ـ دور ریختن مواد مضر : اگر این مواد غذایی بد در کابینت آشپزخانه شما وجود داشته باشد ، شما آنها را می خورید. این صرفا به نیروی اراده بستگی ندارد به یاد داشته باشید به چشم دیدن و بوی غذا پاسخ های متابولیکی هستند که شما را گرسنه می کنند. بنابراین دور انداختن کلوچه ها و چیپس توصیه می شود و به جای آنها می توانید مواد خوراکی سالم نظیر میوه های تازه ، کرفس و هویج را در دسترس قرار دهید.

ـ آموزش مجدد به مغز : فکر کردن در رابطه با چیپس سیب زمینی را در مغز خود از بین ببرید. روش شما برای جلوگیری از تحریک شدن توسط مواد غذایی این است که تمایلات خود را تغییر دهید. مواد غذایی حاوی شکر ، نمک و چربی به گونه ای طراحی شده اند که سبب می شوند بیشتر از آنها هوس کنید. اما باید به مغز خود آموزش دهید که این مواد غذایی را نمی خواهید. این عمل سبب می شود تا در برابر محرک ها سرد شوید. بطور مداوم با خود تکرار کنید که غذاهای شیرین ، سرشار از چربی و پر نمک برای بدن شما خوب نیستند تا مغز شما با این تغییر درک جدیدی از مواد غذایی را دریافت کند.

ـ تنظیم قوانین برای خوردن : تنظیم یکسری مرز برای جلوگیری از خوردن زیاد می تواند مفید باشد. پس به خود بگویید " غذاهای سرخ شده هرگز " و یا نیمی از ساندویچ خود را در جعبه قرار دهید. اما مطمئن شوید که این قوانین را دنبال می کنید. دنبال کردن این روش سبب می شود که شما احساس محرومیت نکنید بلکه احساس رضایت خواهید داشت زیرا به قانون خود عمل می کنید.

ـ نوع سالم غذاهای مورد علاقه : بهترین راه مقابله برای هوس کردن طبخ رضایت بخش و سالم غذاهای مورد علاقه است به اینصورت که می توانید به دستور تهیه شکلات خانگی کمی فیبر نظیر جو اضافه کنید و یا میزان قارچ را افزایش و میزان پنیر را در خوراک مرغ کم کنید. این سبب می شود که مغز شما به طعم جدید مواد غذایی عادت کند و مواد غذایی سالم دریافت کنید.

ـ محدودیت در انتخاب : هرچه گزینه های انتخابی ما بیشتر باشند در نتیجه ما نیز بیشتر غذا می خوریم. پس از بوفه های خوراکی دوری کنید. مطالعات صورت گرفته در بریتانیا نشان می دهد که زمانیکه غذا بصورت سلف سرویس ارائه می شود مردم 40% بیشتر می خورند. زیرا مجموعه ای از غذا روی میز قرار دارد که اشتهای افراد را تحریک می کند و این امر سبب می شود تا دیرتر احساس سیری کنند.

ـ لذت بردن از خویشتن داری : محصولات غذایی خوشمزه و لذت بخش بسیاری وجود دارند که براحتی می توانند شما را تحریک نموده تا رژیم غذایی خود را بشکنید اما شما نباید کنترل و برنامه ریزی را فراموش کنید. بنابراین می توانید گهگاه به خود جایزه دهید و یک تکه شکلات بخورید.

ـ پاداش : صرف کاهش و یا حذف غذاهای ممنوعه برای جلوگیری از پرخوری شما کافی نیست برای لذت بردن از این امر پاداش را فراموش نکنید. شاید یک عکس از بدن شما که از قبل لاغرتر شده اید و یا افزایش انرژی شما حاصل از پیاده روی و یا پوشیدن لباس های جدید بتوانن جز عواملی باشند که اشتیاق شما را به کاهش وزن افزایش دهند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: