علایم اگزما مثل خشکی و خارش پوست ، بیست درصد از کودکان ، یعنی از هر پنج کودک یک نفر ، و چهار درصد از بزرگسالان را تحت تاثیر خود قرار می دهد . این بیماری که با دیگر بیماری های پوستی مثل درماتیت و حساسیت همراه است ، بیشتر در افرادی با پوست خشک و بسیار حساس و یا عدم عملکرد صحیح سیستم ایمنی مشاهده می شود . در بزرگسالان علایم بیماری بسیار شدید تر از کودکان است و طبق تحقیقات نوزادان و کودکان در سال های اول زندگی خود در مبارزه با این بیماری پیروز می شوند .

از آنجایی که متخصصان پوست ترجیح می دهند علایم اگزما را از طریق کرم های موضعی دارویی و گاهی اوقات داروهای خوراکی برای کشتن باکتری ها و افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن برطرف کنند ، راه های درمانی خانگی نیز برای اگزما وجود دارد . این راه ها شامل استفاده از روغن های گیاهی ، کاهش حساسیت های غذایی ، اصلاح رژیم غذایی و عدم استفاده از محصولات زیبایی حساسیت زا می شود .

اگزما چیست ؟ اگزما را نمی توان یک بیماری مشخص دانست . این بیماری بیشتر به عنوان گروهی از اختلالات پوستی که علایمی نظیر التهاب ، قرمزی ، خشکی و لکه های پوستی را به همراه دارد ، شناخته می شود . در تشخیص این بیماری پزشکان توضیحاتی درباره ی درماتیت و خارش های در اثر حساسیت ارائه می دهند .

همانطور که گفته شد، تنها بین دو تا چهار درصد از بزرگسالان به این بیماری مبتلا می شوند و می توان نتیجه گرفت اگزما در میان کودکان ، که پوست به مراتب حساس تری دارند ، بیشتر شایع است . اگزما با علایمی مرتبط با التهاب که روی بیرونی ترین لایه ی پوست اتفاق می افتد ، همراه می شود . وقتی حفاظ پوست ، در اثر عواملی مثل ، کمبود رطوبت و حساسیت ، آسیب می بیند و خشک می شود ، واکنش هایی مثل خارش و قرمزی دیگر قابل کنترل نیستند .

انواع اگزما اگزمای دست درماتیت آتوپیک (Atopic ) ( مرتبط با آلرژی ها ) درماتیت تماسی ( بوجود آمده توسط عوامل محرک ) درماتیت شوره ای ( بوجود آمده توسط پوست خشک سر ) درماتیت تاولی (Dyshidrotic ) درماتیت نومولار (Nummular ) درماتیت عصبی (Neurodermatitis ) درماتیت استاز (Stasis )

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: