مه شو: برای کاهش وزن و خوش فرم شدن بدن راههای بسیار متنوع و موثری وجود دارد.در این مقاله نتیجه مطالعات علمی و روانشناسی در زمینه راههای جلوگیری از پرخوری افراد را با هم می خوانیم.

اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که با دیدن مواد غذایی اشتها آور و بخصوص شیرینی ها، کنترل خود را از دست داده و نمی توانید در برابر آنها مقاومت کنید، حتما این مقاله را مطالعه بفرمایید:

- توصیه می کنیم شیرینی، شکلات، کیک و مواد غذایی پر کالری را از روی میز نشیمن و کار خود بردارید.برخی از افراد تمایل دارند موقع دیدن فیلم یا پشت میز کار، حتما تنقلات را کنار دست خود داشته باشند.بهتر است به جای این مواد غذایی پرکاری؛ ظرفی از کاهو ، هویج یا میوه را روی میز قرار دهید.این روش کمک موثری به کاهش وزن شما خواهد کرد.

- یخچال را از مواد غذایی سالم و طبیعی پر کنید نه مواد غذایی پرکالری و چاق کننده!

برخی از افراد دائما طی روز به سراغ مواد غذایی داخل یخچال می روند و همین کار به مرور موجب افزایش وزن آنها می شود.اگر عادت دارید به دفعات سری به یخچال بزنید، بهتر است به جای خامه، شیرینی و ...از مواد سالم و کم کالری استفاده کنید.

- در بشقاب ها کوچک غذا میل کنید.تحقیقات نشان می دهند اگر مغز شما جای خالی غذا را در بشقاب احساس کند، شما میل بیشتری به خوردن پیدا می کنید اما اگر از بشقاب کوچک استفاده کنید این میل تا حد بسیار زیادی از بین رفته و پس از مدت زمان اندکی،با همان مقدار سیر خواهید شد.

- حذف کردن وعده مهم صبحانه، اشتباه بسیار یزرگی است که بسیاری از افراد در زمان رژیم مرتکب می شوند.همان طور که در مقالات گذشته مه شو اشاره کردیم، حذف وعده صبحانه، نه تنها شما را لاغر نمی کند، بلکه موجب پرخوری و ریزه خواری در طی روز شده و فقط وزن شما را بالاتر می برد.خوردن تخم مرغ و پروتئین در وعده صبحانه، مدت بیشتری شما را سیر و پرانرژی نگه داشته و مانع از پرخوری خواهد شد.

- دیس غذا را از روی میز بردارید و آن را دورتر از میز یا در آشپزخانه قرار دهید.شاید اینکار ساده، زیاد مهم به نظر نرسد، اما بسیاری از افراد ضمن صحبت کردن طی صرف غذا، بارها و بارها بشقاب خود را پر می کنند.دور بودن دیس غذا و اجبار برای بلند شدن و برداشتن آن، توجه شما را به دوباره خوردن جلب کرده و حتی گاهی از روی تنبلی، افراد را منصرف خواهد کرد.به همین سادگی!

- مدت زمان آشپزی را طولانی نکنید و از روش های کوتاه کردن پخت و پز استفاده کنید.اگر مدت زیادی در آشپزخانه مشغول آشپزی باشید، مطمئنا بیشتر به غذا ناخونک می زنید و بیشتر به سراغ یخچال می روید.بین مراحل آشپزی از آشپزخانه خارج شوید و خود را با کارهای دیگر مشغول کنید.جویدن آدامس در حین آشپزی هم کمک زیادی به ریزه خواری شما خواهد کرد.

-اگر علاقه زیادی به نوشیدن انواع شربت و نوشابه دارید و به راحتی نمی توانید از این نوشیدنی های پرکالری بگذرید،توصیه می کنیم این نوشیدنی ها را در لیوان های باریک و بلند میل کنید.البته رقیق کردن نوشیدنی های پر کالری هم ضمن اینکه طعم آنها را خیلی عوض نمی کند، باعث می شود شکر و مواد چاق کننده کمتری را به بدن برسانید و همین کار جلوی چاق شدن شما را خواهد گرفت.

- میان وعده ها را فراموش نکنید.خوردن مواد غذایی با حجم کم و تعداد دفعات بیشتر در طی روز کمک می کند تا در وعده اصلی پرخوری نکنید.خوردن یک کاسه کوچک سوپ، البته سوپ سبزیجات نه سوپ ها خامه ای، با آرامش قبل از وعده اصلی هم توصیه بسیار موثری برای کاهش وزن افراد خواهد بود.

- معمولا افراد در هنگام صرف غذا، تمایل بیشتری به تماشای تلویزیون دارند.بنابراین بهتر است ضمن غذا خوردن، تلویزیون را خاموش کنید تا کاملا آگاهانه و با تمرکز بیشتری غذا بخورید.

-نمک را حذف کنید.برداشتن نمکدان از روی میز غذا، کمک بسیار موثری برای لاغری و حفظ سلامتی شما خواهد بود.بعد از غذاهای شور، معمولا افراد میل بیشتری به نوشیدن انواع نوشابه ها احساس می کنند.به علاوه، نمک موجب ورم بدن و چاقی بر فرم بدن می شود.نمک را فراموش کنید.

-رنگ آبی گزینه بسیار مناسبی برای ظروف هستند.این رنگ باعث کاهش اشتها و لاغری شما می شود.توصیه می کنیم برای کنترل اشتها و کاهش وزن از ظروف کوچک و به رنگ آبی استفاده کنید.

زیبا و سلامت باشید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: