بهترین مرطوب کننده برای من چیست؟

بهترین مرطوب کننده همانی است که شما استفاده خواهید کرد! ترکیبات چرب ممکن است بهترین باشند و اگر نتوانید تحملشان کنید، فایده ای ندارد. نمی توان به پرسش شما پاسخ راحتی داد، شما فقط باید مجموعه ای محصولات مختلف را امتحان کنید و تصمیم خود را بگیرید. پزشک شما ممکن است نمونه محصولات را داشته باشد یا شما می توانید، نمونه هایی را در یکی از روزهای اطلاعات پوستی که به وسیله کمپ مراقبت پوستی برگزار می شود، به دست آورید. ممکن است در نهایت شما چند مرطوب کننده مختلف را برای استفاده در نواحی مختلف بدن و در زمان های مختلف روز انتخاب کنید.

برای مثال اگر شما از صفحه کلید استفاده می کنید، ممکن است در طول روز به محصول خیلی چرب برای دست های تان نیاز نداشته باشید ولی می توانید شب ها از انواع چرب تر استفاده نمایید. آنچه باید به خاطر داشته باشید این است که هرچه محصول سبک تر و با چربی کم تر باشد، نیازمند دفعات استعمال بیشتری است.

چگونه باید از مرطوب کننده استفاده کرد؟

شما باید آن را به آرامی و در نواحی مو دار در جهت موها به صورت ملایم پخش کنید. از مالش بسیار شدید اجتناب کنید زیرا خود این امر اغلب باعث تحریک پوست و خارش بیشتر می شود. اگر می توانید، بگذارید خیس بخورد، زیرا مدت طولانی تری باقی می ماند.

به نظر می رسد بعضی از مرطوب کننده ها باعث خارش و تحریک پوست من می شوند، آیا این بدان معناست که من به آن ها حساسیت دارد؟

نه لزوما. زمانی که پوست شما ملتهب است، تقریبا هر چه بر روی آن قرار دهید در ابتدا احساس خارش دارید. مرطوب کننده را به آرامی استعمال کنید و مالش ندهید، هر گونه خارش اولیه باید فروکش کند. قطعا این احتمال وجود دارد که به بعضی از ترکیبات به خصوص مواد نگهدارند حساسیت داشته باشید، لذا در صورت تداوم مشکل با پزشک خود مشورت کنید. احتمال ایجاد خارش با محصولات چرب کمتر از محصولات کرمی است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: