یکی از مهم‌ترین نکات در خصوص ارزیابی‌های روان‌شناختی افراد و گفتاردرمانی در آن‌ها، انتخاب بهترین دکتر روانشناس است. یک پزشک روانشناس با ارائه انواع مختلفی از راهکار‌های درمانی، بیمار را در جهت رسیدن به سلامت روان و ارتباطات موثر با افراد یاری می‌دهد.

روانشناس با بهره‌گیری از دانش و تخصص و تجربه‌های موثر درمانی خود در این حوزه، در زمینه بهبود سلامت رفتاری بیمار با اطرافیان خود عمل می‌کند. ما در این مقاله به نکاتی درخصوص انتخاب بهترین متخصص روانشناسی و معرفی برخی از روانشناسان زن در اصفهان می‌پردازیم.

دکتر روانشناس کیست؟

روانشناس، فردی است که در حوزه بهداشت روان و سلامت ذهن بیمار فعالیت می‌کند. روانشناسان، متخصصان درمان بیماری‌های روان‌شناختی هستند و با‌ ارائه‌ راهکار‌های استاندارد در جهت کاهش بروز اختلالات روانی در بیماران تلاش می‌کنند.

دکتر روانشناس به کمک مشاهده و تفسیر ارتباط بیمار با اطرافیان، رفتار‌ و فرآیند‌های ذهنی او را مورد ارزیابی قرار می‌دهد و با تشخیص اختلال روانی، برای ایجاد سلامت ذهنی بیمار تلاش می‌کند.

روانشناسان پزشکانی کاملا آموزش‌دیده هستند که با استفاده از علوم روانشناسی به مطالعه فرآیند‌های روانی و تشخیص بیماری‌های مربوط به این حوزه می‌پردازند و راهکار‌های درمانی متناسب با آن را به بیمار ارائه می‌کنند.

تمامی افرادی که در یک از رشته‌های روانشناسی تحصیل کرده‌اند و دارای مدرک آن هستند، روانشناس نامیده می‌شود و می‌توانند در حوزه‌های مربوط به رشته تحصیلی خود، نسبت به تشخیص و درمان مشکلات و اختلالات روانی بیمار اقدام کنند.

چرا باید از روانشناس کمک بگیریم؟

همه افراد در یک برهه زمانی با برخی مشکلات ذهنی و روانی مواجه خواهند شد که تحمل آن کمی دشوار است. درصورتی‌که به این مشکلات توجه نشود و مراتب تشخیص اختلالات ذهنی به‌خوبی صورت نگیرد، احتمال بروز آسیب‌های جدی در سلامت روان بیمار افزایش پیدا می‌کند.

در زمانی که افراد دچار اختلالات روان‌شناختی هستند، نیازمند مراجعه به دکتر روانشناس و شروع روند درمانی به کمک گفت‌و‌گو و دارو خواهند بود. درصورتی‌که روند بهبود بیمار دچار تعلیق شود ممکن است عوارض‌ ناشی از عدم توجه به اختلالات روانی او ایجاد گردد.

دکتر روانشناس اصفهان به کمک تخصص و علوم روان‌شناختی خود به ارائه مشاوره و گفت‌و‌گو درخصوص مشکلات روانی بیمار می‌پردازد. یک پزشک با تشخیص اختلالات روانی و ارائه روش‌های موثر در درمان آن‌ها، در جهت تسریع روند بهبود بیماران عمل می‌کند.

ویژگی‌های بهترین دکتر روانشناس زن در اصفهان

برای یافتن بهترین دکتر روانشناس اصفهان و کسب اطلاعات بیشتر درخصوص مهارت‌ و تخصص پزشک، لازم است ویژگی‌های یک روانشناس خوب را بدانید که به شرح زیر هستند:

 • تجربه و مهارت: بیمارانی که دارای مشکلاتی روحی و روانی هستند اغلب نیازمند یک روانشناس باتجربه خواهند بود تا بتوانند در حضور آن‌ها از مشکلات و افکار‌های ذهنی خود صحبت کنند.
 • ارتباط‌گیری موثر: یک روانشناس حرفه‌ای نیازمند مهارت‌های موثر در ارتباط‌‌گیری با افراد به‌خصوص با بیماران خود است. اعتماد میان بیمار و روانشناس به کمک ارتباط‌گیری اصولی ایجاد خواهد شد.
 • اخلاق حرفه‌ای: یک روانشناس باتجربه، علاوه‌بر داشتن دانش و تخصص کافی، نیازمند اخلاق حرفه‌ای است. گوش‌دادن به مشکلات بیمار، رازداری و صبور‌بودن از ویژگی‌های قابل توجه یک دکتر روانشناس است.
 • آموزش‌پذیری: یک‌ روانشناس لازم است که به‌طور مداوم نسبت به یادگیری و آموزش‌های مرتبط با رشته خود غافل نشود و همواره در جهت ارتقای سطح دانش و تخصص خود بپردازد. روانشناسان که از دانش‌های روز جهان برخوردار هستند، راهکار‌های درمانی موثر‌تری را ارائه می‌کنند و می‌توانند نوع اختلالات بیمار به شیوه‌ای صحیح‌تر تشخیص دهند.
 • مدرک معتبر: امروزه تعداد روانشناسان زرد بسیار افزایش پیدا کرده است. بنابراین، قبل از انتخاب مشاور یا روانشناس برای حل مشکلات خود، لازم است که مدارک متخصص مورد نظر را بررسی کنید تا از علم و دانش آن مطمئن شوید.

2

معرفی بهترین روانشناسان زن در اصفهان

اگر در اصفهان ساکن هستید، مهم است که با روانشناسان باتجربه آشنا شوید. برای آشنایی با این افراد می‌توانید به وب‌سایت دکترتو مراجعه کنید و لیستی از بهترین پزشکان را دریافت کنید. در ادامه ۷ درمانگر متبحر در اصفهان را معرفی می‌کنیم.

 • دکتر نغمه خدامی، متخصص در زمینه مشاوره خانواده، ازدواج، فردی، کنترل اضطراب، افسردگی و وسواس است که در این زمینه مدرک دکتری دارد. آدرس مطب ایشان اصفهان، خیابان آبشار دوم، نرسیده به پل غدیر، روبروی تقاطع دوم، مرکز مشاوره پدیده آبشار است‌.
 • دکتر آذین گازر ارائه‌دهنده انواع مشاوره‌های نوجوان، استرس و افسردگی و زوج درمانی پیش از ازدواج است. مدرک تحصیلی دکتر گازر دکترای روانشناسی بوده و مطب ایشان در خیابان شیخ صدوق شمالی، ابتدای شیخ مفید است.
 • دکتر صدف کبیری ارائه‌دهنده انواع خدمات روانشناسی از قبیل زوج‌درمانی، درمان روابط بین فردی و درمان خیانت با رویکرد CBT است. از افتخارات دکتر کبیری می‌توان به کارشناسی ارشد روانشناسی از دانشگاه خوارزمی تهران، پژوهشگر حیطه زوج و روابط، برگزارکننده و مدرس دوره‌های مراقبت از ازدواج و رابطه اشاره نمود.

اگر در رابطه خود مشکل دارید، می‌توانید به ایشان مراجعه کنید. این پزشک در خیابان نیکبخت غربی، روبه‌روی دادگستری مطب دارد.

 • روانشناس مهشید ریاحی دانشجوی دکترای روانشناسی بوده و دارای افتخاراتی همچون چاپ مقاله علمی با رتبه پژوهشی(اصیل) و چاپ مقاله در پنجمین کنفرانس بین‌المللی ترکیه است که در خیابان بزرگمهر، مرکز مشاوره دارد.
 • دکتر مریم امینی دارای مدرک دکترای روانشناسی بوده و در زمینه‌های تشخیص دقیق و درمان اختلالات شناختی، روانی و نورولوژیک دارای تخصص است. مرکز مشاوره این متخصص نیز در ابتدای خیابان بزرگمهر واقع شده است.
 • دکتر اعظم اعرابی دارای مدرک دکترای روانشناسی است و از افتخارات ایشان می‌توان به فوق دکتری پزشکی روان‌تنی و رواندرمانی آلمان اشاره کرد. این متخصص در خیابان توحید میانی در یک مرکز مشاوره، مراجعان را ویزیت می‌کند.
 • روانشناس گلناز روحی نیا، در زمینه مشاوره و تشخیص اختلالات اضطرابی، افسردگی و نوسانات خلقی فعالیت دارد که مطب ایشان در خیابان چهارباغ بالا واقع شده است. شما می‌توانید برای مشکلات کودک و نوجوان خود به این متخصص مراجعه کنید و از راهنمایی‌های ایشان بهره‌مند شوید.

3

جمع‌بندی

نیاز به دکتر روانشناس و کسب مشاوره‌های لازم درخصوص مشکلات مختلف در تمامی برهه‌های زمانی وجود خواهد داشت. دکترتو با معرفی پزشکان و روانشناسان متخصص در این حوزه، می‌تواند شما را در جهت انتخاب بهترین دکتر روانشناس یاری کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص تخصص روانشناسان مختلف در اصفهان، آدرس مطب آنها، رزرو وقت و دریافت شماره تماس می‌توانید به وب‌سایت دکترتو مراجعه کنید.