اگر سال‌هاست که از چاقی رنج می‌برید و هیچ روشی برای شما موثر نبوده است، وقت آن رسیده که به متخصص جراحی لاغری مراجعه کنید.

باید این مژده را به شما بدهیم که روش‌های موثری مانند اسلیو معده وجود دارد که در صورت داشتن شرایط عمل، عملی ایمن و در عین حال موثر برای شما خواهد بود.

نکته مهمی که وجود دارد، تنها زمانی شاهد نتایج رضایت بخش از جراحی خود خواهید بود که عمل خود را به دست فردی با تجربه و متخصص بسپارید.

اگر برای انتخاب پزشک تحقیقات لازم را انجام دهید، هرگونه عوارض و خطرات احتمالی به دنبال انجام این عمل جراحی به حداقل می‌رسد.

1

پروسه کاهش وزن با اسلیو معده

اینطور نیست که با مراجعه به پزشک در همان ابتدا این روش به شما پیشنهاد شود و زمانی را برای عمل مشخص کنید.

در صورتی که روش‌های غیر جراحی را امتحان نکرده باشید، توصیه می‌شود روش‌های دیگر را امتحان کنید و در صورت عدم موفقیت برای لاغری، به عنوان انتخاب آخر، جراحی را در نظر بگیرید.

از این گذشته بسیاری از بیماران دچار بیماری‌های جدی ناشی از چاقی می‌شوند و این شرایط فرد را کاندید عمل جراحی می‌کند. در این مواقع پیشنهاد پزشکان روش ایمن جراحی چاقی از جمله اسلیو معده یا حتی راهکارهای دیگری مانند بای پس معده است.

پس از اینکه فرد کاندیدای عمل جراحی می‌شود، در مراحل بعدی باید آزمایشاتی را انجام دهد تا مشخص شود از سلامت مدنظر پزشک برای جراحی برخوردار است یا خیر.

در نهایت در صورت تایید پزشک زمان جراحی مشخص می‌شود. نکاتی برای قبل و بعد از عمل وجود دارد که پزشک به شما بازگو خواهد کرد.

تغییراتی که طی جراحی ایجاد می‌شود

عمل جراحی اسلیو معده به روش لاپاراسکوپی (به شکل بسته) انجام می‌گیرد، به‌طوری که با دوربین که به داخل با ابزار می‌فرستند کاملا پروسه جراحی را در مانیتور قابل مشاهده است.

با برش‌های بسیار کوچکی که می‌زنند، لوله‌ای بلند و نازک از طریق چندین برش کوچک به شکم وارد می‌شود. این ابزار همراه چراغ و دوربین کوچکی است که با وجود بسته بودن عمل، پزشک دید کافی دارد.

در طول این جراحی، معده به دو قسمت با اندازه مختلف تقسیم می‌شود؛ یعنی در واقع حدود 80 درصد از معده برش خورده و خارج می‌شود.

شکل و اندازه شکل نهایی معده به صورت یک موز است. بیمار حدود یک ساعت تحت عمل قرار دارد و پس از اتمام جراحی جهت مراقبت‌های بعد از عمل به اتاق ریکاوری منتقل خواهد شد.

از آنجایی که برش‌های کوچکی برای بیمار زده می‌شود، روند بهبودی سریعی دارد و نیازی به استراحت طی طولانی مدت نیست. معمولا بیمار طی 2 الی 3 روز پس از جراحی ترخیص می‌شود، مگر اینکه در مواقع نادر عوارضی وجود داشته باشد. 

اگر در انتخاب متخصص جراحی لاغری دقت داشته باشید، احتمال ایجاد عوارض به حداقل می‌رسد.

آیا عمل اسلیو معده جراحی ایمنی است؟

شواهد مبنی بر آن است که طی سال‌های گذشته بسیاری از افرادی که عمل جراحی لاغری را انجام داده‌اند، دچار مشکلی نشده‌اند و کاملا عملی ایمن است.

2

اخیرا بسیاری از تکنیک‌های جراحی پیشرفته شده است و همیشه از ایمن‌ترین روش‌ها از جمله لاپاراسکوپی برای انجام عمل جراحی استفاده می‌کنند.

به‌طور مثال در جراحی مانند اسلیو معده، شکم با برشی بزرگ کاملا باز نمی‌شود و عمل به صورت بسته تنها با چند برش کوچک انجام می‌گیرد.

مزیت لاغری با اسلیو معده

شاید تنها تصوری که از لاغری با این روش دارید این است که با لاغر شدن اندام زیبایی خواهید داشت، بله همینطور است، می‌توانید لباس دلخواه خود را بپوشید و از زیبایی خود لذت ببرید؛ اما تنها این مورد نیست.

مهم‌تر از این مورد، بیماری‌هایی است که به دنبال این عمل جراحی درمان یا حتی جلوگیری می‌شود:

  • کلسترول بالا
  • آپنه انسداد خواب
  • دیابت نوع 2
  • فشار خون بالا
  • درد مفاصل
  • بیماری‌های قلبی

بهترین متخصص جراحی لاغری کیست

همانطور که گفتیم انتخاب بهترین متخصص جراحی لاغری بسیار مهم است و در ادامه به شما می‌گوییم که برای انتخاب متخصص جراحی لاغری چه باید کرد:

  • باید اطمینان داشته باشید که پزشکی که مدنظر شماست دارای تخصص در زمینه جراحی لاغری است. نباید این جراحی را به دست هر جراحی بسپارید.
  • پزشک باید در این زمینه تجربه کافی داشته باشد. داشتن سابقه کاری در خصوص جراح لاغری بسیار مهم است؛ در غیر این صورت امکان خطای پزشک بالا می‌رود. آقای دکتر محمد جواد باقری پزشک با تجربه و با مهارتی است که می‌توانید با خیال راحت جراحی‌های خود را به ایشان بسپارید.
  • به نتایج عمل بیماران پزشک مورد نظر خود توجه داشته باشید. می‌توانید به صورت حضوری به مطب پزشک مراجعه کنید و به صورت حضوری متوجه وضعیت بیماران و میزان رضایت آنها شوید.
  • تحقیقات لازم را در خصوص بیمارستانی که قصد انجام عمل جراحی دارید، انجام دهید. اطمینان حاصل کنید که بیمارستان از امکانات خوبی برای مدتی که بستری هستید، برخوردار است.