رگ های واریسی یکی از نشانه های نارسایی وریدی محسوب می شود و معمولا با در و ورم همراه است. اگر برای چنین مشکلی به دکتر پوست مراجعه کنید ، اولین پیشنهاد قطعا اصلاح روش زندگی قبل از هرگونه اقدام خواهد بود . این تغییرات نه تنها در بهبود جریان خون موثر هستند ، بلکه بسیاری از فواید دیگر مثل افزایش سطح انرژی ، پوستی سالم ، سلامت قلب و گوارش بهتر را نیز فراهم می آورند. بهترین دلیل انتخاب درمان های طبیعی بدون خطر بودن آنها است ، در حالی که هزینه ی بسیار کمتری از دیگر درمان ها نیز دارند.

در این قسمت پنج مورد از بهترین راهکارها برای از بین بردن رگ های وریدی را به شما پیشنهاد می دهیم.

ورزش

ورزش به صورت منظم یکی از بهترین راه ها برای بهبود گردش خون و کاهش التهاب محسوب می شود. می توانید این مورد را نیز به دیگر فواید بیشمار ورزش اضافه کنید. بنیاد بین المللی قلب ، عروق و ریه معتقد است نشستن برای مدت های طولاتی ، خصوصا با حالتی نادرست مثل خم کردن سر رو به جلو و یا چهارزانو، خطر بروز رگ های واریسی و دیگر مشکلات نارسایی وریدی را افزایش خواهد داد.

وقتی برای مدت طولانی بی حرکت بمانید ، بازگرداندن خون به قلب و مبارزه با جاذبه برای رگ های شما با دشواری همراه می شود. ورزش همچنین یکی از بهترین راه ها برای متعادل سازی هورمون های بدن ، کاهش وزن و حفظ وزن سالم بشمار می رود. ورزش همچنین به کاهش فشار خون بالا ، که یکی از عوامل بروز رگ های واریسی است ، کمک می کند.

کنترل وزن احتمال ایجاد رگ های واریسی در افراد با اضافه وزن و خصوصا مسن بیشتر است . حمل وزن اضافی فشار بیشتری به رگ ها وارد می آورد و همچنین موجب التهاب بیشتر خواهد شد. این تاثیر اضافه وزن بیشتر در رگ های صافن در پا مشهود است.

روغن های گیاهی بسیاری از روغن های گیاهی را می توان برای بهبود جریان خون ، کاهش التهاب و عدم تعادل در هورمون ها مورد استفاده قرار داد. یکی از بهترین این روغن ها برای درمان رگ های واریسی روغن درخت سرو است که قدرت بهبود جریان خون و به طور کلی پشتیانی از سیستم گردش خون را دارد . پنج قطره از روغن درخت سرو را روی قسمت واریسی شده و دو بار در روز بمالید. اگر در صورت استفاده از این روغن درد در ماهیچه ها و یا تورم و تبخال روی پوست را تجربه کردید ، از دیگر روغن های گیاهی مثل روغن نعناع ، روغن درخت چای و روغن اسطوخودوس ، به میزان کم و برای آرام بخشی استفاده نمایید.

رژیم غذایی ضدالتهاب برخی از مواد غذایی خاص به کاهش التهاب و همچنین بهبود گردش خون کمک می کنند و همین امر در نهایت سبب بهبود رگ های واریسی خواهد شد. رژیم غذایی نامناسب ، سرشار از اسید چرب های ترانس ، قند مصنوعی ، کافئین ، الکل و مواد غذایی فراوری شده ، به رگ ها صدمه می زند و موجب جریان خون ضعیف ، مشکلات فشار خون ، عدم تعادل در هورمون ها و افزایش وزن می گردد. مواد غذایی با سدیم بالا نیز باعث کاهش آب در بدن ، تجمع سموم و تشدید مشکلات التهاب و رگ های واریسی می شوند.

گیاهان دارویی زغال اخته و شاه بلوط هندی دو گیاهی هستند که بیش از هزاران سال در زمینه ی درمان های گیاهی و محلی سابقه دارند و هر دو از بهترین درمان ها برای رگ های واریسی شناخته می شوند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۵ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: