mahsho as

مه شو: استریا همان خطوط عمیق و یا ترک پوست می باشد که در اثر کشیدگی پوست حاصل می شود. پوست به دلایل گوناگونی از جمله چاق و لاغر شدن زیاد خصوصا افزایش وزن ناگهانی و باز شدن پوست به دلیل حاملگی به وجود می آید.

در ابتدا این ترک های پوست به رنگ صورتی یا قرمز دیده می شوند و در نهایت به رنگ سفید تغییر رنگ می دهند. این ترک ها عموما در قسمت های شکم، سینه، باسن و ران ها به وجود می آیند.

افراد مستعد چاقی، خانم های باردار، افرادی که از پماد ها و کرم های حاوی کورتون به مدت طولانی استفاده می کنند، کسانی که مبتلا به بیماری مربوط به غدد درون ریز مانند سندروم کوشینگ یا پر کاری غدد فوق کلیوی می باشند و افرادی که در هنگام بلوغ رشد سریع دارند، بیشتر در معرض استریا هستند.

این خطوط پس از به وجود آمدن امکان دارد کمرنگ شوند یا از تعداد آنها کاسته شود اما از بین نمی روند. با این تفاسیر بهترین کار، پیشگیری از ایجاد این خطوط و ترک ها است. بدین منظور، قبل از بلوغ یا بارداری، پوست خود را با روغن های مناسب بپوشانید و آن را ماساژ دهید.

با مراجعه به متخصص پوست و تحت نظر پزشک خود نیز می توانید انواع کرم های موضعی آمونیوم لاکتات و ترتینوئن را مورد استفاده قرار دهید تا از ایجاد هرگونه ترک پوست پیشگیری نمایید.

ویتامین E نیز برای ممانعت از هرگونه ترک پوست مفید می باشد. خانم های باردار حتما این نکته را مدنظر داشته باشند که قبل از استفاده هرگونه دارویی با پزشک معالج خود مشورت نمایند زیرا هر نوع دارویی امکان دارد اثر سوء بر جنین داشته باشد. بنابراین، خانم های باردار تحت نظرمتخصص پوست و پزشک زنان و زایمان خود دارو مصرف نمایند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: