانند تله سی یژ خودداری می کنند. این گونه از افراد می ‌توانند از تل اسکی هایی که در منطقه ساکلیکنت آنتالیا طراحی شده است، استفاده کنند. به دلیل نوع طراحی تلسکوپی و استفاده از کابین های فلزی سربسته، برخی از گردشگران و مسافران ترجیح می دهند تا از این وسیله مهیج استفاده کنند. تل اسکی در حدود دو هزار متر از زمین ارتفاع می گیرد و می توانید از ارتفاع بالا تماشاگر کوه های پر از برف این منطقه کوهستانی شوید. لازم به ذکر است که تل اسکی در هر بار رفت آمد می تواند حدود ۲۰۰ نفر از گردشگران و مسافران را جا به جا نماید. 

پارک آبی آنتالیا

یکی دیگر از جاهای دیدنی آنتالیا در زمستان پارک آبی بوده که دارای امکانات بسیار مناسب و تفریحاتی تکرار نشدنی است. پارک آبی آکوا به عنوان یکی از مهم ترین و محبوب ترین پارک های آبی شهر آنتالیا به شمار می ‌آید که در بهترین سواحل آنتالیا قرار گرفته است. امکانات و وسایل بی نظیری مانند ساحل اختصاصی، استخر موزیکال، برگزاری مسابقات و سرسره های پیچ در پیچ تنها بخشی از امکانات تعبیه شده در این پارک آبی هستند. برای تمامی افرادی که به ورزش ‌های زمستانی مانند جت اسکی و سرسره های مرتفع علاقه‌ مند هستند، می ‌تواند بسیار جالب باشد.

علاوه بر این تونل های آبی و اسکی روی آب و رودخانه هایی که به منظور تیوپ سواری طراحی شده ‌اند از امکانات بی نظیر پارک آبی آکوا است. یکی دیگر از جالب ترین قسمت های این پارک، دلفین لند آکوا بوده که در این پارک دلفین های بسیار زیادی وجود دارند که در مسابقات مهیج شرکت می کنند. با بازدید از این پارک بازی و رقص دلفین ها را می توانید از نزدیک مشاهده کنید. در این قسمت از پارک بزرگ آبی آکوا امکاناتی نظیر رفتینگ و استخر و حمام آفتاب نیز وجود دارد. 

پارک آبی آنتالیا

حراج های زمستانه و برگزاری بسیاری از فستیوال های مختلف در فصل زمستان از جاهای دیدنی آنتالیا به شمار می آیند که در این فصل دارای محبوبیت زیادی هستند. توجه داشته باشید در فصل زمستان امکان بازدید از اماکن تاریخی و موزه های باستان شناسی، سرزمین عجایب آنتالیا و موزه مینی سیتی امکان پذیر است. با توجه به اینکه در اطراف شهر آنتالیا نیز جاذبه های دیدنی بسیار زیادی وجود دارد می توانید در فصل زمستان از ویرانه‌ های پرج و بقایای شهر باستانی آسپندوس در آنتالیا دیدن کنید.

کلام پایانی

بسیاری از مسافران و گردشگران برای سفر به آنتالیا فصل زمستان را انتخاب می‌ کنند چراکه در این فصل بسیاری از تفریحات و گردش های زمستانی در شهر آنتالیا وجود دارد که به دلیل هوای مناسب امکان استفاده از این جاذبه های گردشگری فراهم است. علاوه بر این جاهای دیدنی آنتالیا در زمستان مانند شهر باستانی آسپندوس و بسیاری از اماکن تاریخی و موزه های مهم این شهر در فصل زمستان پذیرای گردشگران و مسافران هستند. بنابراین تقاضا و استقبال برای سفر در این فصل به  شهر آنتالیا نیز وجود دارد.