ابتلا به قارچ ایجاد کننده پای ورزشکار اغلب در اطراف استخرهای شنا و سایر مکان هایی که رختکن همگانی است رواج دارد، بنابراین اجتناب از این ها می تواند کمک کننده باشد. باید مطمئن باشید که هر حمله به طور کامل درمان شده است بنابراین باید بین تمام انگشتان پا را به دقت برای یافتن هر قسمت درمان نشده معاینه کنید. بیماری ناخن با کرم درمان نمی شود و ممکن است نیاز به مصرف یک دوره قرص داشته باشد.

کفش ها می تواند به عنوان یک منبع برای عفونت مجدد باشد به طوری که هاگ ها می توانند در آن ها زنده بمانند و دوباره به پوست انتقال یابند. پاشیدن یکی از پودرهای ضد قارچ تجاری پا می تواند کمک کننده باشد. پودرها هیچ نقشی در درمان عفونت اثبات شده ندارند.

چرا این بیماری ها با یکدیگر طبقه بندی می شود؟

بیماری هایی که به عنوان اریتم واکنشی طبقه بندی می شوند، عبارتند از: کهیر، اریتم مولتی فرم و اریتم ندوزوم. در هر کدام از این بیماری ها، یک روند التهابی، عروق خونی را هدف قرار می دهد و باعث اتساع آن ها می شود، در نتیجه ضایعات پوستی ایجاد می شود که قرمز هستند و معمولا درجاتی از تورم در پوست مبتلا وجود دارد. در بیشتر ضایعات پوستی واسکولیتی، به علت نشت گلبول های خونی قرمز به داخل بافت، پورپورا و اریتم به وجود می آید. واژه واسکولیت به معنای یک روند التهابی در دیواره عروق خونی است و با وجود اینکه پاتولوژیست تمایل دارد که علاوه بر وجود التهاب، تغییرات تخریبی را نیز در بیوپسی مشاهد کند، ولی در تظاهرات و علل زمینه ای احتمالی اریتم واکنشی و انواع مختلف واسکولیت ها همپوشانی وجود دارد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: