بیشتر تغییراتی که تصور می کنید در نتیجه پیری در پوست افراد به وجود آمده اند، احتمالا بر اثر آسیب اشعه خورشید ایجاد شده اند. درست است که به هر حال با افزایش سن، تغییراتی در پوست پدید می آید، اما اگر پوست هیچ وقت در معرض اشعه خورشید قرار نگیرد ، تا سنین خیلی بالا ، آثار پیری در آن مشاهده نخواهد شد. مهم ترین کاری که برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک در پوست ، ضعیف شدن و تغییر رنگ پوست باید انجام بدهید ، محافظت از پوست در برابر نور خورشید است.

سیگار کشیدن هم موجب پیری زود هنگام پوست می شود ، چون میزان جریان خون به پوست را کاهش می دهد و در نتیجه سبب ایجاد چین و چروک می شود. به علاوه ، کشیدن سیگار کاهش دفاع طبیعی بدن در مقابل رادیکال های آزاد (مواد شیمیایی خطرناک) را به همراه دارد.

لکه های پیری

لکه های پیری معمولا حدود سی سالگی در نواحی باز بدن ( از قبیل گردن ، دست و بازوها) که بیشتر در معرض نور خورشید هستند ظاهر می شوند؛ اگرچه ممکن است ظاهر آن ها خیلی شبیه خال باشد ، اما این دو با هم تفاوت زیادی دارند. خال ها در نتیجه توراث پدید می آیند ، در حالی که لکه های پیری در اثر سال ها قرار گرفتن در معرض اشعه خورشید ایجاد می شوند. سیگار و پیری پوست

سیگار کشیدن هم موجب پیری زود هنگام پوست می شود. چون میزان جریان خون به پوست را کاهش می دهد و در نتیجه سبب ایجاد چین و چروک می شود.

روش های درمان لکه های پیری

درمان های بسیار زیادی برای این لکه ها وجود دارد. اما پیش از این که بخواهید به فکر خرید دارویی برای درمان آن ها باشید ، حتما باید با متخصص پوست مشورت کنید تا احتمال وجود سرطان پوست را بررسی و رد کند. بعد از این که از سلامت پوست خود مطمئن شدید ، با پزشک تان در مورد راه حل های موجود مشورت کنید. به خاطر داشته باشید از هر روشی که استفاده کنید ، نتیجه درمان این لکه ها ، به شدت به مدتی که در معرض نور خورشید بوده اید و میزان درمان تان بستگی دارد. ضروری است برای جلوگیری از ایجاد لکه های جدید ، در نواحی باز بدن ، همیشه و حتی در زمستان ، از ضد آفتاب های مناسب استفاده کنید.

برخی نکات در مورد سلامت پوست

1 - آفتاب سوختگی ها ، حمام آفتاب ها و برنزه کردن ها ممکن است 20 سال شما را پیرتر کند. استرس ممکن است 3 سال و زندگی در شهرهای بزرگ و صنعتی 5 سال و رژیم سخت 10 سال به سن شما اضافه نماید.

2 - طریقی که ما در شما پیر شده نشانگر خوبی است که شما در سن 30 سالگی چه شکلی خواهید شد.

3 - صاف ایستادن و خندیدن می تواند شما را 10 سال جوان تر نشان دهد.

4 - شرایط دندان های شما نیز می تواند به سن شما بیافزاید و هم از سن شما کم کند. حتما از پزشک معالجتان در مورد سفید کردن دندان ها و دیگر وسایل آرایشی راهنمایی بخواهید.

5 - رژیم غذایی بسیار سخت ، پوست شما را دچار قطحی و کمبود مواد غذایی می کند. سریع از دست دادن وزن باعث افتادگی و افت پوست می شود.

6 - هنگامی که شما خوابیده اید میزان احیا و نوسازی سلول های پوست در بالاترین میزان خود می باشند.

7 - ماهی به علت وجود مقدار زیادی از اسیدهای چرب ، بهترین غذاست که به کمک آن شما جوان تر به نظر می رسید.

8 - سیگاری ها 5 بار بیشتر از غیر سیگاری ها در معرض چین و چروک های عمیق در پوست دست و صورتشان هستند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: