اگر به طور مداوم احساس خستگی و گرسنگی می کنید ممکن است یکی از دلایل زیر از جمله علل آن باشد.

رژیم غذایی نامناسب : از عوارض جانبی تغذیه نامناسب، خستگی و گرسنگی است. این علائم و نشانه ها حاکی از رژیم غذایی نامناسب و کمبود کالری می باشد. توصیه می شود کالری مناسب را به طور روزانه مصرف کنید . برای خانم ها به طور متوسط روزانه 1200 کالری و برای آقایان 1500 کالری ضروری است.

بی خوابی : علت اصلی خستگی، بی خوابی است. دلایلی نظیر اختلال ریه، قلب، مصرف بیش از حد الکل، کافئین نیز ممکن است باعث بی خوابی شوند. بی خوابی اولیه یک اختلال پزشکی است که می تواند برای ماه ها یا سال ها طول بکشد . کمبود خواب باعث می شود بدن، هورمون هایی تولید کند که گرسنگی را تشدید می کنند.

ورزش های هوازی : ورزش با وارد کردن اکسیژن و مواد مغذی به بافت های بدن باعث افزایش انرژی می شود. همچنین ورزش، گرسنگی را کاهش می دهد. ورزش کردن به مدت 60 دقیقه بر روی تردمیل میزان ترشح هورمون هایی که باعث افزایش اشتها می شوند را کاهش می دهد. محققان به این نتیجه رسیده اند که ورزش های هوازی تاثیر بسیاری بر کاهش گرسنگی دارند.

دیابت : دیابت باعث ایجاد مشکل در سوخت و ساز بدن و رشد می شود. در دیابت نوع 1 ، بدن شما انسولین تولید نمی کند که البته انسولین برای رساندن گلوکز به سلول ها و تولید انرژی ضروری است. در دیابت نوع 2 ، بدن به مقدار کافی انسولین تولید نمی کند و یا به طور موثر از انسولین تولید شده نمی تواند استفاده نماید. خستگی و گرسنگی از علائم دیابت نوع 1 و 2 می باشند. با یک آزمایش خون ساده می توان تشخیص داد که علت خستگی و گرسنگی ، دیابت است یا خیر

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: