آکنه در افرادی که سیستم دفاعی بدنشان در مقابل استرس‌ها، هیجانات و نگرانی‌ها ضعیف است بیشتربوده و در نتیجه بسته شدن مجاری غدد چربی پوست ایجاد می‌شود، این حالت در زمان بلوغ که هورمون‌های جنسی مردانه در پسران و دختران افزایش می‌یابد بیشتر دیده می‌شود.

Pimple , spot on beauty woman face with a white towelدرمان‌های مختلفی برای رفع آکنه در ناحیه صورت وجود دارد

آکنه یک بیماری عفونی و در ارتباط با سیستم ایمنی بدن است بنابراین هر عاملی که سیستم ایمنی فرد را اصلاح کند موجب بهبود آن می‌شود.

طب سوزنی اگر موجب تقویت سیستم ایمنی بدن شود به درمان آکنه کمک می‌کند، آی ال پی، جرم‌گیری و لیزر پوست از روش‌های درمان آکنه است اما برای درمان آکنه های شدید پوستی و در مواردی که درمان موضعی نتیجه نداشته باشد از ایزوترتینوئین استفاده می‌شود.

در برخی موارد اختلال تخمدانی، کیست تخمدان یا افزایش هورمون‌های مردانه نیز می‌تواند موجب بروز آکنه شود

آکنه در افرادی که سیستم دفاعی بدنشان در مقابل استرس‌ها، هیجانات و نگرانی‌ها ضعیف است بیشتر مشاهده می‌شود زیرا این موارد شرایط رشد میکروب‌هایی که زمینه ساز بروز آکنه هستند را فراهم می‌کند.

یکی دیگر از علل ایجاد آکنه زمینه ارثی است

برخی افراد به صورت ارثی پوست چرب دارند و هر عاملی که این چربی را افزایش دهد مانند اختلالات هورمونی، تغذیه های پر انرژی و کارهای استرس زا موجب افزایش آکنه می‌شود.

درمان آکنه نیاز به زمان طولانی دارد

درمان نتیجه معمولا به شش ماه زمان نیاز دارد اما برخی بیماران دوره درمان را رها می‌کنند و این امر موجب می‌شود تا آکنه مجدد بروز کند.

برای درمان نتیجه بخش علاوه بر پیگیری یک روش درمانی نیاز به اصلاح عادات تغذیه، استرس‌ها و هیجانات فرد نیز وجود دارد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: