من شنیده ام که کرم های حشرات برای درمان زخم ها استفاده می شود. آیا این صحت دارد؟

بله، از آن ها برای درمان زخم ها استفاده می شود. این ممکن است نفرت انگیز به نظر برسد ولی این روش می توان نقش مفیدی در پاکسازی بسیاری از بافت های مرده و آسیب دیده روی سطح زخم داشته باشد که در روند ترمیم موثر است. کرم های حشرات، در شرایط کنترل شده تکثیر می شوند بنابراین کاملا بی خطر هستند و در زیر بانداژ بر روی زخم قرار می گیرند تا آن را پاکسازی کنند.

من نمی توانم بانداژ فشاری را تحمل کنم زیرا بسیار دردناک است. چه کار می توانم بکنم؟

از آنجا که فشار مورد نیاز برای دستیابی به بهبودی، نسبتا زیاد است، این یک شکایت شایع است. پرستاران ماهر، بانداژ را به صورت صحیح انجام می دهند تا درد و ناراحتی به حداقل برساند ولی بهتر است تا جایی که می توانید تحمل کنید زیرا معمولا با فروکش کردن تورم پاها، درد هم از بین می رود. می توانید از پزشک خود بخواهید برای شما قرص های کمکی تجویز کند. ایبوپروفن می تواند یک ضد درد مفید باشد و مصرف دوز اندکی از آمی تریپتیلین در شب (در صورتی که برای شما مناسب باشد)، می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

برای جلوگیری از عود مجدد زخم، چه باید کرد؟

اول، اجتناب از شرایطی که می تواند باعث زخم شود، بسیار اهمیت دارد. اگر زخم شما زخم وریدی نیست، پزشک شما درمان خاصی را تجویز خواهد کرد؛ با این حال، در زخم های وریدی، شما باید عوارض ناشی از وریدهای آسیب دیده را خنثی کنید. بهترین راه برای این کار، پوشیدن جوراب کشباف حمایت کننده است. همچنین باید پوست روی پاهای خود را در سالم ترین وضعیت ممکن ، با استفاده از نرم کننده ها و اجتناب از تروما، مانند خراشیدن یا کبودی شدید که می تواند باعث ایجاد زخم شود، حفظ کنید

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: