چگونه می توان با غریزه خوردن مبارزه کرد؟ در این مقاله سعی داریم تا راههای شگفت انگیز جهت کاهش وزن را با دنبال نمودن قوانین رژیم غذایی برای شما تشریح کنیم.

کاهش وزن خسته کننده است و شما تمام وقت احساس گرسنگی می کنید حتی امکان آن وجود دارد که خواب غذا ببینید. تا زمانیکه رویای کیک شکلاتی با شماست به راحتی نمی توانید استراحت کنید و هنگامیکه آن را می خورید احساس عذاب وجدان خواهید داشت. محققان به این نتیجه دست یافته اند که خوردن بیش از حد رابطه کمی با کم بودن نیروی اراده دارد. ما خلق شدیم تا هرچقدر که می خواهیم بخوریم البته تا زمانیکه غذا وجود دارد و در صورت اتمام محصولات غذایی خوردن خود را می توانیم کاهش دهیم.

در واقع گرسنگی و بوی غذاهای مورد علاقه ی ما مجموعه ای از سیگنال ها را به مغز ارسال می کند که تحمل گرسنگی را غیر ممکن می سازد. همچنین بزاق دهان افزایش می یابد ، عضلات معده ما استراحت می کنند و پانکراس ترشح انسولین را کاهش می دهد که این امر سبب افت قند خون در ما می شود.

اسکن گرفته شده از افراد پرخور نشان می دهد که مغز آنها به وسیله چربی ، قند و نمک بیش از حد فعال می شود و در نتیجه این مواد غذایی مسیرهایی از مغز را فعال می کنند که این روند بطور پیوسته اتفاق می افتد. پس چگونه می توان با ساختار شیمیایی مغز خود مبارزه کرد؟ کلید حفظ رژیم غذایی یادگیری نحوه کنترل سیگنال های خارجی و داخلی است که به مغز ارسال می شوند.

چند قانون رژیم غذایی که کاهش وزن را به همراه دارد، عبارتند از :

ـ دور کردن گرسنگی : گرسنگی اولین مشکل افراد رژیمی است که مقابله با آن دشوار است. کنترل آنچه می خورید و اینکه اغلبا چه زمانی می خورید یا کنترل میزان کالری کار بسیار دشواری به شمار می آید. بسیاری از پزشکان توصیه می کنند که به جای توجه به میزان کالری بیشتر توجه خود را به وزن معطوف کنید. مثلا اگر وزن شما 120 تا 160 پوند است رژیم غذایی خود را با خوردن 1200 کالری در روز آغاز کنید. اگر 160 تا 200 پوند است 1600 کالری در روز و اگر 200 تا 240 پوند وزن دارید 1800 کالری در روز مصرف کنید. سعی کنید در مدت 2 هفته بیشتر کالری های مصرفی خود را به سه وعده غذایی 300 تا 400 کالری و دو وعده تنقلات 100 تا 200 کالری اختصاص دهید. اگر حدود 6 پوند یا بیشتر وزن کم کردید 200 کالری در روز به مواد خوراکی خود بیفزایید تا احساس گرسنگی نکیند. هنگامیکه به وزن دلخواه خود رسیدید می توانید بیشتر بخورید اما کنترل کالری و وزن خود را فراموش نکنید.

ـ بدانید چه می خورید : بهترین مواد غذایی آنها هستند که کم چرب بوده اما سرشار از فیبر و پروتئین می باشند. خوردن پروتئین بدون چربی نظیر ماهی سفید که بیش از هر غذای دیگر گرسنگی را رفع می کند ، توصیه می شود. همچنین مرغ بدون پوست و چربی همراه با سبزیجات و حبوباتی نظیر نخود منبع غنی پروتئین بشمار می آیند. از میان لبنیات نیز می توانید از ماست کم چرب که میزان پروتئین بالایی دارد استفاده کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: