میل لنگ چیست؟

موتور خودرو از قطعات زیادی تشکیل شده است که به یکدیگر وابسته هستند و خرابی یکی از آنها می تواند کل سیستم را با مشکل مواجه کند. میل لنگ یکی از قطعاتی است که نقش حیاتی در موتور و حرکت خودرو دارد. به زبان ساده، این قطعه در واقع حرکات خطی پیستون خودرو را به حرکات دورانی تبدیل می کند. میل لنگ این قسمت به پیستون ها متصل می شود و مستقیماً حرکات خطی آنها را به حرکات چرخشی تبدیل می کند .میل لنگ جزو اصلی لوازم یدکی موتوری جک می باشد که در صورت نیاز به تعویض اگر قطعه اصلی تهیه کنید میتوانید سال ها از بابت این قطعه خیالتان راحت باشد.

 در خودروهای موتور خطی به اندازه سیلندر میل لنگ داریم و در خورجینیس (V) این عدد نصف تعداد سیلندرها است. موتورهای هشت سیلندر از خورجینی ساخته می شوند زیرا طول میل لنگ در آن افزایش نمی یابد (همانطور که در موتورهای خورجینی گفته شد تعداد میل لنگ نصف تعداد سیلندرها است) و در اثر حرارت موتور مقاومت نمی کند.

در یک انتهای میل لنگ، یک "فلایویل" به آن وصل شده است که باعث می شود ارتعاشات میل لنگ گرفته شود. در طرف دیگر یک چرخ دنده وجود دارد که "میل بادامک" را حرکت می دهد.

مواد میل لنگ معمولاً ترکیبی از فولاد و کربن یا آلیاژی از فولاد با فلزاتی مانند نیکل و کروم است. در ساخت این قسمت از وانادیوم نیز استفاده شده تا سریعاً این قسمت با هوا خنک شود.

ساختار میل لنگ خودرو

میل لنگ دارای تعدادی تکیه گاه ثابت و تعدادی میل لنگ متحرک است. قطعه ای به نام فلایویل در یک انتهای میل لنگ نصب شده و ارتعاشات آن را خنثی می کند. در انتهای دیگر این قسمت یک چرخ دنده قرار داده شده است که وظیفه حرکت میل بادامک را بر عهده دارد. همچنین در جلوی این چرخ دنده یک قرقره تعبیه شده است که وظیفه جابجایی دینام، پمپ هیدرولیک، کولر و پمپ آب را بر عهده دارد. لوازم یدکی موتوری و جلوبندی جک را میتوانید در فروشگاه دیجی کار شاپ در قلب بازار تهران تهیه کیند.

برای حفظ تعادل در برابر فشار پیستون ها، وزنه های متعادل کننده در میل لنگ قرار می گیرند که باعث می شود موتور نرم تر کار کند و سرعت آن افزایش یابد. همچنین ذکر این نکته ضروری است که هر چه طول میل لنگ بیشتر باشد، تعداد نقاط نگهدارنده باید بیشتر باشد تا موتور نرم‌تر کار کند و احتمال تغییر شکل آن کمتر شود. در موتور خورجینی به دلیل کوتاه بودن طول میل لنگ احتمال تغییر شکل آن در اثر فشار و حرارت کمتر است.

روش های سخت کاری محور میل لنگ

میل لنگ خودرو با برخی روش های حرارتی، کربوریزه کردن و همچنین آبکاری سخت می شود. فرآیند سخت شدن پین ها با روش های سخت کاری القایی یا موردی تا عمق مشخصی انجام می شود. بعد از این مرحله سنگ زنی و صاف کردن سطح انجام می شود و به منظور کاهش اصطکاک محورها صیقل داده می شود که البته امروزه معمولاً سخت کاری سطحی با روش های جدیدتر انجام می شود.

در روش اول گاز نیترات با دمای 583 درجه سانتیگراد نزدیک به محور میل لنگ قرار می گیرد و پس از جذب گاز نیتروژن توسط فولاد در عمق کم، سفت و سخت می شود و به آن سفید می گویند. لایه. برای افزایش استحکام میل لنگ دمای داخلی آن پایین نگه داشته شده و سطح قطعه صیقل داده می شود.

در روش زیر سطح میل لنگ در معرض نمک مذاب قرار می گیرد و خاکستری می شود و تا عمق 0.03 میلی متر سفت می شود. سخت شدن نیکل یا کروم نیز روش دیگری است. قرقره ها و چرخ دنده ها وجود دارد و در قسمت عقب یک فلنج برای اتصال به فلایویل طراحی شده است. فروش اینترنتی لوازم یدکی جک در فروشگاه دیجی کار شاپ، شما می توانید با شماره های زیر در ارتباط باشید: 09128389667 - 02136058442

تفاوت میل لنگ های موتورهای خطی با خورجینی

در موتورهای خطی تعداد میل لنگ برابر با تعداد سیلندرها و در موتورهای پیستونی برابر با نصف سیلندرها است. وزنه هایی در میل لنگ خودرو وجود دارد که برای حفظ تعادل در برابر فشار پیستون و شاتون و همچنین برای نرم تر کردن موتور خودرو و افزایش دور موتور لازم است. بنابراین در موتورهای 8 سیلندر ساخته شده به صورت سیلندر، احتمال تغییر شکل موتور در اثر حرارت و دمای بالای موتور کاهش می یابد.

برای افزایش عمر مفید موتور خودرو دمای مایع خنک کننده خودرو نباید از حد مجاز بیشتر شود و در زمان جوشیدن موتور خودرو نباید موتور را خاموش کرد بلکه در ریختن آب روی رادیاتور که حرارت را کاهش می دهد، درب رادیاتور را با دقت باز کنید. و آب و مایع خنک کننده را بررسی کنید.

در برخی از خودروها مانند پژو 405، تهویه باید پس از ریختن مایع خنک کننده انجام شود.

به خاطر داشته باشید که دفترچه راهنمای خودرو بهترین کمک شما در جهت نگهداری صحیح خودرو است.