رگ های واریسی در واقع رگ های ضعیف ، بزرگ و قابل رویت می باشند که زیر سطح پوست و به رنگ آبی و یا بنفش قرار دارند.

عوامل مختلفی ممکن است رگ های واریسی را بوجود آورند . از جمله ی این عوامل می توان به ژنتیک ، چاقی ، بارداری ، افزایش سن ، بی تحرکی و یا زیاد سرپا ایستادن اشاره کرد.

وقتی رگ های واریسی پدیدار می شوند ، با تکنیک هایی نظیر فشرده سازی قابل درمان هستند . اما با تشدید علایم ، دیگر مشکلات سلامتی ، مثل تورم ، احساس سنگینی در پا و درد را در پی خواهند داشت.

رگ های واریسی همچنین در اثر انسداد شریان ممکن است بوجود آیند .

اما آنچه کمتر کسی از آن اطلاع دارد ، معجزه ی سیر به عنوان یکی از بهترین درمان های طبیعی برای رگ های واریسی و به طور کلی التهاب می باشد. سیر با بهبود جریان خون و کمک به کاهش سموم در بدن به درمان این مشکل می پردازد.

بنابراین اگر به طور منظم از این سبزی بی نظیر استفاده کنید ، بهبود های با دوامی را تجربه خواهید کرد.

علاوه بر این ، می توانید سیر را مستقیما روی ناحیه ای از پوست که دچار این مشکل شده قرار دهید که در این صورت اثربخشی سریعتری را شاهد خواهید بود . در این قسمت به شما یکی از محبوب ترین راه های درمای با سیر ، که در طب آیورودا هم از آن استفاده می شده ، را معرفی خواهیم کرد.

ترکیبات سیر رنده شده یک قاشق چایخوری روغن زیتون نصف لیوان آب پرتغال

تمام این مواد را با هم ترکیب کنید و برای دوازده ساعت به آن استراحت دهید. سپس ترکیب را به صورت دورانی روی رگ های واریسی بزنید ، تا زمانی که جذب پوست شود . بعد پوست را با یک حوله یا پارچه گرم تمیز کنید و پنجاه دقیقه منتظر بمانید. این روش را به تعداد دفعاتی که نیاز دارید تکرار نمایید .

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: