بهترین زمان آموزش زبان به کودکان چه زمانی است؟

در گذشته یادگیری زبان‌های خارجی به عنوان مزیت شمرده می‌شد. اما در حال حاضر، برای گذراندن امورات روزمره هم باید تسلط نسبی روی زبان‌های خارجی و مخصوصا زبان انگلیسی داشته باشید. یکی از سوالاتی که درباره یادگیری زبان‌های خارجی مطرح می‌شود این است که "بهترین بازه سنی برای یادگیری زبان خارجی چیست؟ در پاسخ به این سوال، دوران کودکی می‌تواند از جهات مختلف به عنوان بهترین دوره برای آموزش زبان خارجی باشد. در این مطلب بهترین زمان آموزش زبان به کودکان و اصول یادگیری زبان در این بازه سنی را بررسی می‌کنیم.

 

کودکی دوره شکوفایی استعدادها است

یکی از بهترین دوره‌ها برای یادگیری، دوران کودکی است. در این دوره، شخصیت و ذهن کودکان در حال شکل‌گیری است. در نتیجه، می‌توانید با آموزش زبان خارجی به فرزند خود، مسیر زندگی آینده او را هموار کنید. البته یادگیری زبان خارجی در دوران کودکی نیازمند رعایت اصول خاصی است. به طور کلی، آموزش زبان‌های خارجی حتی در دوره جنینی هم امکان‌پذیر است. بهترین زبان برای آموزش به کودکان، تا 8 و نهایتا 10 سالگی می‌باشد.

در دوران کودکی، ذهن کودک در حال شکل‌گیری است. در نتیجه، آمادگی زیادی برای یادگیری دارد. به همین خاطر، اگر می‌خواهید به فرزند خود زبان خارجی را آموزش دهید، کودکی بهترین دوره برای او خواهد بود. درباره آموزش در دوران کودکی باید به این نکته اشاره کنیم که یادگیری را می‌توان در سنین بسیار کمک هم آغاز کرد. هرچقدر که کودک شما بزرگ‌تر می‌شود، آمادگی کمتری برای یادگیری زبان خارجی مانند زبان مادری خود پیدا می‌کند. به همین خاطر، اگر قصد آموزش زبان خارجی به فرزند خود را دارید، توصیه می‌کنیم در سنین کم برای این منظور اقدام کنید.

آیا امکان یادگیری زبان خارجی در دوران جنینی وجود دارد؟

شاید این موضوع برای شما کمی عجیب به نظر برسد، اما می‌توانید حتی در دوران جنینی فرزندتان هم به او زبان انگلیسی را آموزش دهید. این آموزش نیازمند رعایت اصول خاصی است که باید به صورت مو به مو اجرا شوند. در صورتی که این اصول را رعایت کنید، فرزند شما به یک زبان خارجی برتر درست مانند زبان مادری خود مسلط خواهد شد. این می‌تواند مسیر زندگی فرزندتان را تغییر داده و او را به سمت موفقیت سوق دهد.

بهترین زبان خارجی برای آموزش به کودکان چیست؟

بهترین زبان خارجی برای آموزش به کودکان چیست؟

در حال حاضر زبان‌های زیادی وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را به فرزند خود آموزش دهید. در این میان، یادگیری برخی زبان‌ها مانند آلمانی یا روسی ممکن است برای فرزند شما دشوار باشد. به همین خاطر، اگر قصد دارید تا به کودک خود یک زبان خارجی زنده و کاربردی را آموزش دهید، توصیه می‌کنیم به سراغ زبانی بروید که یادگیری آسانی دارد. برای این منظور، زبان انگلیسی بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

زبان انگلیسی را می‌توان محبوب‌ترین زبان دوم در جهان معرفی کرد که بیش از دو میلیارد گویشور دارد. این زبان به دلیل یادگیری آسان و کاربردی بودن در تمام کشورهای جهان و تقریبا در تمام زمینه‌ها، بهترین گزینه برای آموزش به فرزند شما است.

بهترین تکنیک برای آموزش زبان به کودکان

با توجه به این که دیدگاه، نوع تفکر و سبک زندگی کودکان با بزرگسالان متفاوت است، اگر قصد دارید تا به آن‌ها یک زبان خارجی را آموزش دهید، باید به سراغ تکنیک‌های مخصوص این بازه سنی بروید. استفاده از تکنیک‌های آموزشی مخصوص بزرگسالان باعث می‌شود که فرزند شما به سرعت از یادگیری خسته شود و در طول آموزش هم تمرکز کافی برای یادگیری مفاهیم را نداشته باشد.

برای اینکه کودک شما با بالاترین سرعت و بیشترین میزان بازدهی بتواند یک زبان خارجی را یاد بگیرد، لازم است که آموزش مطابق با اصول ذهن او انجام شود. به زبان ساده‌تر، آموزش بر پایه اصول روان‌شناسی بهترین روش آموزش زبان خارجی به کودکان است.

همینطور سعی کردیم در مطلبی مجزا بهترین بسته آموزش زبان انگلیسی کودک را بصورت کامل بررسی کنیم.

بهترین زبان خارجی برای آموزش به کودکان

با اصول روان‌شناسی، دیگر کودک شما در زمان یادگیری تمرکز خود را از دست نمی‌دهد، به سرعت از یادگیری خسته نمی‌شود و دائما می‌خواهد که سطح دانش خود را ارتقا بدهد. همچنین با کمک بسته‌های یادگیری انگلیسی با تکنیک روانشناسی، کودک شما علاوه بر یادگیری زبان خارجی، عزت نفس و اعتماد به نفس قوی‌تری هم پیدا خواهد کرد.

مانی سلیمانی؛ راهنمای شما برای آموزش زبان به کودکان در هر سنی

دکتر مانی سلیمانی، پدیدآورنده بسته آموزشی مانی انگلیش منطبق با اصول روان‌شناسی، می‌تواند زبان انگلیسی را به اصولی‌ترین و راحت‌ترین شکل ممکن به فرزند شما آموزش دهد. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این بسته آموزشی و مزایای خرید آن، کافی است همین حالا ویدئوهای رایگان آموزش زبان انگلیسی کودک را مشاهده کنید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر درباره بسته آموزشی میتوانید به سایت مانی انگلیش دکتر مانی سلیمانی مراجعه کنید و از طریق راه های ارتباطی در سایت، با دکتر سلیمانی در ارتباط باشید.