غذای سالم و انتخاب صحیح ان در رستوران اهمیت زیادی در حفظ سلامت و تناسب اندام افراد علاقه مند به غذاهای بیرون دارد.

آیا شما هم از جمله افرادی هستید که زیاد به رستوران می روند؟ امکان دارد تا حد سیر شدن بخورید اما فراموش نکنید که باید مراقب سلامتی خود نیز باشید. صرف غذا در رستوران می تواند شما را از عادت پخت غذا در منزل و شستن ظرفها رهایی بخشد. هرچند که امکان دارد خوردن غذا در رستوران باعث ایجاد یکسری تغییرات ظاهری در شما شود وهمچنین سلامتی شما در خطر باشد. اما آیا این به این معناست که باید رستوران رفتن را فراموش کنید؟ نه هرگز. در این مقاله در تلاشیم تا مواردی را به شما معرفی کنیم که بتوانید غذایی سالم در رستوران مورد علاقه خود میل نمایید.

مه شو:اینکه بخواهیم از شیوه آشپزی سرآشپز رستوران اطلاع پیدا کنیم کار دشواری می باشد. بطور مشابه بسیاری از مواد تشکیل دهنده یک غذا با ترکیب شدن با سایر مواد غذایی طعم و عطری بی نظیر پیدا میکنند. به همین دلیل است که باید در انتخاب غذای خود دقت کنید تا از مواد مغذی تهیه شده باشد.

نوشیدنی ها

اغلب ما غذای خود را با نوشیدن نوشابه ها آغاز میکنیم و یا حتی در حین خوردن از نوشیدنی ها مصرف می کنیم. بیشتر ما به نوعی به مصرف نوشیدنی های خنک اعتیاد پیدا کرده ایم. نکات زیر را بخوانید تا بدانید که چه نوع نوشیدنی را انتخاب نمایید.

ـ زمانیکه در رستوران هستید از میان آبمیوه های تازه نوشیدنی خود را انتخاب کنید. اینها از موادی مغذی نظیر فروکتوز و آنتی اکسیدان تشکیل شده اند که برای بدن شما مفید هستند. همچنین نوشیدن آبمیوه تازه در حین غذا، هضم آن را آسان میکند.

ـ تا جایی که امکان دارد از نوشیدنی های گازدار پرهیز نمایید بعلت اینکه آنها سرشار از مواد قندی و اسید هستند. بجای آن میتوانید یک لیوان چای سرد و یا یک لیموناد تازه سفارش دهید.

ـ به میزان مورد نیاز آب مصرف کنید.آب نه تنها برای هیدراته کردن بدن شما مفید است بلکه برای کاهش گرسنگی نیز مناسب است.

وعده های غذایی

گزینه هایی که میتوانید انتخاب کنید :

ـ بهتر است از سوپ و پیش غذا که از سبزیجات تازه، ماهی و گوشت سفید تهیه شده اند استفاده نمایید. اطمینان حاصل نمایید که غذای شما عاری از مواد نگه دارنده باشد.

ـ زمانیکه میخواهید از بوفه رستوران استفاده نمایید سعی کنید از سالادهای تهیه شده از جوانه و سبزیجات استفاده نمایید.

ـ غداهای سالمی را انتخاب نمایید که حاوی مواد مغذی نظیر پروتئین، کربوهیدرات، فیبر و ویتامین می باشند.

گزینه هایی که باید از مصرف آنها خودداری نمایید :

ـ از مصرف نمک در غذاهایی که به اندازه کافی نمک دارند پرهیز نمایید.

ـ از مسئولین رستوران سوال کنید که میزان چربی ترانس یا اشباع شده موجود در غذای شما چقدر است.

ـ سعی کنید از غذاهایی که در آنها رنگ غذای مصنوعی بکار رفته است، استفاده نکنید.

ـ از مصرف غذاهای سرخ شده و پخته شده در سس خامه پرهیز نمایید.

ـ سعی کنید غذاهایی که در میزان زیادی کره و یا مواد چرب دیگر تهیه شده اند را سفارش ندهید.

ـ از موادی که دارای میزان زیادی نان و یا سایر محصولات نانوایی تهیه شده با مایه خمیر هستند، استفاده نکنید.

ـ از بیکن که دارای میزان زیادی چربی است اما مواد مغذی کمی دارد، استفاده ننمایید.

دسرها

بیشتر افراد علاقمند به شیرینی منتظر خوردن دسرهای تهیه شده در رستوران هستند. در حالیکه منوی رستوران ها گزینه های بسیار زیادی از انواع دسر را پیش روی شما قرار می دهند، شما هم باید در رابطه با میزان کالری موجود در آنها احتیاط نمایید.

ـ به همان اندازه که کالری موجود در دسر نگران کننده است ، باید از مصرف شیرینی های سرخ شده در کره و همچنین آنهایی که سرشار از شکر، شکلات و خامه می باشند، پرهیز نمایید.

ـ دسرهایی را انتخاب کنید که شیرینی آنها طبیعی باشد همانند سالاد میوه مخلوط.

پیشنهادات :

ـ بوفه رستوران ها پر هزینه تر است همچنین امکان آن وجود دارد که شما بیشتر غذا بخورید. همچنین سعی کنید غذاهایی با میزان کم را انتخاب کنید.

ـ بین پیش غذا ، غذای اصلی و دسر چند دقیقه فاصله دهید. این سبب میشود که متوجه شوید که آیا واقعا گرسنه هستید تا غذای بعدی را سفارش دهید یا خیر.

ـ نظر گارسون را در مورد غذاهای سالم موجود در منو جویا شوید. همچنین امکان دارد از نحوه تهیه آن نیز سوال کنید تا بتوانید غذای مورد نظر خود را سفارش دهید.

ـ همچنین در حین غذا خودتان را کنترل کنید. در نظر بگیرید زمانیکه بدن شما اخطار سیر شدن را می دهد باید کناره گیری کنید و سعی کنید هیچوقت غذای اضافی نخورید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: