زنجبیل یکی از سالم ترین و احتمالا خوشمزه ترین ادویه های دنیاست و سرشار از مواد مغذی و ترکیباتی است که در سوخت و ساز بدن موثر و برای سلامتی بسیار مفید هستند. در اینجا خواص ثابت شده زنجبیل را با شما درمیان می گذاریم.

جینجرول موجود در زنجبیل خواص دارویی فراوانی دارد

زنجبیل یکی از گیاهان گل ده است که ریشه در کشور چین دارد. قسمت انتهایی ریشه آن در خاک ، قسمتی است که ما به عنوان ادویه مصرف می کنیم و از آن با نام های ریشه زنجبیل و یا زنجبیل ساده یاد می شود. استفاده از زنجبیل با اشکال مختلف ، به عنوان دارو، قدمت زیادی دارد و در طب سنتی از آن برای درمان مشکلات گوارشی، کاهش حالت تهوع و مبارزه با آنفولانزا و سرما خوردگی استفاده می شد.

زنجبیل را می توان به صورت تازه ، خشک و پودر شده ویا به صورت روغن یا عصاره استفاده کرد. حتما نام زنجبیل را بارها در دستور غذاهای متفاوت شنیده اید.

جینجرول از اصلی ترین موادی است که در سوخت و ساز بدن موثر هستند و منشا بسیاری از داروهایی است که زنجبیل در آنها به کار می رود. این ماده خاصیت ضد التهاب و آنتی اکسیدان فراوان دارد.

زنجبیل در درمان حالت تهوع موثر است

مثلا برای کسانی که دچار دریازدگی می شوند زنجبیل حتی از داروهایی که توسط دکتر تجویز می شوند مفیدتر خواهد بود. زنجبیل به درمان حالت تهوع بعد از عمل جراحی و شیمی درمانی کمک می کند. اما در زمان حالت تهوع در زمان بارداری بیشترین تاثیر را دارد.

هرچند استفاده از زنجبیل خطری برای بدن بدن ندارد ، قبل از مصرف مقدار زیادی از آن با دکتر خود مشورت کنید. برخی اعتقاد دارند استفاده زیاد زنجبیل می تواند مضر باشد اما این موضوع هنوز ثابت نشده است.

درد ماهیچه ها را از بین میبرد

خواص ضد درد زنجبیل در درمان دردهای ماهیچه ای بعد از ورزش کاربرد دارد. مصرف روزانه دوگرم زنجبیل به مدت 11 روز، درد ماهیچه ها را که بعد از ورزش بوجود می آید از بین می برد.

البته زنجبیل تاثیر آنی بر روی درد ندارد اما مصرف مداوم آن بسیار موثر است. خاصیت ضد درد این ادویه جادویی از خواص ضد التهاب آن نشات می گیرد.

خواص ضد التهاب آن در درمان آماس مفصلی موثر است

ورم مفاصل یکی از بیماری های شایع بشمار می رود و باعث تحلیل مفاصل بدن می شود و علائمی مانند درد و ضعف دارد. تحقیقات نشان می دهد ترکیبی از زنجبیل ، کندر ، دارچین و روغن کنجد ، اگر به صورت موضعی استفاده شود، درد و ضغف مفاصل را از بین می برد.

به کاهش قند خون کمک می کند و خطرات بیماری قلبی را کاهش می دهد

زنجبیل دارای خواص ضد قند است و می تواند در درمان مرض قند هر دو نوع A و B موثر باشد.

مشکلات گوارشی را برطرف می کند

دیرهضمی بیماری است که باعث درد و ناراحتی در قسمت بالای معده می شود. اگر برای مدت طولانی غذای موجود در معده خالی نشود این درد بوجود می آید. تحقیقات نشان داده زنجبیل به هضم غذا کمک میکند و باعث خالی شدن معده در مدت زمان کمتری می شود.

میزان کلسترول را کاهش می دهد

میزان بالای کلسترول های مضر در بدن، مانند LDL ، خطر بیماری های قلبی را افزایش می دهد و مقدار LDL تا حدود زیادی به رژیم غذایی ما بستگی دارد. عصاره ی زنجبیل می تواند این کلسترول مضر را کاهش دهد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: