افرادی که عاشق گربه هستند و یا سرپرستان گربه، همواره در حال جستجو برای پیدا کردن بهترین غذا برای گربه هستند و بارها و بارها این سوال را از خود پرسیده‌اند که بهترین غذای گربه خارجی کدام است؟

غذای آماده گربه‌ها معمولا در دو مدل غذای خشک و کنسروی وجود دارد. غذای آماده برای گربه‌های خانگی بهترین روش تغذیه است. این غذاها سلامت و رشد و نمو گربه را تضمین می‌کند و مورد توجه و علاقه گربه‌ها است.

برندهای زیادی غذای گربه تولید می‌کنند که هرکدام مشخصات و مزایایی دارند. این غذاها علاوه بر رفع نیاز گرسنگی گربه، حاوی مواد مغذی مورد نیاز بدن گربه هستند که باعث سلامت و طول عمر گربه می‌شوند. اگر قصد آشنایی با بهترین غذای گربه خارجی را دارید در ادامه با ما باشید.

بهترین برندهای غذای گربه چه مشخصاتی دارند؟

همواره باید در انتخاب غذا برای گربه دقت کنید و غذایی را انتخاب کنید که از هر نظر مناسب باشد. غذا باید براساس مشخصات گربه اعم از سن، وزن، نژاد و دیگر خصوصیات گربه مانند حساسیت‌ها و بیماری‌ها تولید شده باشد.

غذای مناسب گربه تمام نیازهای بدن گربه را تامین می‌کند و در رشد و نمو و سلامت گربه موثر است. در اینجا به تعدادی از مشخصات و فاکتورهای بهترین برندهای غذای گربه اشاره می‌کنیم.

  • کیفیت بالا

بافت غذا بسیارمهم است. معمولا گربه‌ها اگر غذایشان بافت منسجم و یکنواختی نداشته باشد آن را نمی‌خورند. داشتن کیفیت بالای غذا و ترد و تازه بودن آن از موارد بسیار مهم در انتخاب غذای گربه است.

  • ارزش غذایی

یکی از مهم‌ترین فاکتو‌رها در انتخاب غذای گربه مواد به کار رفته در آن و داشتن ترکیبات مقوی و مفید برای گربه است. بهترین غذای گربه، غذایی است که تمام مواد مغذی‌ای که برای رشد و سلامت گربه مهم است را در ترکیبات خود داشته باشد.

  • تنوع

تولید‌کنندگان مطرح و خوب غذای گربه، غذای گربه را در طعم‌ها و مدل‌های مختلف تولید می‌کنند تا بتوان به سلیقه گربه غذا را انتخاب کرد، همچنین این تنوع شامل در نظر گرفتن نژاد، سن و حساسیت گربه‌ها هم می‌شود.

  • بسته‌بندی

بسته‌بندی غذا بسیار با اهمیت است. بسته‌بندی غذای گربه باید سالم باشد و در شرایطی باشد که به هیچ عنوان هوا وارد آن نشود.

 

رویال کنین بهترین برند خارجی غذای گربه

می‌توان گفت که برند رویال کنین بهترین برند غذای گربه خارجی است. برند رویال کنین (royal canin) یک برند فرانسوی است که اولین بار در سال ۱۹۶۸ تولید شد و برای کیفیت عالی که دارد، طرفداران بسیاری دارد.

اغلب گربه‌ها غذاهای تولید شده توسط این برند را دوست دارند، ضمن اینکه غذاهای برند رویال کنین تنوع زیادی دارند. دانه‌های این غذا تازه و ترد هستند و کیفیت بسیار خوبی دارند. در حال حاضر این برند در تمام دنیا طرفداران زیادی دارد. غذاهای این برند کیفیت بسیار بالا، هضم آسان و تنوع بسیار زیادی دارند.

انواع غذای گربه رویال کنین

رویال کنین انواع غذای گربه را براساس نژاد، سن و حساسیت‌های گربه تولید می‌کند و این ویژگی بسیار مهم این برند است. دسته‌بندی غذاها در برند رویال کنین باعث می‌شود که بتوان بهترین و مناسب‌ترین غذا را برای گربه‌ انتخاب کرد.

بر اساس دسته‌بندی نژاد، برند رویال کنین غذای ویژه برای نژادهای مختلف گربه تولید می‌کند که این دسته‌بندی عبارتند از:

  • غذای مخصوص گربه نژاد پرشین
  • غذای مخصوص گربه نژاد اسکانیش
  • غذای مخصوص گربه نژاد بریتیش

همچنین این برند سن گربه‌ها را نیز در نظر گرفته است و بر اساس سن گربه‌ها و نیا‌زهای آن سن، غذاها را دسته‌بندی کرده است که این دسته بندی شامل موارد زیر است:

1. Mother and baby گربه های تازه متولد شده

این غذا نیازهای گربه‌های تازه متولد شده و مادر شیرده را به خوبی تامین می‌کند و تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن آن‌ها را در خود دارد.

2. Kitten بچه گربه جوان

از ۲ ماهگی تا یک‌سالگی مهم‌ترین دوره رشد گربه‌ها است. تغذیه مناسب در این دوران بسیار با اهمیت است. غذای بچه گربه رویال کنین با در نظر گرفتن تمام این نیازها تولید شده و تمام نیازهای تغذیه‌ای گربه‌های جوان را تامین می‌کند.

3. Adult گربه بالغ

غذای گربه بالغ طوری طراحی شده است که تمام نیازها بدن گربه را تامین کند، اما باعث اضافه وزن و چاقی گربه نشود.

4. Senior گربه پیر

گربه‌ها عموما از ۷ سال به بعد وارد دوره کهنسالی می‌شوند و فعالیت بدنی آن‌ها کم می‌شود. این غذا با توجه به شرایط بدنی و نیازهای گربه‌های پیر تولید شده است.

این دسته‌بندی‌ها در انتخاب غذای مناسب بسیار با اهمیت هستند چرا که در آن‌ها مواد مغذی برای رشد و نمو هر گربه، با هر سن و نژاد خاص در نظر گرفته شده است و این یکی از دلایل محبوبیت رویال کنین است. همچنین برند رویال کنین غذاهای رژیمی و غذاهایی بر اساس حساسیت‌های غذایی گربه هم تولید می‌کند.

چگونه غذای گربه خارجی اورجینال بخریم؟

با مطالب گفته شده اگر شما هم مایل به خرید از بهترین برند غذای گربه خارجی شدید می‌توانید غذای گربه را با بالاترین کیفیت و محصول اورجینال از طریق فروشگاه‌های اینترنتی معتبر خریداری کنید و از اورجینال بودن آن مطمئن باشید و در سریع‌ترین زمان ممکن درب منزل یا محل کار تحویل بگیرید.

جمع بندی کلی

در انتخاب غذای گربه باید به عواملی مانند سن، نژاد گربه، جثه و همین‌طور حساسیت‌ها و بیماری‌ها توجه کرد. انتخاب غذای مناسب باعث سلامت و رشد خوب گربه می‌شود و در نهایت طول عمر گربه را افزایش می‌دهد.

برند رویال کنین بهترین و محبوب‌ترین برند غذای خارجی گربه است که با توجه به کیفیت بالا و دسته‌بندی غذا بر حسب نژاد و شرایط گربه از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است و می‌توان گفت انتخاب غذای گربه رویال کنین درست‌ترین انتخاب برای گربه شما است.