استخوان :

پوکی استخوان بیماری است که باعث می شود استخوان های شما کمتر متراکم شوند و با افزایش سن بیشتر مستعد شکستن باشند. اغلب این بیماری به دلیل دیابت نوع 1 ایجاد می شود که بیمار در سن نوجوانی به آن مبتلا شده است و استخوان هایش به اندازه یک فرد سالم متراکم نیست. اما دیابت نوع 2 خطر شکستگی را افزایش می دهد زیرا دیابت نوع 2 به دلیل ایجاد اختلال در بینایی و اعصاب حرکتی، احتمال زمین خوردن را افزایش می دهد. ورزش کردن البته با احتیاط بسیار موثر است حتی اگر نمیتوانید مدت طولانی ورزش کنید روزانه ده دقیقه پیاده روی کنید.

کلیه :

دیابت علت اصلی نارسایی کلیه است. مشکل کلیوی آرام آرام پیشرفت می کند ولی با کنترل فشار خون و قند خون می توان از پیشرفت آن جلوگیری کرد. دکتر آزمایش ادرار را کنترل کرده و در صورت افزایش پروتئین متوجه نارسایی کلیه می شود.

مثانه : بسیاری از مشکلات مربوط به مثانه، به دلیل آسیب های وارد شده به اعصاب می باشد زیرا اعصاب, عملکرد مثانه را کنترل می کنند. کنترل قند خون باعث کاهش آسیب به اعصاب مثانه می شود. اگر اضافه وزن دارید، کاهش وزن نیز کمک می کند. تقویت عضلات مثانه با ورزش نیز مناسب است . البته در برخی موارد عمل جراحی لازم است.

پا: 70 در صد افراد مبتلا به دیابت سیستم عصبیشان ممکن است دچار مشکل شود . وقتی اعصاب پاها درگیر می شوند بی حسی می تواند منجر به آسیب، زخم پا و حتی قطع عضو گردد. آسیب به عروق خونی، می تواند باعث گردش خون ضعیف شود و در نتیجه زخم بهبود نمی یابد. افراد دیابتی زخم را احساس نمی کنند. تقریبا نیمی از افراد دیابتی زخمشان عفونی می شود و 15 درصد مجبور به قطع عضو می شوند. اگرچه اعصاب آسیب دیده بهبود نمی یابند ولی می توان با کنترل قند خون، مانع از بدتر شدن میزان آسیب وارده به اعصاب شد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: