آیا می توانم بدون آنکه اگزمای من بدتر شود از محصولات آرایشی و عطرها استفاده کنم؟

شما باید بتوانید محصولاتی را پیدا کنید که برای شما قابل استفاده باشند. بعضی از شرکت ها، ترکیبات هیپوآلرژنیک تولید می کنند، به این معنا که این محصولات کمتر احتمال دارد واکنش ایجاد کنند. یک آزمون مناسب برای هر محصول جدید این است که آن را در قسمتی از پوستتان که فاقد اگزماست مصرف کنید، محلی را انتخاب کنید که در صورت ایجاد واکنش، مشکل زیادی ایجاد نکند (این محل می تواند سطح داخلی بازو باشد). به مدت چند روز، مقدار کمی از محصول جدید را در آن محل استفاده کنید، در صورتی که واکنش نداد، باید مناسب باشد. گروه های بیمار مثل جامعه ملی اگزما می توانند توصیه های بیشتری در این زمینه به شما داشته باشند.

به من گفته اند که به نیکل حساسیت دارم. آیا فقط باید از وسایل زینتی بدلی اجتناب کنم؟

خیر، متاسفانه نیکل در بسیاری از اشیای معمولی ساخته شده از فلز یا دارای فلز وجود دارد:

سگک های لباس ها مانند دکمه شلوار جین، قلاب ها و زیپ ها سایر وسایل شخصی مانند فندک، ساعت مچی، حلقه کلید، کلید، قسمت هایی از قاب عینک و خودکار اشیای داخلی منزل مثل دسته کشو و کابینت، لوازم آشپزخانه، توستر و... سکه های نقره ای

این فهرست می تواند تقریبا بی پایان باشد، از این رو فقط چند مثال عنوان شده است. به علاوه، مشکل دیگری هم که وجود دارد، محتوای نیکلی بعضی از غذاهاست که یا به صورت طبیعی در آن وجود دارد و یا در روند تهیه به آن اضافه می شود. در صورتی که شما نسبت به نیکل واکنش شدید دارید، این می تواند مشکل زا باشد. از غذاهای کنسرو شده اجتناب کنید و در حین آشپزی از وسایل آشپزخانه آلومینیومی یا فولاد ضد زنگ استفاده کنید. متخصص رژیم درمانی می تواند فهرستی از غذاهایی که باید از آن ها اجتناب کنید به شما ارائه دهد که بعضی از آن ها عبارتند از: مارچوبه، صدف خوراکی، شاه ماهی (سایر ماهی ها اشکالی ندارند)، قارچ، پیاز، گوجه فرنگی و ریواس.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: