پوست صورت، از جمله بخش‌ های مهم و حساس بدن است که نیاز به مراقبت و محافظت دارد. در طول روز، پوست صورت با عوامل خارجی مانند آفتاب، آلودگی هوا و ... مواجه می ‌شود که می ‌تواند باعث خشکی، التهاب و آسیب به پوست شود. برای جلوگیری از این مشکلات، استفاده از محصولات آبرسان پوست، از جمله ژل آبرسان آلوئه ورا، که یکی از انواع بهترین کرم آبرسان خارجی است می ‌تواند به عنوان راهکاری مؤثر در مراقبت از پوست صورت مطرح شود.

1

مراحل پاکسازی پوست صورت

مراقبت از پوست صورت با شروع از پاکسازی پوست شروع می ‌شود. برای پاکسازی پوست صورت، ابتدا باید آرایش را به کمک محصولات مناسب پاک کرد. سپس با استفاده از یک محصول پاک کننده، پوست صورت را تمیز کرد.

مراحل حرفه ای پاکسازی صورت  به شرح زیر است:

·         در ابتدا نوع و جنس پوست خود را به واسطه پزشکی متخصص شناسایی کنید.

·         بخور صورت که به نرم کردن پوست کمک فراوانی می کند.

·         حذف سلول های مرده پوست با لایه برداری

·         باز کردن منافذ پوست برای از بین بردن آلودگی های موجود در آن

·         ماساژ صورت برای بهبود جریان خون

·         استفاده از ماسک مخصوص پوست برای رفع مشکلات پوستی و بستن منافذ آن

·         استفاده از سرم ها و تونرهای مخصوص برای هر پوست

2

ترفندهای حرفه ای با ژل آبرسان آلوئه ورا

گیاه شگفت انگیز آلوئه ورا فواید زیادی دارد و به همین دلیل استفاده از آن برای همه سودمند است. در اینجا به برخی از روش ها و ترفندهایی که می توان از طریق ژل آبرسان آلوورا برای رفع مشکلات پوستی استفاده کرد را بیان می کنیم:

ترکیب ژل آلوئه ورا با عسل

این ترکیب یکی از ترفندهای عالی برای رفع مشکلات پوستی از جمله چین و چروک و رفع لکه های موجود در پوست است. با استفاده از این ترکیب به صورت دو بار در هفته، می توانید از شر لکه های تیره پوستی خلاص شوید.

ترکیب ژل آلوئه ورا با شیر

در صورتی که می خواهید پوست روشن و شفافی داشته باشید، می توانید از این ترکیب استفاده کنید و نتیجه دلچسب و عالی آن را مشاهده نمایید.

ترکیب ژل آلوئه ورا با شکر

این ترکیب فوق العاده گزینه مناسبی برای لایه برداری پوست جهت حذف سلول های مرده است. البته این ترکیب را با فاصله زمانی 7 تا 10 روز استفاده نمایید.

ژل آلوئه ورا به صورت تکه های یخ

یکی از ترفندهای ساده و در عین حال پر کاربرد استفاده از ژل آبرسان آلوئه ورا، به صورت تکه های یخ است. این روش برای از بین بردن آفتاب سوختگی، التهابات پوستی، کبودی دور چشم و ... قابل استفاده است.

 

3

مزایای استفاده از ژل آبرسان

ژل آبرسان معمولا به عنوان لایه محافظتی برای پوست قابل استفاده است. برخی از مزایای استفاده از ژل آبرسان آلوئه ورا به شرح زیر است:

·         مراقبت از پوست در برابر آلودگی های محیطی

·         محافظت از لایه آب در پوست

·         افزایش آب موجود در پوست

·         تغذیه پوست با مواد مغذی

·         حذف چین و چروک های پوستی

·         کم کردن لکه های خشک در صورت

·         و ...

بهترین کرم آبرسان خارجی

کرم های آبرسان خاجی اغلب، باید دارای خاصیت آبرسانی، التیام بخشی و ضد التهابی باشند. و برخی دیگر از این ویژگی ها عبارتند از:

واتر ژل ها گزینه مناسبی برای پوست های مختلط و معمولی محسوب می شود.  

این محصول ها با فرمولاسیون حرفه ای که دارد، گزینه فوق العاده ای برای پوست های خشک خواهد بود. البته با سایر پوست ها نیز سازگاری خواهد داشت.

·         سرم آبرسان آلوئه ورا لورآل: این کرم ساخت کشور فرانسه است که گزینه مناسبی برای پوست های نرمال تا مختلط محسوب می شود. این کرم دارای عصاره آلوئه ورا است که مزایایی شامل درخشان کننده، ترمیم کننده، روشن کننده و شفاف کننده پوست را دارد. همچنین موجب تنظیم PH پوست می شود که موجب عملکرد بهتر در برابر حفاظت از پوست خواهد شد.

برای جذابیت پوست صورت ژل آبرسان بخریم یا کرم آبرسان؟

استفاده از ژل آبرسان یا کرم آبرسان، بستگی به نوع پوست و نیاز شخصی افراد دارد. در صورتی که پوست خشکی  دارید، به مرطوب کننده نیاز خواهید داشت، لذا استفاده از کرم آبرسان برای شما مناسب ‌تر است. اما در صورتی که پوست چرب یا مختلط دارید، استفاده از ژل آبرسان می ‌تواند گزینه مناسب ‌تری برای پوست شما باشد. همچنین، استفاده از ژل آبرسان آلوئه ورا به عنوان پایه آرایش و در تهیه ماسک ‌های پوستی نیز مفید است.

نتیجه گیری

مراقبت از پوست صورت، از جمله مسائلی است که باید به آن توجه ویژه داشت. استفاده از محصولات آبرسان پوست از جمله ژل آبرسان آلوئه ورا، می‌تواند به عنوان یک راهکار مؤثر در بهبود حالت پوست و درمان التهابات آن مطرح شود. همچنین، استفاده از ترفندهای حرفه ای با ژل آلوئه ورا و انتخاب بهترین کرم آبرسان خارجی، می ‌تواند در بهبود حالت پوست و جلوگیری از مشکلات پوستی مفید باشد. شما می‌توانید این محصولات را با قیمتی منصفانه از سایت ارس خرید، به راحتی و با اطمینان کامل خریداری کنید.