در این مقاله به معرفی غذاهایی می پردازیم که پس خوردن آنها خیلی زود شما احساس گرسنگی می کنید.

ـ نوشابه رژیمی : مردم فکر می کنند که نوشابه های رژیمی کم کالری هستند اما این نوشیدنی ها سرشار از شیرین کننده های مصنوعی می باشند. شیرین کننده های مصنوعی موجود در نوشیدنی ها اشتها آور است به این معنا که قند های طبیعی هوس شما برای قند را برطرف می کنند این در حالیست که شیرین کننده های مصنوعی چنین توانایی ندارند. برخی از مطالعات نشان می دهد که این نوع از قند های مصنوعی حتی سلول های مغز را که احساس سیری را در بدن ایجاد می کنند غیر فعال می کنند به همین دلیل است که شما بعد از مصرف نوشابه سریعا احساس گرسنگی می کنید.

ـ شیرینی : آرد سفید و شکر هیچ نوع فیبری ندارند و مواد مغذی کمی دارند و دلیل اینکه سریعا پس از مصرف در بدن سوزانده می شوند همین است. پس از مصرف این مواد غذایی سطح بالایی از انسولین در بدن آزاد می شود که همین امر باعث ایجاد احساس گرسنگی می شود. بجای استفاده از محصولات تهیه شده به وسیله آرد سفید سعی کنید از غلات استفاده نمایید و همچنین مصرف قند و شکر را کاهش دهید.

ـ چیپس سیب زمینی و سیب زمینی سرخ کرده : این دو نوع از غذاهای اعتیاد آور بشمار می آیند. کربوهیدرات ساده موجود در سیب زمینی سریعا به قند تبدیل می شود و توسط بدن جذب می شود و به مصرف می رسد. در نتیجه این امر گرسنگی شما را بهمراه دارد که باعث می شود دفعه بعدی میزان بیشتری سفارش دهید.

ـ غذاهای منجمد : بسیاری از مردم به وعده های غذایی منجمد رو آورده اند که این امر بیشتر سبب ایجاد گرسنگی در آنها می شود. بدون شک مواد غذایی موجود در غذاهای منجمد بسیار کمتر از میزان موجود در میوه ها و سبزیجات تازه است و این یکی از دلایلی است که مواد غذایی منجمد مدت زیادی در معده نمی مانند. تا جاییکه ممکن است از غذاهای یخ زده پرهیز کنید زیرا ارزش غذایی ندارند.

ـ سایر غذاها : غذاهای دیگری که باعث می شوند بیشتر احساس گرسنگی کنید عبارتند از : پیتزا ، چیپس ذرت ، ذرت بو داده ، لیموناد ، کیک برنجی ، پای ، کلوچه ، بستنی ، رشته فرنگی ، ماست منجمد ، شربت ذرت با فروکتوز بالا ، برنج ، پاستا و شیرکاکائو.

بهترین مواد غذایی که به شما احساس سیری می دهند

لیست غذاهایی که در قسمت بالا ذکر شد را می توان با مواد غذایی زیر جایگزین کرد البته اگر می خواهید که معده شما برای مدت طولانی احساس سیری داشته باشد. این مواد غذایی نه تنها شما را سیر نگه می دارند بلکه حاوی مواد مغذی نیز می باشند.

ـ بلغور جودو سر : بلغور جودو سر یک کربوهیدرات پیچیده است و زمان زیادی می برد تا هضم شود پس مدت زمان طولانی تری در معده شما می ماند.

ـ سیب : سیب یکی از بهترین میوه ها بشمار می آید زمانیکه می خواهید خود را سیر کنید. این میوه سرشار از فیبر و ویتامین است.

ـ آووکادو : یک میوه کرمی است که سرشار از چربی های سالم و ویتامین است در نتیجه مدت زمان طولانی تری در معده شما می ماند و به شما احساس سیری می دهد.

ـ غلات سبوس دار : غلات سبوس دار سرشار از فیبر هستند. برای بدن مفید هستند و به شما احساس سیری می دهند. میتوانید در حین مصرف آنها از میوه ها نیز استفاده کنید تا ارزش غذایی آن بیشتر شود.

ـ کره بادام زمینی : این ماده غذایی سبب کاهش تری گلیسیرید خون می شود که برای سلامت قلب مفید است. این میوه سرشار از پروتئین و چربی های اشباع نشده است.

ـ تخم مرغ : یکی از بهترین گزینه ها برای غلبه بر گرسنگی است که سرشار از پروتئین است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: