چرا در حالی که استروئید های قوی اثر خیلی خوبی دارند پزشک من اجازه نمی دهد از آن ها برای صورتم استفاده کنم؟

پوست صورت شما و پوست نواحی فلکسور، نازک تر است و بیشتر مستعد است تا از عوارض جانبی استروئید ها متاثیر شود. این عوارض شامل مشکلات دائمی از جمله نازک شدن، خطوط کشش و همچنین مشکلاتی مانند آکنه است و به درمان های متفاوتی نیاز دارد. در ناحیه صورت، شما باید بسیار مراقب نواحی اطراف چشم باشید زیرا استروئید استعمال شده نزدیک به چشم می تواند جذب شده و باعث افزایش فشار داخل چشم و آب مروارید شود.

پچ تست شامل چه مواردی می شود؟

پچ تست شامل 3 نوبت مراجعه به دپارتمان بیمارستان در یک هفته است. محصولات متنوع از جمله حساس کننده های معروف و هر آنچه شما مشکوک هستید که ممکن است به آن آلرژی داشته باشید، در صفحات گرد کوچک به کمر شما متصل و با نواری محکم می شود. شما ممکن است 20 تا 30 صفحه داشته باشید که به مدت دو روز در آن محل می ماند و سپس برداشته می شود. هر نوع واکنشی بلافاصله و پس از دو روز بررسی خواهد شد. سپس پزشک یا پرستار، فهرستی از آنچه شما ممکن است به آن حساسیت داشته باشید همراه با راهنمای اینکه باید از چه محصولات و موادی اجتناب کنید به شما ارائه می دهد.

همیشه زمانی که به تعطیلات می روم، اگزمای من بهتر می شود. علت آن چیست؟

این می تواند ناشی از مجموعه ای از عوامل باشد. اولا شما ممکن است در تعطیلات آرام تر و با استرس کمتری باشید. ثانیا ممکن است به دلیل این باشد که در محیط متفاوتی هستید که ممکن است در آن آفتاب بیشتر، مایت گرد و غبار خانه کمتر، رژیم غذایی متفاوت باشد و غیره. ثانیا، شما از چیزی که احتمالا در محل کار باعث ایجاد اگزما شده است دور شده اید، این شما را به وجود واکنش آلرژیک مشکوک می کند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: