رنگ پوست شما سبزه یا گندمی تیره است؟ اگر این چنین است، به احتمال زیاد یکی از بزرگ‌ترین مشکلات شما انتخاب بهترین رنگ مو می‌باشد. یکی از ترس های بانوان این است که یک رنگ موی نامناسب برای موهای سر خود انتخاب کنند. رنگ مویی که با پوست صورت شما تطابق نداشته باشد، تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی چهره دارد و گاهاً اعتماد به نفس شخص را از بین می‌برد.

هنگام انتخاب رنگ مو برای پوست‌های سبزه، مسائلی مثل تناژ رنگ مو، کیفیت رنگ مو و مواد سازنده آن اهمیت بسیار زیادی دارند.

چطور بهترین رنگ مو را برای پوست سبزه انتخاب کنیم؟

222

انتخاب رنگ مو برای پوست‌های سبزه، به یادگیری چند نکته مهم نیاز دارد. در ادامه درباره این مسئله توضیح می‌دهیم.

1.انتخاب ته رنگ پوست

اولین و مهم‌ترین مرحله برای انتخاب رنگ موی مناسب پوست سبزه، تعیین ته رنگ پوست است. شناسایی ته رنگ پوست، در ظاهر بسیار سخت به نظر می‌رسد. اما در واقع تکنیک‌های بسیار ساده‌ای وجود دارد که به شما کمک می‌کند ته رنگ پوست خود را شناسایی کنید. برای انجام این کار، ابتدا زیر نور طبیعی بروید. پیشنهاد می‌کنیم از منزل خارج شوید و در مقابل نور خورشید قرار بگیرید تا تشخیص راحت‌تر باشد.

یکی از دستان خود را درست در مقابل نور قرار دهید. سپس با دقت رنگ رگ دستان خود را مشاهده کنید. اگر رنگ رگ‌ها بیشتر متمایل به سمت آبی بود، یعنی شما پوستی با ته رنگ سرد دارید. اما اگر رگ‌های دست متمایل به سبز بود، یعنی ته رنگ پوست گرم دارید. رنگ‌هایی مانند خاکستری، برای افرادی با ته رنگ پوست سرد کاملاً مناسب هستند.

پژوهش‌ها نشان می‌دهد طیف‌های رنگ موی سرد، برای افرادی با ته رنگ پوست سرد و طیف‌های رنگ موی گرم، برای افرادی با ته رنگ پوست گرم کاملاً مناسب هستند. مطابق با همین نکته، باید بهترین رنگ مو را بر اساس سلیقه خود انتخاب کنید.

2.انتخاب رنگ

دومین و مهم‌ترین مرحله برای انتخاب رنگ موی مناسب پوست، شناسایی بهترین تناژ رنگی است. این در واقع آخرین مرحله برای انتخاب رنگ مو است و باید با دقت بسیار زیادی انجام شود. علاوه بر تناژ رنگ مو، بهتر است به مسائلی مثل کیفیت رنگ نیز توجه داشته باشید. گاهی اوقات محصولاتی با کیفیت پایین، بعد از قرار گرفتن روی تارهای موی سر تغییر رنگ می‌دهند. بنابراین بهتر است خرید رنگ مو از برندهای معتبر و مطمئن را در اولویت قرار دهید. رنگ‌های زیر می‌توانند برای افرادی با پوست سبزه مناسب باشند:

·بلوند پلاتینیومی

333

یکی از بهترین رنگ‌ها برای افرادی با پوست سبزه، رنگ موی بلوند پلاتینیومی است. این رنگ تضاد قابل توجهی با پوست سبزه دارد. به همین دلیل، ظاهر شما را به طور کامل تغییر خواهد داد. البته همیشه انتخاب یک رنگ موی متضاد با رنگ پوست، کار درستی نیست. تضاد بین رنگ پوست و رنگ مو، نباید به اندازه‌ای باشد که توی ذوق بزند!

رنگ بلوند پلاتینیومی، برای افرادی که بسیار ریسک‌پذیر هستند و قصد دارند زیبایی چهره خود را تغییر دهند، کاملاً مناسب می‌باشد. اگر این رنگ مو را انتخاب کرده‌اید، بهتر است چشم‌ها را با رنگ‌های روشن آرایش کنید. این کار باعث می‌شود چهره شما جذابیت بیشتری داشته باشد.

·قهوه ای دودی

همانطور که در اینجا نیز گفته شده است، رنگ قهوه‌ای دودی، برای افرادی مناسب است که قبلاً موهای خود را بلوند کرده‌اند و حالا قصد دارند رنگ‌های تیره‌تر را امتحان کنند. همچنین افراد سبزه با موهای تیره طبیعی که قصد دارند بدون استفاده از هایلایت؛ یک یا دو سایه موهای خود را روشن‌تر کنند، کاندیدای مناسبی برای رنگ قهوه‌ای دودی هستند.

همانطور که از نام این رنگ مشخص است، در واقع حالت نیمه روشن دارد و از نظر گرم یا سرد بودن، خنثی است. این رنگ برای طیف وسیعی از رنگ‌های پوست مثل گندمی تیره، گندمی روشن و سبزه مناسب است. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، این است که حداقل دو روز بعد از رنگ کردن صبر کنید و سپس موهای خود را بشویید. در این حالت، تغییر رنگ کمتری مشاهده خواهد شد.

·شیری شکلاتی

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که برای بسیاری از افراد ایجاد می‌شود، این است که چه رنگ مویی پوست را روشن می‌کند؟ پیشنهاد می‌کنیم رنگ شیری شکلاتی را امتحان کنید. این رنگ مو باعث می‌شود موهای شما رنگ قهوه‌ای با طیف روشن پیدا کند. این رنگ برای افرادی مناسب است که به رنگ‌های تیره مثل قهوه‌ای تیره و خاکستری علاقه‌ای ندارند.

·شرابی

از نظر بسیاری از آرایشگرها، رنگ شرابی سازگاری بسیار زیادی با رنگ پوست سبزه دارد. انتخاب رنگ شرابی، ریسک بالایی دارد و کار چندان ساده‌ای نیست. اما اگر پوست شما سبزه است، پیشنهاد می‌کنیم برای انتخاب این رنگ تعلل نکنید. البته اگر پوست شما سبزه روشن باشد، گزینه مناسب‌تری برای رنگ شرابی هستید. افرادی با پوست سبزه تیره، ممکن است کاندیدای چندان مناسبی برای این رنگ نباشند.

·گردویی کم رنگ

44

یکی دیگر از بهترین انتخاب‌ها برای افرادی با پوست سبزه، گردویی کمرنگ است. آیا به دنبال یک رنگ مو با ماندگاری بالا هستید؟ رنگ گردویی کمرنگ ظاهر بسیار طبیعی دارد. به همین دلیل، برای مدت طولانی جذابیت خود را حفظ می‌کند. در نتیجه، نیازی نیست بیشتر از دو بار در سال برای رنگ کردن مو به آرایشگاه بروید.

گردویی کمرنگ، یک رنگ بسیار خاص است. اگر آرایشگر شما ماهر باشد، ممکن است بسیاری از افراد متوجه نشوند که موهای خود را رنگ کرده‌اید. هایلایت‌های این رنگ مو، فقط یک یا دو سایه روشن‌تر از پایه هستند. افرادی با ته رنگ پوست سرد، می‌توانند رنگ‌هایی با طیف سرد را با رنگ موی گردویی کمرنگ ترکیب کنند.

·قهوه ‌ای خاکستری

همانطور که گفته شد قهوه‌ای و خاکستری، هر دو با رنگ پوست سبزه سازگاری دارند. بنابراین می‌توانید از هر دو رنگ برای رنگ کردن موهای خود استفاده کنید. البته انتخاب طیف درست رنگ خاکستری اهمیت بسیار زیادی دارد. برای ترکیب کردن این دو رنگ، بهتر است به آرایشگران حرفه‌ای مراجعه کنید. اگر یکی از رنگ‌ها بیشتر از دیگری مورد استفاده قرار گیرد، ممکن است به نتیجه دلخواه خود نرسید.

به ترکیبات رنگ مو توجه کنید!

حتما به این نکته توجه کنید که هنگام انتخاب رنگ مو علاوه بر توجه به رنگ مناسبتان باید به ترکیبات محصول انتخابی هم توجه کنید. اینکه رنگ انتخابی شما حاوی آمونیاک نباشد، یکی از مهمترین موضوعاتی است که باید در نظر بگیرید. اگر قصد دارید اطلاعات بیشتری درباره اثرات نامناسب آمونیاک بر مو بدست آورید، پیشنهاد می‌کنیم بیشتر در خصوص خواص رنگ مو بدون آمونیاک و اینکه چرا باید از رنگ مو بدون آمونیاک استفاده کرد؟ مطالعه کنید.

برخی از روش های رنگ کردن مو برای افرادی با پوست سبزه

55

روش‌هایی که در ادامه بیان می‌شود تنها برای پوست‌های سبزه نبوده و هر فردی با هر نوع رنگ پوستی می‌تواند برای رنگ کردن موهای خود استفاده کند.

·بالیاژ

چرا تصور می‌کنید بالیاژ برای افراد بور یا افراد با موهای روشن مناسب است؟ این یک تصور کاملاً غلط است. سبزه‌ها نیز می‌توانند از هایلایت یا بالیاژ برای افزایش جذابیت ظاهری موهای سر خود استفاده کنند. به عنوان مثال، پیشنهاد می‌کنیم هایلایت‌های قهوه‌ای روشن را با رنگ‌های خنثی یا گرم ترکیب کنید و به رنگ پایه بزنید. این کار باعث می‌شود رنگ موی سر شما درخشان و جذاب دیده شود. اگر علاقه زیادی به موهای فر دارید و موهای خود را هر چند وقت یکبار با بابلیس فر می‌کنید، بالیاژ یا هایلایت گزینه بی‌نظیری برای شما خواهد بود.

·آمبره

آمبره یکی دیگر از بهترین انتخاب‌ها برای افرادی با رنگ پوست سبزه است.‌ تقریبا همه بانوان می‌دانند که رنگ آمبره چقدر با رنگ پوست سبزه سازگاری دارد. البته تناژ رنگ آمبره اهمیت بسیار زیادی دارد. حتماً برای آمبره به یک آرایشگر حرفه‌ای مراجعه کنید. بهترین رنگ برای آمبره، قهوه‌ای ملایم است که سازگاری بسیار زیادی با پوست سبزه دارد.

پیشنهاد به مطالعه: علت سفیدشدن موها را بدانید+درمان

نتیجه مطالب

رنگ کردن مو کار چندان ساده‌ای نیست و به تکنیک و اطلاعات کافی نیاز دارد. افرادی با پوست سبزه، معمولاً برای انتخاب بهترین رنگ مو با مشکل مواجه هستند و اولین و مهم‌ترین مرحله برای انتخاب رنگ مو، شناسایی ته رنگ پوست است. در مرحله بعد، می‌توانید یکی از رنگ‌هایی که در این مطلب به شما معرفی شد را انتخاب کنید. علاوه بر این، هنگام خرید رنگ مو از کیفیت غافل نشوید. کیفیت رنگ مو مهم‌ترین مسئله هنگام خرید است.

در پایان توجه داشته باشید که علاوه بر اینکه چه رنگ مویی ار انتخاب می کنید، اینکه چطور اکسیدان مناسب برای خود خریداری کنید نیز اهمیت بسیاری دارد. پیشنهاد می کنیم اگر می خواهید بیشتر در این خصوص مطالعه کنید این مطلب از حرف تازه را مطالعه کنید.