فروشگاه فرش کاشان بهترین و برترین فروشگاه و تولید کننده فرش برای خرید مستقیم فرش از کارخانه است.

نمایشگاه تهران، مکانی برای خودنمایی مقابل رقبا

بیش از 100 تولیدکننده فرش ماشینی در نمایشگاه تهران حضور دارند که این نمایشگاه اغلب به محلی تبدیل می شود که رقابت شدیدی بین واحدهای تولیدی وجود دارد و در این عرصه همه واحدهای تولیدی تمام تلاش خود را می کنند تا توجه بیشتر رقبا را به خود جلب کنند. از حضور ورزشکاران تا بازیگران سینمای ایران، جدا از رقابت در فضای تبلیغاتی و تلاش برای جلب توجه مردم به غرفه خود، تولیدکنندگان نیز تمام تلاش خود را برای جذب مردم به محصولات شرکت خود انجام می دهند.

شرکت ها معمولا نقشه های خود را دو بار در سال به روز می کنند:

  • یکی در ابتدای سال
  • دیگری برای نمایشگاه بین المللی تهران.

شرکت ها تمام تلاش خود را برای ایجاد تمایز رقابتی در نمایشگاه انجام می دهند. معمولا زیباترین نقشه ها و رنگ بندی های خود را برای نمایشگاه تهران آماده می کنند. تولیدکنندگان به خوبی می دانند که در صورت گذراندن موفقیت آمیز نمایشگاه تهران می توانند حداقل یک سال فروش خود را تضمین کنند.

 

 

فروش در نمایشگاه چگونه است؟

فروش در تهران معمولا به سه صورت انجام می شود:

  1. فروش در محل نمایشگاه
  2. ارائه کوپن تخفیف و راهنمایی نمایندگان فروش در سطح شهر
  3. گرفتن اطلاعات و فروش آنلاین

فروش در نمایشگاه

یکی از اهداف اکثر واحدهای تولیدی شرکت کننده در نمایشگاه فرش ماشینی تهران، فروش به مشتریان خود در نمایشگاه تهران است. اکثر شرکت کنندگان وجه سپرده را اخذ کرده و محصول را در سامانه رزرو می کنند و پس از بافت و تولید محصول، محصول را به مشتری تحویل می دهند و معاملات تسویه را انجام می دهند.

ارائه کوپن های تخفیف و دعوت نامه برای خرید از نمایندگی های سطح شهر

برخی از شرکت های بزرگ تولیدی که در اکثر شهرهای ایران نمایندگی فروش دارند، با ارائه کوپن هایی با درصد تخفیف های مختلف، سعی در هدایت مشتریان خود به نمایندگی های فروش دارند.

2

دریافت سرنخ و فروش آنلاین

در حالی که این محصولات عموما برای فروش مستقیم در نمایشگاه فرش تهران عرضه می شوند، ارزان بودن محصولات نسبت به سایر مراکز فروش، این نمایشگاه را برای عموم مردم جذاب کرده است. به عنوان مثال در عرضه مستقیم فرش 700 شانه قیمت فرش ماشینی 700 شانه با تراکم 2550  گره عرضه شده در نمایشگاه بسیار کمتر از قیمت های ارائه شده در استان ها و مناطق مختلف است لذا مردم تلاش می کنند تا خرید خود را انجام دهند.

 اما وجود دارند، افرادی که در طول نمایشگاه فرصت خرید فرش را ندارند، به همین دلیل تولیدکنندگان فرش با گرفتن شماره تماس و همچنین ارائه فرش، مردم را به خرید اینترنتی فرش ماشینی تشویق می کنند. تولیدکنندگان فرش 1200 شانه بیشتر متداول هستند. شرکت های تولیدی اغلب افرادی را که توان مالی ندارند، تشویق می کنند تا فرش 1200 شانه را به صورت آنلاین خریداری کنند.

تاثیر نمایشگاه تهران در فروش فرش چیست؟

روش های خرده فروشی در بالا به تفصیل مورد بحث قرار گرفت، اما فروش فرش در این نمایشگاه تنها به این تعداد ختم نمی شود. مهمترین عامل تولیدکنندگان فرش در نمایشگاه تهران عراق، افغانستان، پاکستان و ... می باشد. جذب مشتریان صادراتی از کشورها شرکت ها معمولا تمام تلاش خود را برای جذب چنین مشتریانی انجام می دهند.

 

این رقابت در بین نمایندگان سراسر کشور نیز بسیار بالاست. به همین دلیل برپایی نمایشگاه در تهران و توجه به تمامی جوانب فروش فرش می تواند فروش شرکت را تا 50 درصد افزایش دهد.

قیمت انواع فرش

فرش ماشینی بسیار متنوع هستند و دست یابی به قیمت تمامی آنها دشوار است. قیمت انواع فرش در برندهای مختلف با هم متفاوت است به طوری که در برخی از برندهای فرش کاشان قیمت فرش بر اساس معروفیت و تبلیغات بالای انها گاهی تا ۲۰% بیشتر از عرف بازار میباشد  کیفیت نخ  و پشتیبانی و … از جمله مهمترین عواملی هستند که تاثیر مستقیمی بر قیمت فرشها دارد.

قیمت فرش در کاشان

قیمت فرش در کاشان بسیار ارزان تر از بسیاری از دیگر شهر ها بخصوص شهر تهران است. در خیلی از شهر ها فرش ماشینی را بصورت قسطی  به خریداران عرضه میکنند که این خود باعث بالارفتن قیمت فرش میشود بسیار از خریداران فرش با توجه به این موضوع فرش خود را با سفر به شهر کاشان خریدارای میکنند که این خود باعث فروش حضوری فرش در کاشان شده  . قیمت فرش کاشان به دلیل خرید مستقیم از تولید کننده بسیار متفاوت است. با توجه به خدماتی که کارخانه فرش در قبال خرید فرش به خریداران میدهد خرید مستقیم فرش از کارخانه بسیار بصرفه تر است.

قیمت فرش درب کارخانه فرش

فرش ماشینی با توجه به وجود کارخانه های متفاوت در کاشان قیمت بسیار رقابتی دارد بهمین خاطر خرید فرش مستقیم از کارخانه تفاوت بسیار زیادی با فروشگا ها و هایپر مارکت های فرش ماشینی دارد این افتخار برای فرش کاشان وجود دارد که فرش های تولید شرکت را بدون واسطه و با تفاوت قیمتی حداقل ۲۰% به دست خریداران واقعی میرساند امکان خرید اینترنتی از طریق پیج اینستاگرام فرش کاشان نیز امکان پذیر است.