فواید مصرف آب تصفیه شده موجب شده است که تمایل زیادی به خرید دستگاه های تصفیه آب وجود داشته باشد. فواید مصرف آب تصفیه شده شامل جلوگیری از ایجاد سنگ کلیه، کاهش احتمال ابتلا به سرطان و ناراحتی های کبدی، پیشگیری از ابتلا به ناراحتی های گوارشی، سلامت قلب و عروق و ... است.

دستگاه های تصفیه آب یا آب شیرین کن در انواع مختلفی از سوی برندهای مختلف تولید می شوند. برخی از خریداران برای خرید دستگاه تصفیه آب با توجه به فراوانی مدل ها و مارک های آن ، دچار سردرگمی می شوند. لذا لازم دانستیم که اطلاعات مختصر و مفیدی در این زمینه به شما ارائه نمائیم.

انواع دستگاه های تصفیه آب خانگی کدامند ؟

پیش از بررسی قیمت انواع دستگاه تصفیه آب ، ابتدا با انواع آنها آشنا می شویم.

دستگاه تصفیه آب رومیزی کلمنی :

این دستگاه ها از قدیمی ترین دستگاه های تصفیه آب هستند که تنها توانایی تصفیه املاح درشت آب را دارند. امروزه کمتر از این دستگاه ها استفاده می شود. زیرا مدل های جدید دستگاه های تصفیه آب، پیشرفته تر هستند.

دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس :

علاوه بر قیمت انواع دستگاه تصفیه آب ، حتماً باید به نوع دستگاه خریداری شده توجه نمود. یکی از بهترین انتخاب های افراد برای خرید دستگاه تصفیه آب ، دستگاه های تصفیه کن خانگی اسمز معکوس RO می باشد. این دستگاه ها بر اساس جدیدترین تکنیک تصفیه آب آشامیدنی طراحی شده اند. این دستگاه علاوه بر نابودی املاح مضر ، موجب افزوده شدن املاح مفید به آب می شود. از جمله این دستگاه ها می توان به دستگاه تصفیه آب سافت واتر یا آکواجوی اشاره نمود که کیفیت بسیار بالایی دارد و یکی از محبوب ترین دستگاه های تصفیه آب می باشند.

دستگاه تصفیه آب سرشیری :

این دستگاه، بر روی شیر ظرفشویی تعبیه شده و املاح  درشت آب را تصفیه می کنند. دستگاه های تصفیه آب سرشیری، نمی توانند همانند دستگاه های چند مرحله ای تصفیه آب عمل کرده و تمامی املاح آب را تصفیه کنند. عملکرد دستگاه های تصفیه آب سرشیری همانند مرحله اول دستگاه های تصفیه آب خانگی اسمز معکوس می باشد. دستگاه های تصفیه آب سرشیری نسبتاً ارزان قیمت هستند.

دستگاه زیرسینکی ( بررسی قیمت انواع دستگاه تصفیه آب )

تصفیه آب زیرسینکی دارای چندین فیلتر جداگانه است. محل نصب این دستگاه ها زیر سینک می باشد. اجزای این دستگاه به واسطه شلنگ هایی به یکدیگر وصل شده اند. این دستگاه از یک مخزن تصفیه آب برخوردار است که املاح موجود در آب را با کیفیت بالایی تصفیه می کند و آب شیرین و گوارا را ارائه می دهد.

دستگاه تصفیه آب خانگی ورودی ساختمان :

این دستگاه ، توانایی تصفیه آب در حجمی معادل 1200 لیتر به بالا را در طول شبانه روز دارا می باشد. این دستگاه های تایوانی ، به دلیل تصفیه آب ورودی کل ساختمان کمتر مورد استفاده قرار می گیرند. زیرا در اغلب مواقع ضرورتی برای تصفیه تمام آب ورودی به ساختمان نیست. در اصل تصفیه آب آشامیدنی، حائز اهمیت است و تصفیه آبی که برای حمام و شست و شو و ... استفاده می شود، آنچنان مهم نیست.

  • ما رایج ترین دسته بندی دستگاه های تصفیه آب را بیان نمودیم. حال ممکن است دستگاه های تصفیه آب را از جهات دیگری دسته بندی کنند. در خرید دستگاه تصفیه آب باید به نوع مکانیزم دستگاه توجه نمود. دستگاه های تصفیه آب را از لحاظ مکانیزم به چندین نوع شامل دستگاه اسمز معکوس RO، دستگاه الترافیلتراسیون، فرابنفش UV و تصفیه آب قلیایی تقسیم می کنند.

عوامل مؤثر بر قیمت انواع دستگاه تصفیه آب کدامند ؟

دستگاه هایی که تصفیه آب را در چندین مرحله انجام می دهند، قیمت بالاتری از دستگاه های تک مرحله ای دارند. به طور کلی قیمت دستگاه های آب شیرین کن، کم است. با توجه به مزایایی که استفاده از این دستگاه ها به همراه دارند، خرید آنها به هر قیمتی مقرون به صرفه می باشد. البته زمانی می توان از مزایای استفاده از دستگاه های تصفیه آب بهره مند شد که دستگاه های باکیفیتی را خریداری نمود.

نکات مهم برای خرید دستگاه تصفیه آب چیست ؟

  • نخست دقت کنید که برند دستگاه تصفیه آب چیست. برخی از برندها، متفرقه هستند و کیفیت بسیار پایینی دارند. همچنین باید توجه نمود که دستگاه تصفیه آب اصل و اورجینال است و یا فیک و تقلبی می باشد. امروزه دستگاه های فیک زیادی در بازار وجود دارند که کار خریداران را برای خرید دستگاه دشوار کرده است. با خرید این دستگاه ها از یک عرضه کننده معتبر، می توان از مناسب بودن قیمت انواع دستگاه تصفیه آب و اورجینال بودن آنها اطمینان حاصل نمود.
  • مرغوب بودن فیلترها و تعداد فیلترهای دستگاه تصفیه آب، مسئله مهم دیگری است که باید بدان توجه نمود. فیلترهای مورد استفاده در این دستگاه ها به لحاظ قدرت و عملکرد با یکدیگر تفاوت دارند. البته همیشه تعداد بالای فیلترها ، دلیلی بر کیفیت بالای دستگاه نیست.
  • نوع اتصالات دستگاه تصفیه آب ، بسیار مهم است. اتصالات مهره ای دارای کیفیت بالا اما سرعت پایینی هستند. اتصالات فیتینگ از سرعت بالایی در باز و بست کردن برخوردار هستند.
  • هوزینگ دستگاه تصفیه آب بایستی از ضخامت خوبی برخوردار باشد. هوزینگ های روپیچ، کارکرد خوبی داشته و به خوبی آب بندی می شوند. تمامی فاکتورهای گفته شده بر روی قیمت انواع دستگاه تصفیه آب اثرگذار هستند.

 

دما تجهیز ؛ بهترین قیمت ها و برندهای تجهیزات تأسیسات ساختمان

 

دما تجهیز

مجموعه بزرگ دما تجهیز، یکی از عرضه کنندگان دستگاه های تصفیه آب خانگی می باشد که باکیفیت ترین دستگاه های تصفیه آب را به فروش می رساند. دستگاه های تصفیه آب عرضه شده از سوی این مجموعه دارای برترین قطعات، اتصالات، مخزن و فیلترها می باشند و طول عمر بسیار زیادی دارند. با خرید از این مجموعه می توانید اطمینان حاصل کنید که یک دستگاه تصفیه آب اورجینال و باکیفیت را خریداری نموده اید که قدرت بسیار زیادی در تصفیه آب دارد. با خرید دستگاه تصفیه آب از دما تجهیز، به حفظ سلامتی خود کمک کنید.

 

4